Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Mix filmików a prawa autorskie i zarabianie na Youtube - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: SocialMedia (/Forum-SocialMedia-451)
+--- Dział: YouTube (/Forum-YouTube-454)
+--- Wątek: Mix filmików a prawa autorskie i zarabianie na Youtube (/Temat-Mix-filmikow-a-prawa-autorskie-i-zarabianie-na-Youtube-125082)



Mix filmików a prawa autorskie i zarabianie na Youtube - deidara3210 - 03-12-2015 13:57

Witam jak to wygląda jeśli chciałbym zacząć zarabiać na yt na wrzucaniu mixu np. jakiś pranków. Zbieram 10 pranków z nich biorę powiedzmy jakieś scenki i łączę w jeden i dodaje na każdej scence z jakiego kanału pochodzi to wtedy mogę się liczyć z tym że zostanę zablokowany przez google ?


RE: Mix filmików a prawa autorskie i zarabianie na Youtube - ScroX - 03-12-2015 15:16

Jeżeli Youtube zaakceptuje Ci filmik do zarabiania ( Dolar na zielonym tle ) to mało kiedy zdarza się że Ci go usuną.. No chyba że będą to materiały z telewizji , wtedy takowe zgłaszają roszczenia.


RE: Mix filmików a prawa autorskie i zarabianie na Youtube - Johan1050 - 03-12-2015 15:24

Hej,
Wątpię aby udało się Tobie uniknąć w ten sposób praw autorskich. Większość takich kanałów jak np. Werdegi jest chroniona prawami autorskimi i nawet jak je zlepisz w całość i udostępnisz na swoim kanale, to google prześle Ci roszczenie odnośnie praw autorskich. Wrzucić, wrzucisz, lecz zarabiać nie będziesz. Jest jeszcze możliwość, że będziesz wyszukiwać pranków na kanałach, które nie są zbyt mocno popularne, wtedy może uda się Tobie znaleźć odpowiednie filmy, które przejdą przez google i będziesz mógł udostępniać je w ramach promocji(nie będziesz miał roszczeń praw autorskich, ewentualnie po jakimś czasie mogą się pojawić[1 dzień, 1 miesiąc, pół roku? ciężko powiedzieć..]), lecz czy będziesz mógł na nich zarabiać? Musisz znaleźć dobra sieć partnerską, która na to zezwoli. <- To wszystko, to moja opinia, więc mogę mylić się.
ps. Jak zdecydujesz się na taki kanał, to prześlij link, a chętnie dam suba.
Pozdrawiam!


RE: Mix filmików a prawa autorskie i zarabianie na Youtube - djram - 03-12-2015 15:34

Dokładnie niszowe filmiki (słaby montaż, mało popularne=źle wypromowane) ale z potencjałem, wtedy powinieneś uniknąć praw autorskich


RE: Mix filmików a prawa autorskie i zarabianie na Youtube - ScroX - 03-12-2015 16:27

Takie gdybanie bez pokrycia tego w praktyce.. Wygląda to zupełnie inaczej .. Jeżeli Youtube zaakceptuje Ci film do zarabiania ( Wystarczy go skrócić, lub dodać jakiś element [Czasem nawet tego nie trzeba] ) Ostrzeżenie możesz dostać jedynie wtedy kiedy właściciel tego filmu zgłosi roszczenie do twojego filmu ( Co się na prawdę mało kiedy zdarza) Tak jak mówiłem jak będziesz wrzucał materiały telewizyjne, lub np unikatowe i planowane filmy np Pranki to szansa wystąpienia praw autorskich jest duża, wtedy Wpada Ci ostrzeżenie na konto, jeżeli natomiast będziesz wrzucał jakieś śmieszne filmiki ( nawet te mega popularne) lub robił z nich kompilacje to szansa na dostanie ostrzeżenia są BARDZO niskie.

W taki sposób zarabia 80% Youtuba.


RE: Mix filmików a prawa autorskie i zarabianie na Youtube - deidara3210 - 03-12-2015 17:17

Okej to spróbuję i dam znać co i jak Big Grin Dziś może wrzucę 3 filmiki ( nie tylko pranki mam także inne pomysły ) i może akurat to będzie to Big Grin


RE: Mix filmików a prawa autorskie i zarabianie na Youtube - mysc - 19-01-2017 15:38

Jest coś takiego jak "dozwolony użytek", polecam przeczytać (i obejrzeć filmiki!), może nasunie Ci się jakiś pomysł : https://www.youtube.com/yt/copyright/pl/fair-use.html


EDIT :

Tak wiem, złota łopata. Nie spojrzałem na datę :>


.


RE: Mix filmików a prawa autorskie i zarabianie na Youtube - rachman - 24-03-2017 18:13

"Dozwolony użytek" owszem istnieje ale w określonej formie. Ciężko w sądzie tą linią iść obrony jeśli ktoś na tym zarabia - oczywiście ważniejszy jest cel wykorzystania czyjejś pracy a nie sam fakt osiągania z tego dochodu. Jak jest ona nie wykorzystywana jako coś co np. recenzujemy/oceniamy/parodiujemy itp. to ciężko widzę by sąd uznał to jako dozwolony użytek. Pamiętać należy że w PL nie ma określonego prawnie stwierdzenia co jest fragmentem - nawet sekunda filmiku cudzego już może być uznana za "duży" fragment czyjejś pracy.


RE: Mix filmików a prawa autorskie i zarabianie na Youtube - Tidus - 25-03-2017 14:27

https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_cytatu
@[rachman]


RE: Mix filmików a prawa autorskie i zarabianie na Youtube - rachman - 25-03-2017 14:46

@Tidus no i co niby wg Ciebie ma wiki do tego co napisałem? Coś źle napisałem to wyjaśnij bo nie bardzo wiem z czym polemizować chcesz?

Prawo cytatu mówi że można "cytować" a nie używać jak się chce. Czyli jak napisałem można cudze fragmenty używać bez zgód ale tylko w pewnych przypadkach. Nie dowolnie.
Skoro wiki przytoczyłeś to nawet na niej masz:
Cytat:Wolno przytaczać w utworach stanowiących samoistną całość urywki rozpowszechnionych utworów oraz rozpowszechnione utwory plastyczne, utwory fotograficzne lub drobne utwory w całości, w zakresie uzasadnionym celami cytatu, takimi jak wyjaśnianie, polemika, analiza krytyczna lub naukowa, nauczanie lub prawami gatunku twórczości.

Czyli bym się zastanowił nad formą przekazu. Samo sklejanie fragmentów nie jest zakazane ale muszą one mieć odpowiednią formę a nie że sobie np. zrobię mix muzyki, mix filmików itp. Muszą one być częścią mojej twórczości a nie celem samym w sobie. O to mi chodziło. Np. Niekryty Krytyk bierze fragmenty i wyśmiewa, ocenia, krytykuje - to jest dopuszczalne. Jeśli coś podobnego kolega chce tworzyć to może się bawić ale musi dbać trochę by było widoczne że liczy się w jego filmach jego wkład a nie same cudze fragmenty.