Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Opcje binarne - testujemy strategie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Opcje binarne - testujemy strategie (/Temat-Opcje-binarne-testujemy-strategie-119822)



Opcje binarne - testujemy strategie - turlaj - 20-08-2015 10:31

Siemka! Właśnie zaczynam swoją przygodę z opcjami binarnymi na koncie demo w OptionTrade, choć jestem po kilku tygodniach przyswajania wiedzy z różnych poradników czy tematów na tym forum. Planuję zacząć inwestować w opcje lecz najpierw chcę się sprawdzić na wersji demo. Tam też będę testował różne strategie, czasami modyfikowane do swoich potrzeb. Zaczynam z saldem 3000 PLN.

Na pierwszy rzut, zaczynamy od czegoś łatwego czyli strategia Fibonacciego. Gram na 7-8 parach walut, maksymalnie 5-6 opcji dziennie, 100-200 PLN. Interwały M5 i opcje na 5-10-15 minut. Unikam grania na danych ekonomicznych.

Wraz z rozliczeniem dnia będę wrzucał screeny z sygnałami które mnie przekonały do zagrania i komentarzem, bardzo chętnie wtedy posłucham wskazówek graczy Wink

Także do usłyszenia wkrótce!


RE: Opcje binarne - testujemy strategie - turlaj - 20-08-2015 17:59

Poświęciłem dziś trochę czasu na początek, ale warto było.

[Obrazek: podsumowanie1.jpg]

USD/CHF

[Obrazek: image.jpg]

Fajna linia oparcia, próg dwukrotnie został wcześniej przekroczony, ale poczekałem do pełnej świecy powyżej, co się opłaciło. Zagrane na 10 minut. Zgodnie z planem zdecydowany spadek i pierwsza opcja na plus.

GBP/USD

[Obrazek: image.jpg]

Długa linia oparcia i przebicie progu. Było gorąco bo para się ustabilizowała i zaczęła tylko delikatnie spadać. Na szczęście 10 minut wystarczyło by opcja była poniżej zagranej wartości.

GBP/CHF

[Obrazek: image.jpg]

Para przebiła próg wcześniej niż zdecydowałem się ją zagrać. W OptionTrade miałem możliwość zagrania albo do 12.00 albo do 12.30, dlatego czekałem. Zagrałem opcję na 20 minut, co prawie mnie zgubiło, ponieważ po spadkach para zaczęła znowu zdecydowanie rosnąć, ale udało się to zamknąć minimalnie poniżej zagranej wartości.

Chciałem zagrać to na krótszy okres, ale niestety u tego brokera nie było takiej możliwości, odstęp czasowy wynosił 30 minut i tu moje pytanie. Czy u każdego brokera są takie przerwy? Bo trochę pokrzyżowało to moje plany i zamiast na spokojnie wpisywać plusa musiałem czekać praktycznie do samego końca.


Pierwszy dzień pozytywnie.

3/3 (3/3)
100%
+ 355.50 PLN


Zanim zdecyduje się na granie real za swoje oszczędności chciałbym dopracować daną strategię tak, aby skuteczność kręciła się wokół 70%. Jest to w ogóle możliwe?

Jutro mam trochę zapracowany dzień także nie wiem czy uda się coś upolować. Poza tym, zbliża się wrzesień i poprawki, także trzeba będzie trochę czasu poświęcić na książki niestety Tongue. Jednak mam nadzieję, że systematycznie będę się udzielał Wink


RE: Opcje binarne - testujemy strategie - MaLiN - 20-08-2015 18:27

Strategia Fibo jest w miarę łatwa, ale mi nie podchodziła. Zresztą widać wśród inwestorów, że mało kto ją stosuje. Każdy broker ma inaczej dopasowane godziny zamknięć opcji, nie ma tutaj zbytniej reguły. Mogłeś np. Jest możliwe wypracowanie skuteczności do 70, a nawet 75% z tym, że to też nie jest tak łatwe, że ciągle tak będzie. Zarówno rynek jak i strategie cały czas się zmieniają, ewoluują.


Porada:

W piątki lepiej zrezygnować/ograniczyć stawianie opcji, z racji faktu że to ostatni dzień w tygodniu przed zamknięciem giełdy i rynki potrafią wariować. To samo dotyczy poniedziałków.


RE: Opcje binarne - testujemy strategie - turlaj - 20-08-2015 19:10

Pisząc poprzedniego posta zauważyłem jeszcze jedną ciekawą sytuację, także poprawiam mój bilans.

[Obrazek: podsumowanie2.jpg]

USD/CAD

[Obrazek: image.jpg]

Nie ma za dużo co tu pisać, klarowna sytuacja i zawrócenie zaraz po przebiciu progu. Kolejny spokojny plus.


4/4 (4/4)
100%
+ 471.00 PLN (+471.00 PLN)


MLN, dzięki za podpowiedzi Wink. Jak już pisałem jestem początkującym inwestorem, dużo rzeczy jeszcze przede mną, ale jestem świadomy, że nie zawsze uda się osiągnąć określony pułap skuteczności i jestem przygotowany na porażki. Wiem że strategia Fibo jest jedną z łatwiejszych, m.in. dlatego od niej zacząłem. Chcę ją przetestować, troszkę wg. swoich kryteriów. Jeśli nie będę usatysfakcjonowany wynikami, spróbuję czegoś innego. Nie chcę się spieszyć, będę grał na koncie demo do momentu aż znajdę coś dla siebie. Może to trwać rok, dwa, jestem na to gotowy Wink. Chcę ryzyko przesunąć do minimum. A tego, że jest to strategia łatwa i niewielu inwestorów ją stosuję wcale nie traktuję jako jej wady. Zależy mi tylko na skuteczności Wink.

Dzięki za info o pon/pt, wezmę pod uwagę Wink.


RE: Opcje binarne - testujemy strategie - Darqus - 02-10-2015 22:31

Mnie też interesuje ten temat, subskrybuję Wink


RE: Opcje binarne - testujemy strategie - full2000 - 03-10-2015 23:32

Powodzenia ! Smile


RE: Opcje binarne - testujemy strategie - Makabrycy - 08-11-2016 15:03

jak temat cos sie nowego urodziło ? pozdrawiam Smile


RE: Opcje binarne - testujemy strategie - Pan Inwestor - 08-11-2016 16:17

#Makabrycy ten temat jest z '15 więc już raczej nic w nim nie zobaczymy ;-)


RE: Opcje binarne - testujemy strategie - Makabrycy - 08-11-2016 16:30

hyh faktycznie, niezauważeniem a przeglądałem tematy związane z opcjami i tak mi się napisało Smile