Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Inwestycje w mieszkania na wynajem - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: Inwestycje w mieszkania na wynajem (/Temat-Inwestycje-w-mieszkania-na-wynajem-122104)

Strony: 1 2 3


Inwestycje w mieszkania na wynajem - Daro79 - 06-10-2015 11:34

Witam wszystkich,
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem kawalerki na wynajem. Wymaga sporego wkładu własnego, ale to ponoć bezpieczne i daje całkiem przyzwoite zwroty, pod warunkiem, że nie popełnimy jakiegoś poważnego błędu.

I tu pojawia się moje pytanie Smile
Orientujecie się może, gdzie szukać wiarygodnych i praktycznych porad na temat inwestycji w nieruchomości? Jakieś strony, książki, blogi?


RE: Inwestycje w mieszkania na wynajem - Apps - 06-10-2015 11:41

Powiem Ci z autopsji - poszukaj dobrego biura nieruchomości ( pisząc dobre mam na myśli działające co najmniej kilka lat) i wprost powiedz jaki masz kapitał i czego oczekujesz, zazwyczaj doradzą gdzie najlepiej opłaca się kupić mieszkania na wynajem i jaki zwrot można z tego mieć.


RE: Inwestycje w mieszkania na wynajem - radek0389 - 06-10-2015 11:42

Za gotówkę czy na kredyt?

Ogólnie sprawdź w miejscu gdzie chcesz kupić mieszkanie jaki jest trend cen, czy cena ciągle spada i jest prognozowany dalszy spadek czy w drugą stronę. Ogólnie mieszkania tanieją. Bo jeśli teraz zapłacisz x zł a okaże się, że za 10 lat przy spadku ceny będzie warte y zł mniej, to wtedy inwestycja może okazać się stratna.
Z wynajmem mieszkania jest dosyć roboty, opieka, nadzór, dbanie cały czas aby nie stało puste, bo wtedy tracisz.


RE: Inwestycje w mieszkania na wynajem - twardy - 06-10-2015 12:57

I najlepiej w jakims miescie akademickim pod wynajem dla studentow.


RE: Inwestycje w mieszkania na wynajem - ololo - 06-10-2015 17:42

Z czystym sumieniem mogę polecić http://fridomia.pl/o-ksiazce/

Naprawdę sporo praktycznej wiedzy otwierającej oczy na wiele zagadnień.


RE: Inwestycje w mieszkania na wynajem - rachman - 06-10-2015 19:42

Mieszkania to tylko w miastach w których łatwo wynająć. Niestety zazwyczaj są droższe niż w mniejszych miastach. Warszawa, Kraków to najlepsze miasta pod wynajem, potem wiadomo każde większe gdzie są miejsca pracy lub dużo uczelni.
Jak będziesz kupować to z doświadczenia wiem że najlepiej 2 pokojowe schodzą, pokoje oddzielne (nie przechodnie), wiadomo balkon/loggia, piwnica itd to dodatkowe atuty (studenci i młode osoby lubią rowery trzymać). Miejsca postojowe w pobliżu też zwiększają szanse wynajmu. Najlepiej w okolicy by były węzły komunikacyjne, sklepy itd.
2 pokojowe w razie czego po prostu prawie od ręki sprzedasz a większe już trudniej, kawalerka to tanio ale i dochody mniejsze...
Ryzykowne jest najmowanie osobom z dziećmi, unikać zwierząt ze względu na alergeny które zostają na lata a coraz więcej osób ma z tym problemy - niemniej wiadomo jak i z palącymi nie ma co się tego trzymać na sztywno Wink
Najlepiej najmować studentom lub pracującym osobom.
Pamiętaj o dobrych umowach. Zasada ograniczonego zaufania tak jak w życiu obowiązuje i dobierać naprawdę osoby nie patrząc tylko na kasę ale i na człowieka bo można sobie kłopotów narobić a to ma przynosić zysk a nie nerwy.
Biura pośrednictwa nie udzielają porad za friko, chyba że trafisz na kogoś miłego lub nie mającego co robić... ale z takim bym nawet nie gadał bo znaczy to że nie zna się na robocie skoro mu się nudzi Wink
Raczej bym zadzwonił albo zostawił nr w sieci niby jako student to sami zadzwonią Wink i wybadał temat gdzie co najlepiej schodzi w Twojej miejscowości, ceny najmu, czy w ogóle są wolne jakieś itd.


RE: Inwestycje w mieszkania na wynajem - tidid - 10-10-2015 14:20

Słuchaj, w mieszkanie ładujesz przykładowo 250 tys a zarabiasz miesięcznie 1-1,5k? Jest to strasznie długi czas inwestycji.

Nie myślałeś o kupnie działki i postawieniu na nich garaży blaszanych? Przykładowo kupujesz działkę 22x28, stawiasz 10 garaży blaszanych i od każdego bierzesz 100 zł/miesiąc. Inwestycja ~4 razy mniejsza a zyski podobne Smile

Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi


RE: Inwestycje w mieszkania na wynajem - Daro79 - 12-10-2015 12:51

Dzięki wszystkim za porady Smile

radek0389 - zależy, jakie mieszkanie, ale pewnie większość gotówka, reszta kredyt.

Czy z garażami ktoś próbował? Widzę ryzyko związane z lokalizacją (musi być dobra lokalizacja, żeby ktoś chciał wynajmować, a to podnosi cenę działki chyba znacząco?).

6% rocznie przy niskim ryzyku, to zawsze coś, a jestem na takim etapie życia, że nie chcę za bardzo ryzykować.

Fridomia - super, zwłaszcza wykłady z Youtuba jak wpiszesz nazwisko gościa.

Jeszcze coś takiego znalazłem:
http://mieszkanicznik.org.pl/kongres/vii-kongres/formularz-rejestracji-na-vii-kongres/
Nad formularzem jest link do pobrania ebooka (łatwo przegapić) - ponad 50 stron, całkiem sporo konkretów.


RE: Inwestycje w mieszkania na wynajem - Mafesto - 12-10-2015 12:58

Co do bezpieczeństwa inwestycji w mieszkaniu - owszem, pod warunkiem, że nie będzie wojny. Oprócz garażów możesz również zainteresować się telebimami reklamowymi.


RE: Inwestycje w mieszkania na wynajem - Pentagon - 13-10-2015 13:42

znajomy ma i sie ciaglekłóci w włascicielami jak juz to na sprzedaz wynajem mieszkan jest be