Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
DG ryczałt 8,5% i sieci afiliacyjne? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: DG ryczałt 8,5% i sieci afiliacyjne? (/Temat-DG-ryczalt-8-5-i-sieci-afiliacyjne-124908)



DG ryczałt 8,5% i sieci afiliacyjne? - miras4567 - 30-11-2015 08:22

Mam pytanie czy jakbym wznowił DG (bo mam zawieszoną) i zmienił sposób opodatkowania z zasad ogólnych na ryczałt, to czy móglbym się rozliczać w ramach działalności, podatkiem 8,5% za wynajem powierzchni reklamowej? Huh
Czy wtedy koniecznie przymusowo 18%? Xpokerface

Czytałem już pare godzin w necie i sam nie wiem Rolleyes
Pytam o sieci afiliacyjne, ale jak ktoś ma potocznie "suby sms" Jerk2 to też wynajem przecież. Smile


RE: DG ryczałt 8,5% i sieci afiliacyjne? - qassauser - 18-12-2015 15:32

Zapytaj się księgowej, moja stwierdziła, że przy moich wpływach nie da się na ryczałcie, w sumie i tak lepiej wychodzę na liniówce bo mam sporo kosztów a przy ryczałcie tego nie odliczysz.


RE: DG ryczałt 8,5% i sieci afiliacyjne? - domin_dz - 18-12-2015 22:58

W przypadku DG przy najmie nie można rozliczać się na ryczałcie. Ta możliwość dotyczy tylko najmu prywatnego.


RE: DG ryczałt 8,5% i sieci afiliacyjne? - Kowal80 - 19-12-2015 21:47

możesz rozliczać się na ryczałcie, musisz tylko wybrać odpowiednie pkwiu 63.11.30.0 jest to sprzedaż czasu lub miejsca na cele reklamowe. Takie informacje dostałem w KIP. Też wybieram tą formę bo moje koszty są bardzo małe więc bardziej opłaca mi się być na ryczałcie.

Nawet w regulaminie jakieś sieci widziałem zapis że jak ktoś chce zarobki rozliczać w formie ryczałtu mając dg to powinien użyć powyższego pkwiu.


RE: DG ryczałt 8,5% i sieci afiliacyjne? - miras4567 - 30-12-2015 04:33

Ok dzięki za odpowiedzi Big Grin


RE: DG ryczałt 8,5% i sieci afiliacyjne? - jamroczik - 25-01-2016 21:04

Pamiętaj że co urząd to inna interpretacja, więc tam też warto zasięgnąć informacji.