Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
zmonetyzowanie forum - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Zarabianie na WWW - dyskusje, pytania i odpowiedzi (/Forum-Zarabianie-na-WWW-dyskusje-pytania-i-odpowiedzi-202)
+--- Wątek: zmonetyzowanie forum (/Temat-zmonetyzowanie-forum-118951)



zmonetyzowanie forum - thomasward - 04-08-2015 20:37

Przyjmijmy, że mam płatny hosting na rok dla forum internetowego dla grupki znajomych i nie tylko. Stale korzysta z niego bardzo aktywnie ok. 30 osób dziennie plus inne osoby, które dojdą naturalnie z czasem. Czy reklamy to jedyny sposób monetyzacji czy są jakieś inne (przypominam, że bez oszustw, bo to forum dla znajomych)? Jaki typ reklam polecacie?


RE: zmonetyzowanie forum - KacperIvD - 13-11-2015 22:52

możesz jeszcze dodać darmowy plugin do VIP-a lub Forum Gold jak na zarabiam jest Smile


RE: zmonetyzowanie forum - lijon - 28-11-2015 16:34

No i zawsze masz listę malingową do userów forum, pamiętaj tylko że regulamin przy rejestracji musi mówić o tym, że będziesz im spamy podsyłał Big Grin

Niestety przy takiej liczbie userów Ciężko będzie taką liczbę adresów spieniężyć


RE: zmonetyzowanie forum - RoyMaster - 29-11-2015 18:43

Ja bym poczekał bo przy 30uu dziennie nie opłaca się reklam dawać gdyż nawet nie ujrzysz tych zarobków.


RE: zmonetyzowanie forum - PvdH - 30-11-2015 00:52

Jeśli forum tylko dla znajomych to faktycznie ciężko coś wymyślić Smile

Ja Ci polecam SEOPilot.pl - tam możesz sprzedawać linki na swoich stronach.
Nie wiem jak to teraz wygląda, ale kiedyś szło zarobić około 20-30 groszy na linku miesięcznie na podstronie (na stronach głównych więcej).

Nie wiem też czy przyjmują fora, ale to już sam musisz sobie wybadać, w razie czego jest jeszcze alternatywa - linkolo bodajże ale nie wiem czy ten system jeszcze istnieje. Za to omijaj prolink.pl


RE: zmonetyzowanie forum - parsi - 03-12-2015 23:20

Linki partnerskie - możecie się umawiać wzajemnie na jazdy testowe samochodami Cool


RE: zmonetyzowanie forum - wsite - 04-12-2015 14:27

Jeżeli będziecie prowadzić aktywnie dyskusje to tylko kwestia czasu jak wam forum się rozwinie. Reklamy to nie jedyna forma. Subskrypcje, programy partnerskie.


RE: zmonetyzowanie forum - PaidMoney - 04-12-2015 14:33

Zbyt wielkiego popisu tutaj nie będziesz miał niestety
Ale tak jak kolega wyżej napisał @parsi możesz oferować jazdy próbne jakimś sportowym autem
Są jakiejś sieci które za to płacą


RE: zmonetyzowanie forum - noutilus - 05-12-2015 10:18

Uruchom dotacje, wprowadź konta vip. Nie warto dawać na początek reklam bo to zniechęca potencjalnych klientów do odwiedzania forum, więc na początek dobrowolnie bez przymusu prosić o dotacje na utrzymanie strony Wink