Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Mysql, phpmyadmin kolumna w kolumnie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Programowanie (/Forum-Programowanie-364)
+--- Wątek: Mysql, phpmyadmin kolumna w kolumnie (/Temat-Mysql-phpmyadmin-kolumna-w-kolumnie-118281)

Strony: 1 2


Mysql, phpmyadmin kolumna w kolumnie - MoneyMachine - 23-07-2015 19:46

Hejo.
Mam problem, a może ktoś bardziej obeznany w temacie będzie wiedział jak to zrobić. Chodzi bowiem o to, że chcę stworzyć kolumnę Y w kolumnie X i pobierać/zapisywać dane z/do kolumny Y poprzez Mysqli. Jest to w ogóle możliwe? Jeśli tak, jak stworzyć taką kolumnę?
Obrazek przedstawiający mniej więcej o co mi chodzi impreza

[Obrazek: b4lw3j.jpg]

Z góry dzięki, repuciki polecą za pomocną pomoc Lol


RE: Mysql, phpmyadmin kolumna w kolumnie - olekn1 - 23-07-2015 19:53

Kolumna w kolumnie Rolleyes Nie wiem, co masz zamiar uzyskać, napisz dokładnie co chcesz zrobić Smile


RE: Mysql, phpmyadmin kolumna w kolumnie - surfer0700 - 23-07-2015 20:01

To co chcesz uzyskać jest bez sensu. I 'nie jest' to możliwe. Tak jak wyżej, napisz jaki efekt chcesz uzyskać, wtedy będziemy mogli Ci bardziej pomóc.


RE: Mysql, phpmyadmin kolumna w kolumnie - ClassAxion - 23-07-2015 20:04

Możesz użyć np. JSONa lub ew. zrobić parser który Ci zapisuje tabele jako string np. kolumna1|kolumna2|kolumna3|kolumna4 i później ją odczytuje.


RE: Mysql, phpmyadmin kolumna w kolumnie - surfer0700 - 23-07-2015 20:08

@up ale przecież to bez sensu. Lepiej stworzyć kilka osobnych tabel i czytać z nich dane JOINerami.


RE: Mysql, phpmyadmin kolumna w kolumnie - MoneyMachine - 23-07-2015 20:10

Dokładnie to chcę zrobić coś takiego:
[Obrazek: osapkf.jpg]
Inaczej wytłumaczyć tego nie mogę impreza
Tak jak na obrazku chcę stworzyć takie tabele, a potem pobierać rekordy za pomocą Mysqli w tym przypadku chcę pobrać np. rekord "chleb pszenny".

Wszystko to takie masło maślane, ale mam nadzieję, że da się zrobić coś takiego impreza


@UP
Właśnie też myślałem żeby rozwiązać to poprzez tworzenie osobnych tabel... ale byłoby ich dużo, nie jestem w stanie określić ile, ale na pewno kilkaset.


RE: Mysql, phpmyadmin kolumna w kolumnie - surfer0700 - 23-07-2015 20:12

A co będzie w tym chleb pszenny, razowy i bułka? Ilość sztuk czy jak?


RE: Mysql, phpmyadmin kolumna w kolumnie - MoneyMachine - 23-07-2015 20:15

Tak.. nie napisałem tego facepalm
W kolumnach chleb pszenny, razowy, bułka będzie podana ich ilość.


RE: Mysql, phpmyadmin kolumna w kolumnie - surfer0700 - 23-07-2015 20:17

No to po co Ci osobna tabela w tabeli?
W tabeli pieczywo robisz kolumny, Chleb pszenny, Chleb razowy, Bułka .
I w nich wiersz 'ilość' i tyle.


RE: Mysql, phpmyadmin kolumna w kolumnie - MoneyMachine - 23-07-2015 20:38

"pieczywo" to tylko przykład, jeśli zrobiłbym "pieczywo" jako tabelę, a nie kolumnę to miałbym w bazie takich tabel kilkaset albo i więcej. W sumie to by mi nie przeszkadzało, ale czy nie przeszkadzałoby to bazie (jakieś limity czy coś, nie zagłębiałem się czy posiada) albo serwerowi na którym będzie baza.