Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Mało treści, w dodatku o niewielkiej lub żadnej wartości - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pytania i Problemy dotyczące SEO (/Forum-Pytania-i-Problemy-dotyczace-SEO-400)
+--- Wątek: Mało treści, w dodatku o niewielkiej lub żadnej wartości (/Temat-Malo-tresci-w-dodatku-o-niewielkiej-lub-zadnej-wartosci-124852)



Mało treści, w dodatku o niewielkiej lub żadnej wartości - Yell - 29-11-2015 13:23

Kilka dni temu znacząco spadła ilość wejść na moją stronę (hacki). Sprawdziłem w "narzędziach webmastera" działania ręczne i jak się okazuje pojawiła się notka "Mało treści, w dodatku o niewielkiej lub żadnej wartości".
http://fotoo.pl//out.php?i=1057433_bezntytu-u.png

Dodam, że nic nie było kopiowane z innych stron, wszystko pisane samodzielnie, teksty na powyżej 340 słów.
Co polecacie zrobić w takiej sytuacji? Da się tego jakoś pozbyć?


RE: Mało treści, w dodatku o niewielkiej lub żadnej wartości - Yell - 02-12-2015 17:13

ref


RE: Mało treści, w dodatku o niewielkiej lub żadnej wartości - fastrets - 02-12-2015 19:54

Może ktoś od ciebie kopiował i zadbał o to aby u niego na stronie ten content został jako pierwszy zaindeksowany, lub po prostu pisałeś posty szablonowo tzn. wszystkie posty miały dużo wspólnych informacji, powtarzających się słów kluczowych itp. Taka ilość contentu na stronie to trochę mało ja na swoich stronach staram się dodawać teksty po minimum 800 - 1000 słów.


RE: Mało treści, w dodatku o niewielkiej lub żadnej wartości - Karewer - 02-12-2015 21:37

To nie chodzi o skopiowany tekst, czy jego ilość ale zapewne o słabą optymalizację treści pod kątem SEO. Moje posty mają 250-300 znaków i żadnego filtra w tej chwili nie ma. Używam tylko nagłówka H2 i kilku linków zewnętrznych Smile


RE: Mało treści, w dodatku o niewielkiej lub żadnej wartości - Yell - 03-12-2015 12:22

Posiadam podstawową wiedzę, jak i plugin SEO - wszystkie kolorki świecą na zielono - przy każdym poście, więc... Nie wiem możliwe, że coś robię źle, choć w to wątpię.
Faktycznie jest troszkę szablonowo... Myślicie, że jak to zmienię i wyślę prośbę o ponowne sprawdzenie, to są spore szanse na zdjęcie?


RE: Mało treści, w dodatku o niewielkiej lub żadnej wartości - fastrets - 03-12-2015 13:27

Ja bym na twoim miejscu sprawdził unikalność tych twoich tekstów za pomocą np - copyscape.com ew. ręcznie :

1) Pobierz 1-3 zdania z tekstu.
2) Wyszukaj je w google ...
3) Sprawdź wyniki czy ktoś z konkurencji nie ma takiego samego lub bardzo podobnego contentu na swojej stronie, jeśli ktoś ma to sprawdź czy jego strona jest wyżej w wynikach niż ta twoja. (pod słowem kluczowym na które się pozycjonujesz)




Według mnie 340 słów jako tako nie jest mało ale w przypadku nisz zw. z h@ckami według mnie to trochę mało zwłaszcza że konkurencja w swoich tekstach opisuje dokładnie to samo i przez to dużo słów może się powtarzać i za takie coś gogle mogło się przyczepić.


RE: Mało treści, w dodatku o niewielkiej lub żadnej wartości - Yell - 03-12-2015 14:10

Część sprawdziłem i nie znalazłem czegoś podobnego na innych stronach. W takim razie dopisać kilka słów i zmienić trochę treść, aby w pewnym stopniu nie było "szablonowo" i wysyłać prośbę?


RE: Mało treści, w dodatku o niewielkiej lub żadnej wartości - fastrets - 03-12-2015 15:41

Tak, możesz też pobawić się trochę tekstem , pozmieniać czcionki itp. Polecam plugin dla wp - Link


Możesz usunąć z indeksu te wpisy, następnie poprawić content i zindeksować je ponownie. A potem wysłać info do google z prośba o ponowne rozpatrzenie.

// Musisz się liczyć też z tym że mimo tych wprowadzonych poprawek google może i tak nie rozpatrzyć ci pozytywnie prośby.


RE: Mało treści, w dodatku o niewielkiej lub żadnej wartości - Yell - 03-12-2015 16:23

Dzięki, za kilka, kilkanaście dni dam info o efekcie w tym temacie. Big Grin