Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Transfer Hekko - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Hostingi i Serwery (/Forum-Hostingi-i-Serwery-359)
+--- Wątek: Transfer Hekko (/Temat-Transfer-Hekko-124111)

Strony: 1 2


Transfer Hekko - siwrus1231 - 15-11-2015 12:22

Witam. Posiadam już hosting na Hekko od jakichś 5 miesięcy i dopiero teraz natknąłem się na problem, a mianowicie:

Cytat:Twoje konto xxx wykorzystało ponad 100% limitu cpu w tym miesiącu, w związku z czym zostało zablokowane. Konto pozostanie zablokowane do pierwszego dnia kolejnego miesiąca. W przypadku chęci jego odblokowania, prosimy o dokupienie dodatkowego limitu obciążenia procesora lub zmiany pakietu na wyższy. Szczegółowe statystyki z poszczególnych dni a także najbardziej obciążające skrypty i bazy danych, można obejrzeć w Panelu Klienta w zakładce Obciążenie.

Moje pytanie. Czemu to nastąpiło dopiero teraz? Transfer czyli co? To jest normalna stronka, na którą się tylko wchodzi no i dodaje komentarze, nie ma tam żadnych filmów itd. Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi?

A tutaj jeszcze statystyki obciążenia. Jak to sie mogło stać, że z dnia na dzień napłynął taki wzrost?

[Obrazek: 123png_srahnqq.png]


RE: Transfer Hekko - Nopost - 15-11-2015 12:42

Odezwij się na PW, pomogę Wink


RE: Transfer Hekko - linoskoczek - 15-11-2015 14:24

1) Pokaż statystyki odwiedzin (najlepiej razem z Useragentami, może jakiś bot na Ciebie poszedł).
2) Może masz za słaby pakiet?
3) Może skrypty w PHP są bardzo zasobożerne ew. któryś się zaciął i cały czas generował obciążenie?


RE: Transfer Hekko - siwrus1231 - 18-11-2015 10:48

Witam. Nie moge pokazać statystyk odwiedzin bo nie moge zalogować się do panelu Wordpressa...

Cytat:508
Insufficient Resource

The website is temporarily unable to service your request as it exceeded resouce limit. Please try again later.

Tutaj jakieś inne statystyki:
[Obrazek: 123png_srqhqws.png]

[Obrazek: 1234png_srqhqwa.png]

[Obrazek: 12345png_srqhqsh.png]

Co z tym zrobić? Tongue


RE: Transfer Hekko - linoskoczek - 19-11-2015 16:18

Optymalizacja strony (kompresja, mniej obrazków, obrazki i filmy na zewnętrznych hostach np. imgur, youtube) -> Cloudflare -> Zakup większego pakietu

Rozumiem, że strone masz zablokowaną od 09.11? Bo statystyki na to wskazują.


RE: Transfer Hekko - PvdH - 20-11-2015 05:54

Bez statystyk z Google Analytics niewiele można o tym niestety powiedzieć.

Moim zdaniem musiałeś wygenerować ogromny ruch na tych dwóch domenach w ciągu tych dni,
miałeś wysoki zarówno transfer jak i obciążenie procesora co jest równe wielu osobom na stronie w tym samym czasie.

Dokup transfer w hekko (2 zł/10gb per month) + cpu, ale ogólnie to może jednak lepszy serwer?
Hostingi hekko nie są stworzone dla tak dużego ruchu Smile


RE: Transfer Hekko - siwrus1231 - 20-11-2015 10:54

Dokupie chyba ten dodatkowy transfer...
Wcześniej miałem na az.pl ale kończył mi sie hosting i wybrałem w hekko za 50 zł niżeli miałbym przedłużyć na az.pl za bodajże 300 zł Tongue


RE: Transfer Hekko - kyniu6 - 20-11-2015 11:05

(19-11-2015 16:18)linoskoczek napisał(a):  Optymalizacja strony (kompresja, mniej obrazków, obrazki i filmy na zewnętrznych hostach np. imgur, youtube) -> Cloudflare -> Zakup większego pakietu

Rozumiem, że strone masz zablokowaną od 09.11? Bo statystyki na to wskazują.
Już parę razy natknąłem się na te couldflare, do czego to służy dokładnie?


RE: Transfer Hekko - linoskoczek - 20-11-2015 14:55

(20-11-2015 11:05)kyniu6 napisał(a):  
(19-11-2015 16:18)linoskoczek napisał(a):  Optymalizacja strony (kompresja, mniej obrazków, obrazki i filmy na zewnętrznych hostach np. imgur, youtube) -> Cloudflare -> Zakup większego pakietu

Rozumiem, że strone masz zablokowaną od 09.11? Bo statystyki na to wskazują.
Już parę razy natknąłem się na te couldflare, do czego to służy dokładnie?

CDN, łączysz zamiast łączyć się bezpośrednio ze stroną, użytkownik łączy się z CloudFlare, które przesyła dane ze strony w skompresowanej formie (oczywiście jak się to włączy) i szybciej odpowiada na zapytania użytkownika. Przy okazji można ukryć IP prawdziwego serwera i chronić się przed atakami DDoS.


RE: Transfer Hekko - radek0389 - 20-11-2015 15:00

Hekko to w ogóle słaby host (w mojej opinii), testowałem tam serwer, to zaraz dostałem blokadę za zbytnie obciążenie. O dziwo to samo miałem na nazwa.pl, gdzie cena za rok wynosiła kilkaset złotych. Teraz siedzę na lh.pl i cal.pl, działa bez zarzutów.