Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Nieregularna sprzedaż na Allegro - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Nieregularna sprzedaż na Allegro (/Temat-Nieregularna-sprzedaz-na-Allegro-118738)



Nieregularna sprzedaż na Allegro - przemo2741 - 31-07-2015 22:52

Witam!
Mam takie pytanie a nie znalazłem do tej pory na nie odpowiedzi. Znalazłem w ustawie taki zapis odnośnie DG, iż jest to
Cytat:"zarobkowa działalność wytwórcza, budowlana, handlowa, usługowa oraz poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie kopalin ze złóż, a także działalność zawodowa, wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły".
Czy jeżeli będę prowadził na allegro sprzedaż wirtualnego przedmiotu np. co drugi miesiąc (szacuje, że dochód może wynieść około 1,5 tys./mies) będę musiał zakładać DG czy znalazłem lukę w matrixie i powinienem to sprzedać za 100zł w dziale "sprzedam" jako poradnik "jak obejść US"? Smile Nie ma tu przecież ciągłości ani żadne zorganizowania. Wiem tylko, że muszę rozliczyć to jako dochód tylko nie wiem gdzie.
Z góry wielkie dzięki.


RE: Nieregularna sprzedaż na Allegro - Pasza dla konia - 31-07-2015 22:54

Chodzi tu o sprzedaż hurtową. Jeżeli będziesz sprzedawał jeden przedmiot raz na tydzień to bez problemu, ale jak sprzedajesz hurtowo 40 ofert w jednej aukcji to niestety..


RE: Nieregularna sprzedaż na Allegro - przemo2741 - 31-07-2015 23:04

(31-07-2015 22:54)Pasza dla konia napisał(a):  Chodzi tu o sprzedaż hurtową. Jeżeli będziesz sprzedawał jeden przedmiot raz na tydzień to bez problemu, ale jak sprzedajesz hurtowo 40 ofert w jednej aukcji to niestety..

A jaka jest szansa na zgłoszenie? W mojej niszy jest max 10 sprzedawców.

hmmm... w sumie to mi podsunąłeś pomysł na sprzedaż związany z całkowicie innym przedmiotem, dzięki. Tongue


RE: Nieregularna sprzedaż na Allegro - daniel42na - 31-07-2015 23:04

Sprzedawanie co 2 miesiace jest równie zorganizowane jak co miesiąc, tydzień czy rok...


RE: Nieregularna sprzedaż na Allegro - rachman - 11-08-2015 00:53

Cytat:Nie ma tu przecież ciągłości ani żadne zorganizowania.
To ocenia urzędnik w US. Nie liczył bym na taką interpretację jaką sobie tu dośpiewujesz. Wg mnie to zorganizowane i ciągłe biorąc pod uwagę że nawet kilka sprzedaży w roku urzędnicy interpretują jako podchodzące pod DG.


RE: Nieregularna sprzedaż na Allegro - gregor1985 - 26-12-2015 16:07

Ogólnie warto zgłosić się do US w swoim regionie i zapytać. Urzędnicy w innego US mogą inaczej potraktować twoją "działalność".


RE: Nieregularna sprzedaż na Allegro - stachupumpa - 26-12-2015 16:35

Szansa zawsze jest, 10 sprzedawców to jednak trochę jest więc nie ryzykowałbym