Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Każdy bank będzie musiał oferować darmowe konto - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Wiadomości (/Forum-Wiadomosci-117)
+--- Wątek: Każdy bank będzie musiał oferować darmowe konto (/Temat-Kazdy-bank-bedzie-musial-oferowac-darmowe-konto-119243)



Każdy bank będzie musiał oferować darmowe konto - Haxite - 10-08-2015 11:36

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kazdy-bank-bedzie-musial-oferowac-darmowe-konto-7273106.html

Cytat:Ministerstwo Finansów kończy prace nad ustawą, która wprowadzi do naszego prawa tzw. rachunek podstawowy. Taki wymóg nakłada na nas unijna dyrektywa, która powinna zostać wdrożona do naszego prawa najpóźniej we wrześniu 2016 roku.

Jeśli o mnie chodzi to uważam, że to powinno już być dawno w Polsce.
Niestety ale za to banki mogą podnieść opłaty za konto standardowe. Wstępnie limity mają być następujące:

Około 10-15 transakcji na rachunku co miesiąc:
- wpłaty i wypłaty środków pieniężnych

- przelewy

- płatność kartą, w tym płatności „online”


RE: Każdy bank będzie musiał oferować darmowe konto - kuli - 10-08-2015 11:54

To rynek powinien ocenic a nie unijni komisarze.
Czyli dobry bank oferuje takie konto to ma klientow a jak nie to nie


RE: Każdy bank będzie musiał oferować darmowe konto - mikuss - 10-08-2015 12:05

poza dinozaurem pkobp chyba nie ma już banku który ma opłaty za konto ...
opłaty masz np za kartę jeśli nie wykonasz w miesiącu transakcji na daną kwotę, więc tutaj nie ma potrzeby żadnego rozporządzenia tworzyć ani unii nie potrzeba i jej dyrektyw


RE: Każdy bank będzie musiał oferować darmowe konto - Haxite - 10-08-2015 12:47

Obecnie chyba każdy bank ma "darmowe" konta,a na nie składa się wymóg, m.in z góry ustalonej minimalnej wpłaty oraz płatność kartą w ciągu miesiąca np. 200 zł, a jeżeli nie to płacisz kilka złociszy. Tutaj ma być dosłownie darmowe konto więc jestem na tak! Na pewno skorzystam jeśli będzie się opłacało.


RE: Każdy bank będzie musiał oferować darmowe konto - woffer - 10-08-2015 14:29

Jak najbardziej popieram taką inicjatywę ^^


RE: Każdy bank będzie musiał oferować darmowe konto - Max998 - 19-08-2015 20:55

DARMOWE z faktu a nie tylko nazwy? Proszę bardzo, sam bym chętnie skorzystał bo szukam darmowego konta ale wszędzie ''darmowe'' oznacza z min. wpłatą co miesiąc lub wypłatami/płaceniem kartą po xx razy w miesiącu a ja chciałbym mieć po prostu bezpieczne konto gdzie mogę wypłacać/trzymać swoje zarobki np. z FC.


RE: Każdy bank będzie musiał oferować darmowe konto - rachman - 19-08-2015 21:50

Cytat: Taki wymóg nakłada na nas unijna dyrektywa, która powinna zostać wdrożona do naszego prawa najpóźniej we wrześniu 2016 roku
czyli najpewniej powinno/mogło być to wprowadzone już x lat emu ale skoro do 2016...

u nas to wdrażaja "jak najszybciej" ale nie to co zadowala społeczeństwo z tego co zauważyłem...