Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wpisowe na turniej a podatek - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Wpisowe na turniej a podatek (/Temat-Wpisowe-na-turniej-a-podatek-120057)



Wpisowe na turniej a podatek - kubn2 - 24-08-2015 16:36

Więc, mam zamiar zorganizować turniej z pulą nagród która by była silnie uzależniona od tego ile będzie drużyn czyli wpisowe pójdzie na pólę nagród, zastanawia mnie jednak jak to jest z podatkiem i czy muszę mieć działalność gospodarczą. Co roku już i tak rozliczam się z USem.


RE: Wpisowe na turniej a podatek - mcknowak - 26-08-2015 11:09

Teoria jest taka że turniej powinna organizować firma lub organizacja. Trzeba rozliczyć przychody, wydatki, podatki, podpisać umowy z pracownikami, ubezpieczyć, załatwić ratowników (nie wiem co to za turniej: szachy, MMA czy motocross), zgłosić policji itp. Nie mając firmy nie możesz odliczyć wydatków czyli musisz zapłacić podatek od całości wpłat. Praktyka jest taka że czasem ludzie składają się dobrowolnie na różne cele i puki nie ma afery, wszystko jest OK. Ale nikt przy zdrowych zmysłach nie powie ci: tak, spoko, możesz robić turniej bez działalności gospodarczej. Undecided