Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Nauka programowania? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Programowanie (/Forum-Programowanie-364)
+--- Wątek: Nauka programowania? (/Temat-Nauka-programowania-117967)

Strony: 1 2


Nauka programowania? - Damkofr - 18-07-2015 20:10

Witam ogólnie to idę na studia dzienne i w wolnym czasie chciałbym coś podziałać aby zarobić trochę kasy a jednocześnie nauczyć się czegoś pożytecznego vo może przydać mi sie w przyszłości. Podstawy programowania i tak będę miał na studiach.
Mam pytanie czy warto uczyć się programować. Jakiego konkretnie programowania najlepiej się nauczyć aby mieć jakieś zlecenia. Ile czasu potrzeba na nauke, w miare szybko się ucze. Czy jesli się nie ma doświadczenia i nie jest na poziomie zaawansowanym to wgl jest szansa coś zarobić? Ile można zarobić?

Wiem że niektóre pytania są słabo sprecyzowane ale jeste zielony więc prosze na niektóre pytania brać poprawkę.


RE: Nauka programowania? - Gremquen - 18-07-2015 21:25

W dzisiejszych czasach, to wydaję mi się, że programować w każdym języku się opłaca - trzeba być tylko dobrym Wink

Piszesz, że chcesz się uczyć i jednocześnie mieć już jakieś zlecenia.
Może jakiś C++ czy inne (dokładnie sie nie znam) by tworzyć programy desktopowe i sprzedawać nawet tutaj boty itp.?

Java też jest dobrym wyborem, bo na javie zakodujesz też appki na Androida, który jest już bardzo popularny i coraz więcej firm / osób myśli o swojej aplikacji.

No i nie mogę pominąć PHP/MySQL, a także HTML/CSS (które nie mają nic wspólnego z programowaniem, bardziej kodowaniem), ale jeśli nauczysz się podstaw, nawet tych dwóch ostatnich to będziesz mógł robić w pełni funkcjonalne Landing Page, które będziesz mógł sprzedawać w wielu miejscach Wink


RE: Nauka programowania? - RemoverPL - 18-07-2015 23:00

C++ ze względu na wiele możliwości Smile Bardzo dobry kurs: http://cpp0x.pl/kursy/

Jeżeli nie poradzisz sobie z C++ to możesz zacząć od czegoś łatwiejszego. Ja zaczynałem od php - bardzo prosty język (jest do tworzenia mechanizmów stron internetowych), zrozumiałem proces pisania kodu źródłowego i bardzo przyjemnie było mi przejść właśnie na C++. Polecam zainteresować się obydwoma językami Smile


RE: Nauka programowania? - tomekj3 - 18-07-2015 23:13

java, php, c++, c#, na dobry początek Wink


RE: Nauka programowania? - Gremquen - 18-07-2015 23:15

(18-07-2015 23:13)tomekj3 napisał(a):  java, php, c++, c#, na dobry początek Wink
Troszkę źle je zestawiłeś.
Wszystkimi programuje się co innego (mobilne, www, desktopowe).

Wątpię, żeby autor chciał poznać wszystkie języki programowania Wink


RE: Nauka programowania? - Gravity - 18-07-2015 23:15

C++
Polecam książke Primer 5 th.


RE: Nauka programowania? - BartekHelp - 18-07-2015 23:16

A najlepszy język do apek android too?


RE: Nauka programowania? - Gremquen - 18-07-2015 23:17

(18-07-2015 23:16)BartekHelp napisał(a):  A najlepszy język do apek android too?
Java i potem przesiadka na biblioteki Androida.
Inaczej się nie da, więc nie da się wybrać najlepszego Wink


RE: Nauka programowania? - Damkofr - 18-07-2015 23:36

Dzięki wielkie za odp. Chciałbym najpierw się pouczyć I moze od listopada jakieś łatwiejsze projekty. Będę na dosyć trudnym kierunku na studiach więc czasu na jakieś mocno poważne projekty nie będę miał. Słyszałem że c++ jest bardzo przydatny, najbardziej interesujące wydaje mi się że jest dla mnie programowanie na androida. Muszę przemyśleć sprawę. Jak coś to będę pisał. Jak coś to od sierpnia biorę się poważnie do nauki.


RE: Nauka programowania? - Avengens - 19-07-2015 10:52

Programista HTML brzmi jak Pilot Pojazdu Bojowego typu Rower Dziecięcy.
Od siebie polecam C++ na początek, potem i tak poznasz inne języki.