Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Tworzenie stron internetowych - na czym polega - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Zarabianie na WWW - dyskusje, pytania i odpowiedzi (/Forum-Zarabianie-na-WWW-dyskusje-pytania-i-odpowiedzi-202)
+--- Wątek: Tworzenie stron internetowych - na czym polega (/Temat-Tworzenie-stron-internetowych-na-czym-polega-119658)

Strony: 1 2


Tworzenie stron internetowych - na czym polega - Criss323 - 17-08-2015 09:52

Witam, chciałbym tworzyć strony internetowe na zamówienie, ale mam pewne wątpliwości. Czy tworzenie strony polega na zrobieniu szablonu, który ktoś sobie będzie edytował, czy na zrobieniu gotowej strony z treścią? Gdzie można się ogłaszać?


RE: Tworzenie stron internetowych - na czym polega - surfer0700 - 17-08-2015 09:55

W dzisiejszych czasach popularne zrobiły się CMSy czyli systemy do zarządzania treścią na stronach internetowych. Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie, bo dróg do wyboru jest mnóstwo. Możesz kupować gotowe szablony na stronach typu templatemonster czy themeforest i edytować je pod klienta albo tworzyć swoje od podstaw. Albo kupować szablony przeznaczone do CMSów, instalować je i wyedytować tak jak chciałby klient.
Co do twojego drugiego pytania to myślę że masz jeszcze sporo czasu. Jeżeli w życiu nie zrobiłeś żadnej strony, to na razie o ogłaszaniu się gdziekolwiek możesz zapomnieć. Smile


RE: Tworzenie stron internetowych - na czym polega - Criss323 - 17-08-2015 10:11

W swoim życiu zrobiłem już z 15-20 stron internetowych dla własnego użytku, także doświadczenie i umiejętności mam. Pewnie pomyślisz dlaczego nie zająłem się rozwijaniem tych stron tylko chcę tworzyć na zamówienie. Nie mam pomysłu na stronę, która przynosiła by godziwe zyski.


RE: Tworzenie stron internetowych - na czym polega - surfer0700 - 17-08-2015 10:15

Nie, akurat nie zastanawiałem się dlaczego nie zająłeś się rozwijaniem stron. Myślałem że w ogóle żadnej nie zrobiłeś, skoro zadałeś takie pytanie Jerk2 Myślałem że jesteś TOTALNIE zielony, że chciałbyś coś zrobić, ale w sumie nie wiesz co i jak.
Podaj adresy stron, które zrobiłeś. Zobaczymy nad czym możesz popracować, a jak będziesz THE BEST to od ręki mogę Cię zatrudnić. Lol


RE: Tworzenie stron internetowych - na czym polega - Criss323 - 17-08-2015 13:34

A co trudnego jest w zrobieniu strony internetowej?? Nie mam żadnej na serwerach tylko na dysku. Nie powiedziałem że jestem The Best ponieważ muszę nauczyć się grafiki. Potrafie posklecać stronę do kupy, edytować szablony tzn. zmieniać w nich wymiary, kolory itd. Dlatego zadałem pytanie na czym polega tworzenie takich stron bo jeżeli na tworzeniu grafiki od zera to muszę się podszkolić a jeżeli na edytowaniu dostępnych to mógłbym już zacząć. Zadałem pytanie a ty na siłę próbujesz mi udowodnić że nie dam rady i chcesz mnie sprawdzać. Nie o to mi chodzi. Pytanie brzmiało: "Czy tworzenie strony polega na zrobieniu szablonu, który ktoś sobie będzie edytował, czy na zrobieniu gotowej strony z treścią?" i na nie fajnie odpowiedziałeś natomiast co do drugiego pytania to mógłbyś napisać że jak będę gotowy to tu i tu a nie sugerujesz że się nie nadaje.


