Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zablokowane w robots.txt - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pytania i Problemy dotyczące SEO (/Forum-Pytania-i-Problemy-dotyczace-SEO-400)
+--- Wątek: Zablokowane w robots.txt (/Temat-Zablokowane-w-robots-txt-119444)



Zablokowane w robots.txt - addamek - 13-08-2015 15:32

Cześć, mam problem w "Stan indeksowania"

Mam 18 zaindeksowanych a 11 - Zablokowane w pliku robots.txt

Pomoże ktoś o co z tym chodzi? Będę bardzo wdzięczny


RE: Zablokowane w robots.txt - rachman - 13-08-2015 16:23

Cytat:Mam 18 zaindeksowanych a 11 - Zablokowane w pliku robots.txt

Masz plik robots.txt w katalogu głównym tam gdzie strona (najczęściej public_html)? Masz zablokowany dostęp do jakichś (pod)stron?

Zobacz info o pliku robots który zawiera instrukcje co może a co nie indeksować robot wyszukiwarki, może wyczaisz sam problem, link: raz , dwa.


RE: Zablokowane w robots.txt - addamek - 13-08-2015 17:31

(13-08-2015 16:23)rachman napisał(a):  
Cytat:Mam 18 zaindeksowanych a 11 - Zablokowane w pliku robots.txt

Masz plik robots.txt w katalogu głównym tam gdzie strona (najczęściej public_html)? Masz zablokowany dostęp do jakichś (pod)stron?

Zobacz info o pliku robots który zawiera instrukcje co może a co nie indeksować robot wyszukiwarki, może wyczaisz sam problem, link: raz , dwa.

Zapomniałem dodać że korzystam z blogger.com i jedynie mam podpiętą własną domenę PL bez hostingu. Nie mam pojęcia gdzie sprawdzić ten robots.txt. Wyczytałem że jest zbędny gdy chcemy aby cały serwis był indeksowany


RE: Zablokowane w robots.txt - rachman - 13-08-2015 17:38

No... to całkiem zmienia postać rzeczy Wink Robots jest zbędny w takim przypadku albo się go zostawia ustawiając pełny dostęp.

W bogerze wejdź w Ustawienia - Ustawienia wyszukiwania - tam masz:
Cytat:Niestandardowy plik robots.txt
Niestandardowe tagi nagłówka dla robotów
Ustaw oba na wyłączone jeśli jest inaczej. W blogerze nie masz dostępu fizycznie jak na serwerze hostingu do pliku ale możesz tam zmieniać jego ustawienia a nawet go edytować i samemu wpisywać komendy - także prawie nie widać różnicy Wink


RE: Zablokowane w robots.txt - addamek - 13-08-2015 17:48

(13-08-2015 17:38)rachman napisał(a):  No... to całkiem zmienia postać rzeczy Wink Robots jest zbędny w takim przypadku albo się go zostawia ustawiając pełny dostęp.

W bogerze wejdź w Ustawienia - Ustawienia wyszukiwania - tam masz:
Cytat:Niestandardowy plik robots.txt
Niestandardowe tagi nagłówka dla robotów
Ustaw oba na wyłączone jeśli jest inaczej. W blogerze nie masz dostępu fizycznie jak na serwerze hostingu do pliku ale możesz tam zmieniać jego ustawienia a nawet go edytować i samemu wpisywać komendy - także prawie nie widać różnicy Wink

Właśnie obie te funkcje mam wyłączone na bloggerze dlatego dziwie się że w narzędziach webmastera są jakieś błędy robots.txt. Masz jeszcze jakiś pomysł?
Dziękuję serdecznie że mi pomagasz.


RE: Zablokowane w robots.txt - rachman - 13-08-2015 22:32

Spoko Wink daj na priv może adres stronki, specem nie jestem ale coś tam wiem może jak zobaczę to do czegoś dojdę... z tego co pamiętam to w narzędziach na blogerze też miewałem różne takie bzdety ale nie wiem z czego to wynikało bo to co one wskazywały też nie wynikało z robots a mimo to były jakieś błędy... od jakiegoś czasu nie zaglądam tam więc nie wiem jak to teraz działa.

Sprawdź w google, wpisz w pole wyszukiwania: site:adresstrony.blogger.com i zobacz czy wszystkie strony są zaindeksowane... jak są to się cieszyć i na spokojnie działać, ewentualnie szukać przyczyn Wink
Chyba że masz podstron tak dużo że nie poznasz czy wszystkie zindeksowało.

p.s.
od dawna strona stoi? bo jak robot dopiero indeksuje to czasem bzdety w narzędziach wyskakują ale z czasem robot może da sobie radę...