Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
PUP i zarobki przez internet - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: PUP i zarobki przez internet (/Temat-PUP-i-zarobki-przez-internet-123058)

Strony: 1 2


PUP i zarobki przez internet - Gonzo99 - 26-10-2015 13:38

Czy jeśli zarabiam przez internet w serwisach z sup/ premium sms mogę być zarejestrowany jako bezrobotny czy trzeba się wyrejestrować?


RE: PUP i zarobki przez internet - szykiryki - 26-10-2015 14:04

Ogolnie mozesz osiągnąć dochód jedynie do polowy min. wynagrodzenia w PL, czyli niewiele. Dotyczy to np. dochodów z wynajmu mieszkania itp.

ALE: Art. 74 „bezrobotny jest obowiązany zawiadomić w ciągu siedmiu dni powiatowy urząd pracy o podjęciu zatrudnienia, innej pracy zarobkowej”.

Znając zycie pewnie nie masz umowy, ba nie rozliczasz tych dochodów (a powinienes!), wiec teoretycznie kontrola mało prawdopodobna. Jesli rozliczasz- US z UP komunikują się ze sobą dość sprawnie, więc istnieje ryzyko wykrycia osiągania dochodów.

Wiele osób robi na czarno i jest zarejestrowana w PUP dla ubezpieczenia, wiec nie Ty pierwszy i nie ostatni... Smile

Jak złapią to kara finansowa, ale jakiego rzędu to kwoty nie wiem, poszukaj w necie (chyba od 500 zł w górę).
Pobierasz zasiłek? Jakie mniej więcej kwoty zarabiasz miesiecznie w necie?


RE: PUP i zarobki przez internet - Gonzo99 - 26-10-2015 14:14

Co miesiąc płaciłem podatek od dochodów więc pewnie po jakimś czasie dojdą do tego i wlepią mi karę jednak Sad Trzeba iść się wyrejestrować szybko. Ubezpieczenie zdrowotne można wykupić tylko w NFZ czy np. w ubezpieczalniach też jest coś takiego?


RE: PUP i zarobki przez internet - twardy - 26-10-2015 14:23

Mozna samemu sie ubezpieczyc w NFZ... tylko ta kwota to prawie tyle co zus i skladka zdrowotna przy prowadzeniu DG na preferencyjnych stawkach.


RE: PUP i zarobki przez internet - szykiryki - 26-10-2015 16:00

@[Gonzo99], w takim przypadku, przy wykazywaniu dochodu w US- idź i wyrejestruj się, bedziesz spac spokojnie.

Podstawowe, najbardziej ogolne ubezpieczenie tylko w NFZ (chodzi tutaj o opiekę w czasie hospitalizacji, głupie wycięcie wyrostka czy zgarnięcie z ulicy w razie wypadku itp.)

Ubezpieczenie prywatne, np. w PZU to zgoła coś innego- masz po prostu dostęp do specjalistów (też fajna opcja) bez większych kolejek (choć niektóre mają szerszą ofertę, ale nigdy taką jak to badziewne NFZ nasze ;/). Nie zapewnią Ci jednak opieki w razie czegoś poważniejszego- nie daj Boże dłuższe leczenie nowotworowe itp.

Koszt składki w NFZ to ok. 400 zł/msc (zmienia się ona co kwartał).
Tak jak mówi jednak Twardy- za ~400 zł masz wszystkie składki ZUS (emerytalne, zdrowotne itp.) przez dwa lata w ramach pierwszej DG (lub kolejnej otwartej po 5 latach od zamknięcia poprzedniej).
Nie każdy jednak chce od razu zakładać działalność dla pracy w necie...

Może rozejrzyj się za jakąś, choćby dodatkową pracą, na umowe zlecenie (nie o dzieło!). UZ jest objęta obowiązkowym ubezpieczeniem zdrowotnym, jesli jest to Twój jedyny tytul do uzyskania takiego świadczenia (tzn. nigdzie nie pracujesz, nie jesteś studentem do 26 roku zycia itp.)


RE: PUP i zarobki przez internet - Gonzo99 - 26-10-2015 16:26

Mam w miarę spore dochody co miesiąc więc może założył bym DG, musiał bym wtedy prowadzić ją minimum cały rok i czy można założyć DG pod zarobki z sms?


RE: PUP i zarobki przez internet - szykiryki - 26-10-2015 16:31

Oczywiscie, ze mozna.
Aczkolwiek lepiej wybrać więcej PKD (zawsze mozesz rozszerzyć działalność), niż później dokładać Smile

Tutaj dokładniej o tym, jakie numerki mozesz wybrac;

http://zarabiam.com/Temat-Zakladanie-Dzialalnosci-Gospodarczej-pod-zarabianie-PPA-CPA-SUB-SMS-95304

I tak najlepiej do księgowej czy biura rachunkowego i wszystko Ci wytłumacza, chyba ze masz kogoś kto Cie poprowadzi za rekę (samo założenie DG nie jest specjalnie skomplikowane)


RE: PUP i zarobki przez internet - Gonzo99 - 26-10-2015 16:57

Teraz mam 32% podatku, jaki by był na DG?


RE: PUP i zarobki przez internet - twardy - 26-10-2015 17:03

32%? Zarabiasz rocznie ponad 85k zl? Przy takiej kasie w ogole chcialo ci sie kombinowac z rejestracja jako bezrobotny? Big Grin Nie przyczepili sie w US, ze nie masz dzialanosci gospodarczej? Szacun. Przy dg tez bedziesz mial takie progi podatkowe ale mozesz sobie 'robic koszty', co automatycznie obniza ci kwote do podatku.

Na serio pelen szacuneczek, ze przy takich dochodach nie miales kontaktu z ksiegowa pokerface


RE: PUP i zarobki przez internet - szykiryki - 26-10-2015 17:37

Yyyy zgupialam?! Przeciez do obrotu 150 tys euro rocznie mozesz miec ryczalt za najem powierzchni reklamowej->8,5%...

Ogolnie ja sie az tak bardzo nie znam i przy moim etacie, kilku umowach o dzielo i ryczalcie mam P.Malgosie, ktora wszystko ogarnia TongueTongue. Tutaj dzielnie zgadzam sie z Twardzielem.