Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Szkoła - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Szkoła (/Temat-Szkola-121681)

Strony: 1 2


Szkoła - kamil.ex - 26-09-2015 13:34

Witam,
Chodzę do gimnazjum i szczytem moich aspiracji jest praca w fbi.
Orientuje się że żeby tam się dostać, trzeba znać min. 3 języji i mieć wykształcenie wyższe. Na ich stronie piszą, że każdy punkt w cv związany z fbi będzie mile widziany. Po ukończeniu studiów trzeba złożyć cv, i jeżeli się dostaniesz to po 5 latach szkolenia jesteś agentem.
Pytanie tylko:
Do jakiego liceum/i na jakie studia isć?


RE: Szkoła - incoretom - 26-09-2015 21:35

Nie lepiej w Polskich służbach?


RE: Szkoła - nokira - 27-09-2015 09:08

Ambicje to ty masz duże i nie zdziwię się jak w przeciągu lat Ci się zmienią. Może to w wyniki zmiany zainteresować czy zobaczysz jak wyglądają realia i będziesz musiał obniżyć wymagania sam tak miałem w gimnazjum a nawet liceum. W każdym razie liceum jest mało ważne, a studia to jakieś bezpieczeństwo wewnętrzne albo coś podobnego.


RE: Szkoła - mateusz2045 - 27-09-2015 09:29

Jak ty się do drogówki nie dostaniesz...


RE: Szkoła - twardy - 27-09-2015 09:47

Czemu nie CIA? Jerk2


RE: Szkoła - szykiryki - 27-09-2015 09:53

U mnie na wydziale prawa UG otworzyli dwa lata temu kryminologię- 30 osób na jedno miejsce, ale chyba kierunek najbliższy zawodowym aspiracjom?


RE: Szkoła - kamil.ex - 27-09-2015 11:34

(26-09-2015 21:35)incoretom napisał(a):  Nie lepiej w Polskich służbach?

Incoretomie,
Nie lepiej,ale na pewno łatwiej Wink
W polskich służbach zarabia się mniej, i ma się mniejsze możliwości.

(27-09-2015 09:08)nokira napisał(a):  Ambicje to ty masz duże i nie zdziwię się jak w przeciągu lat Ci się zmienią. Może to w wyniki zmiany zainteresować czy zobaczysz jak wyglądają realia i będziesz musiał obniżyć wymagania sam tak miałem w gimnazjum a nawet liceum. W każdym razie liceum jest mało ważne, a studia to jakieś bezpieczeństwo wewnętrzne albo coś podobnego.


Nokiro, może i mi się zmienią ale póki co chciałbym w przyszłości pracować w F.B.I , i dopóki mi się to nie zmieni zamierzam jak najbardziej dążyć do celu. Dzięki za odpowiedź

(27-09-2015 09:29)mateusz2045 napisał(a):  Jak ty się do drogówki nie dostaniesz...

Mateuszu, może i nawet do drogówki się nie dostanę, kto wie. Ale przy moich ambicjach wolę pozostać optymistą.
Ps.
Przeczytaj http://m.wprost.pl/ar/id,469669/ Wink


RE: Szkoła - mateusz2045 - 27-09-2015 11:44

No Polka, w każdej dziedzinie można znaleźć jakiegoś Polaka. Mój kolega też chciał bardzo do Policji gdzieś wyżej, codziennie czytał, jeździł na zawody w szkole policyjne. I co? W tym roku nie zdał głupich psychologicznych na zwykłego i teraz co ja bd robił...


RE: Szkoła - kamil.ex - 27-09-2015 15:22

Federal Bureau of Investigation (pol. Federalne Biuro Śledcze), FBI – amerykańska agencja rządowa zajmująca się przestępstwami wykraczającymi poza granice danego stanu; stanowi część systemu bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych.

FBI działa wspólnie z U.S. Customs and Border Protection, U.S. Immigration and Customs Enforcement, U.S. Marshals Service, Bureau of Alcohol, Tobacco, Firearms and Explosives i innymi agencjami federalnymi zasadniczo skupionymi w czterech departamentach rządu Stanów Zjednoczonych: Departamencie Sprawiedliwości, Departamencie Skarbu, Departamencie Obrony i Departamencie Bezpieczeństwa Krajowego.

FBI także pełni rolę głównej agencji kontrwywiadowczej, monitorując i udaremniając szkodliwą działalność służb wywiadowczych innych państw na terenie Stanów Zjednoczonych oraz przypadki potencjalnego lub rzeczywistego pogwałcenia amerykańskich praw regulujących działalność wywiadowczą przez agentów amerykańskich i obcych.

Jednym z podstawowych zadań FBI jest gromadzenie danych wywiadowczych, co FBI czyni nie tylko na terenie USA, współpracując w tym zagadnieniu z policjami i służbami wywiadowczymi oraz porządkowymi innych państw. W tym celu FBI prowadzi przechwytywanie i przesłuchania podejrzanych osób w innych krajach (ang. extraordinary renditions) kooperujących oficjalnie lub nieoficjalnie w tym zakresie ze Stanami Zjednoczonymi, np. w Etiopii.

Władze federalne traktują FBI jako najważniejszą instytucję zajmującą się wykrywaniem i likwidacją szpiegostwa (oficjalnie: tylko na terenie USA). FBI dysponuje rocznym budżetem w wysokości 9,8 miliardów dolarów (2006).
(27-09-2015 09:47)twardy napisał(a):  Czemu nie CIA? Jerk2

Central Intelligence Agency (pl. Centralna Agencja Wywiadowcza), CIA– amerykańska agencja rządowa, zajmująca się pozyskiwaniem i analizą informacji o zagranicznych rządach, korporacjach i osobach indywidualnych oraz opracowywaniem na ich podstawie raportów dla instytucji rządowych USA.


Jak widzisz, trochę się to różni a ja wolę sprawy F.B.I Tongue

(27-09-2015 11:44)mateusz2będzie id=1337593 napisał(a):No Polka, w każdej dziedzinie można znaleźć jakiegoś Polaka. Mój kolega też chciał bardzo do Policji gdzieś wyżej, codziennie czytał, jeździł na zawody w szkole policyjne. I co? W tym roku nie zdał głupich psychologicznych na zwykłego i teraz co ja bd robił...

Ciężko jest mi się wypowiedzieć na ten temat. Nie znałem, nie widziałem Twojego kolegi.
Ale wiem że w F.B.I jest parę milionów ludzi i to nie tylko amerykanie. W tych paru milionach są nie ,,tylko" agenci, ale trzb dyrektorzy, kierownicy itp.
Wiem, że to nie bedzie łatwe, no ale pensja złagodzi lata ciężkiej pracy. :V

(27-09-2015 09:53)szykiryki napisał(a):  U mnie na wydziale prawa UG otworzyli dwa lata temu kryminologię- 30 osób na jedno miejsce, ale chyba kierunek najbliższy zawodowym aspiracjom?



Fakt, kierunek najbardziej adekfatny... Ale 30 osób na jedno miejsce?! W amtherst collage (Jeden z refundowanych dla obcokrajowców uniwersytetów w stanach) jest mniej osob na jedno miejsce... Polska rzeczywistość.
Dzięki za odpowiedź.


RE: Szkoła - Krakersik - 28-09-2015 12:14

Kurcze takie aspiracje - no no Smile Ja w liceum mówiłem że zostanę generałem Jerk