Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
VPS Ohv-SSD - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Hostingi i Serwery (/Forum-Hostingi-i-Serwery-359)
+--- Wątek: VPS Ohv-SSD (/Temat-VPS-Ohv-SSD-119441)



VPS Ohv-SSD - sprzetok - 13-08-2015 14:01

Witam ostatnio natknąłem się na ofertę z firmy oho odnośnie vis z sąd
http://www.ovh.pl/vps/vps-ssd.xml

Krótki opis np VPS SSD 2
KVM OpenStack
1 vCore
2,4 GHz
4 GB RAM
SSD 20 GB
Local Raid 10
23,99 PLN Netto / m-c

Chwala sie znacznym wzrostem w obsludze zapytan itp.

Sam posiadam tam vps ale zwyklego podajrzae xxx2014.

Myslę nad przesiadką ale nie mam pojecia jak przeniesc caly serwer wraz z zainstalowanymi danymi,bazami itp na nowe miejsce. Niestety w upgradzie konta nie ma mozliwosci upgradu do vps ssd.

Czy ktoś moze sie wypowiedziec czy widac roznice w wydajnosci ssd ?

Aktualnie moje małe domeny zyja i działają dość "sprawnie" ale roznica w cenie jest bardzo mała wiec moze warto isc bardziej przyszłosciowo, dzieki za opinie/porady.


RE: VPS Ohv-SSD - linoskoczek - 13-08-2015 14:07

SSD znacznie poprawia szybkość zapisu i odczytu danych. Na pewno doświadczysz różnicy w czasie wczytywania się strony internetowej. Masz tam nawet napisane: zyskujesz przynajmniej 57% wydajności w porównaniu z ofertą Classic 2014.


RE: VPS Ohv-SSD - sprzetok - 13-08-2015 15:59

Hej Skoczku, dziekuje za odpowiedz.. ciezko mi wyobrazic aby dane ladowale sie az tyle % szybciej.......Xpokerface. Czy istnieja jakiesz narzedzia do migracji obrazu serwera ?

Pytam bo nie do konca jestem pewien swoich mozliwosci w przzenosinach serwera.... OS to co innego.

Czy ktos moze mi polecic narzedzia ktore moglbym przetestować. Moj serwer stoi na centos z pleskiem.

Szukalem informacji w necie i jedyne co znajduje to rozwiazania pod debiana zadnych konkretniejszych informacji jak migrowac caly serwer.


Rzeczywiscie kusi mnie ten ssd.

Dziekuje za wszelkie porady


RE: VPS Ohv-SSD - linoskoczek - 14-08-2015 09:55

Jeśli zainstalujesz dokładnie ten sam system co masz na VPS Classic, powinno wszystko działać po przesłaniu danych z "/" rsyncem. Jeśli miałbyś generować obraz, to musiałbyś mieć taką opcję w panelu. Luknij, może coś się znajdzie Tongue


RE: VPS Ohv-SSD - sprzetok - 14-08-2015 12:22

Hej rzeczywiscie jest cos takiego , patrzylemn ze na ssd mozna zainstalowac taki sam system.

Znalazlem taka komende :

rsync -axH --progress ??? nie wiem co wstawic w miejsce ???

Dla przykładu podam screen shot z wygladu mojego serwera. Na ssd bedzie pewnie tak samo tyle ze inny bedzie numer serwera. Czy mozecie mi zaproponowac komendę.

rsync -axH --progress root@vps1xxxx:/ root@vps2xxxx:/

Narazie pytam nie chce testowac na zywym organizmie.


RE: VPS Ohv-SSD - linoskoczek - 14-08-2015 21:20

Szczerze mówiąc, to możesz spokojnie testować, tylko pojedynczymi plikami. Źródła nie zniszczysz, co najwyżej cel, ale tam póki co nic nie masz Tongue
Tutaj masz konkretne przykłady, nieźle opisane: http://www.tecmint.com/rsync-local-remote-file-synchronization-commands/


RE: VPS Ohv-SSD - sprzetok - 26-08-2015 13:40

Witam serdecznie czy ktos z was uzywal komendy rsync -avxHAX --progress / /new-disk/ do przenoszenia calego systemu z 1 serwera na drugi ?

Pzd


RE: VPS Ohv-SSD - sprzetok - 21-10-2015 20:12

Prosze admina o przeniesienie do archiwum/kosza.