RE: Tworzenie stron internetowych - na czym polega - daniel42na - 17-08-2015 13:54

Nie mógłbyś zacząć, bo wnioskując po tym co piszesz o tworzeniu stron masz takie pojęcie jak kret o gwiazdach. To że zainstalujesz cmsa i w gotowcu zamienisz sobie logo i obrazek w tle nie znaczy, że stworzyłeś strone a skorzystałeś ze stworzonego szablonu strony przez kogoś.
Jak nauczysz się HTML/CSS, JS, PHP i Photoshopa to może będziesz mógł sam w całości stworzyć stronę, czyli za jakiś rok/dwa przy regularnej nauce i praktyce.
Z tym co potrafisz teraz nawet nigdzie nie startuj, bo klient równie dobrze może sobie zainstalować szablon na Wordpressie, klienci jesli mają komuś płacić to nie za instalacje szablonu tylko za "uszycie im strony na miare" z takimi funkcjonalnościami jakich oni potrzebują a gotowce im ich nie zapewniają.
PS. Ewentualnie na dzien dzisiejszy mozesz takie stronki instalowac na allegro - chodzą po ~70 zł wraz z hostingiem i domeną, wiec na czysto wyjdzie Ci jakies 10-20 zł.


RE: Tworzenie stron internetowych - na czym polega - surfer0700 - 17-08-2015 14:11

Nie sugeruję że się nie nadajesz. Po prostu poprosiłem o przykładowe realizacje, a słowo THE BEST miało oznaczać że się nadajesz, a nie że jesteś najlepszy. Big Grin co do drugiego pytania to wpisz sobie w google: "wykonam stronę internetową" i będziesz miał ogłoszenia ludzi podobnych do Ciebie. Wtedy poznasz miejsca gdzie możesz zaoferować swoje usługi. Smile


RE: Tworzenie stron internetowych - na czym polega - Criss323 - 17-08-2015 14:17

Jest jakiś sposób Big Grin Dzięki


RE: Tworzenie stron internetowych - na czym polega - Leśniczy - 17-08-2015 15:17

W pierwszym lepszym ogłoszeniu jakie znalazłem, gdzie poszukują webdevelopera, wymagania są mniej więcej takie:

Cytat: Minimum 2-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku
Bardzo dobra, praktyczna znajomość HTML5, CSS3 (SASS/LESS), JavaScript
Dobra znajomość: jQuery, AngularJS lub Backbone
Znajomość Smartów
Projektowanie w oparciu o Responsive Web Design
Umiejętność szybkiego przyswajania nowej wiedzy
Znajomość języka angielskiego w stopniu co najmniej umożliwiającym czytanie dokumentacji technicznej.

Jednak zważając na to, że chcesz zacząć sam, można je bardzo mocno okroić, na coś takiego:


Cytat:
Bardzo dobra, praktyczna znajomość HTML5, CSS3, JavaScript
Dobra znajomość: jQuery
Projektowanie w oparciu o Responsive Web Design
Podstawowa znajomość środowiska Linux/Unix
Umiejętność szybkiego przyswajania nowej wiedzy
Znajomość języka angielskiego w stopniu co najmniej umożliwiającym czytanie dokumentacji technicznej.
Podstawowa znajomość PHP - na prawdę się przydaje

Z tym, że HTML5 i CSS3 muszą być naprawdę porządnie ogarnięte, plus wyćwiczone w praktyce, tak na początek

Przydaje się też znajomość frameworków CSS, np. najpopularniejszy Bootstrap - ale nie jest konieczna.

A czym byś chciał się zająć dokładniej? Backendem, frontendem, czy być człowiekiem orkiestrą i pisać kompletne strony od zera? Bo jeśli tak, to do tego co najmniej PHP i to tak na 4+ musisz umieć - w praktyce oczywiście. Możesz być typowym frontendowcem i tylko robić designy stron pod gotowe CMSy a potem je kodować, ale wtedy ta grafika Ci się przyda, no albo będziesz współpracował z jakimś grafikiem.


RE: Tworzenie stron internetowych - na czym polega - haviero - 15-09-2015 13:39

To zależy, jaką stronę chcesz mieć. Są proste szablony, systemy CMS, a są także stronki tworzone od podstaw w HTML-u. Wszystko zależy od koncepcji, zamysłu oraz umiejętności osoby tworzącej stronę. Istotne jest, żeby wykonawca strony internetowej zaprojektował ją w taki sposób, byś Ty później jako jej właściciel miał dostęp do panelu edycji treści - tzn. abyś sam mógł tę stronę niejako tworzyć i wpływać na jej kształt.