Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Studia w poznaniu - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Studia w poznaniu (/Temat-Studia-w-poznaniu-117566)



Studia w poznaniu - N3way - 12-07-2015 15:30

Cześć!
Mam pewien problem z wyborem kierunku studiów, dostałem się na UAM na kierunek Gospodarka Przestrzenna, Uniwersytet Ekonomiczny - wydział Informatyka i Ekonometria i Inżynieria Bezpieczeństwa na Politechnice w Poznaniu.

Najbardziej schylam się ku ekonomicznemu i teraz pytanie do Was, czy to przyszłościowy kierunek czy ktoś po tym tutaj może jest? Osobiście nie mam sprecyzowane co chce robić w przyszłości dlatego składałem papiery na różne uczelnie, okazało się że się wszędzie dostałem co mi lekko skomplikowało sprawę.

Trudno mi samemu już o tym wszystkim myśleć i co robić, liczę na lekką pomoc i może lepsze zrozumienie danego wydziału/kierunku.
Ostatnie pytanie brzmi, czy mając problem z matmą w liceum (na mat-fizie) (matura 60% i 30% - pod/roz), mam się czego obawiać? przede wszystkim miałem problem z geometrią itp, za to rachunek prawdopodobieństwa i logiczne myślenie nigdy nie sprawiały mi problemu.
/ Z góry dzięki za opinie i liczę na szybką pomoc!


RE: Studia w poznaniu - Damkofr - 15-07-2015 21:50

Ja miałem ledwo 50% z matmy na maturze a idę na trudny kierunek Automatyka i Robotyka i chce skończyć te studia z dobrymi wynikami.
Znam ludzie ( z reala i z neta) gdzie ledwo pozdawali mature z matmy albo ledwo zdali fizykę a na studiach wymiatają. Słyszałem że Fizyka na studiach zwłaszcza inżynieryjnych sporo różni się od tej z liceum. Matma chyba jest podzielona na rodzaje jako osobne przedmioty.
Mówię to co słyszałem najlepiej żeby ktoś sie wypowiedział kto już jest na tych studiach.


RE: Studia w poznaniu - twardy - 15-07-2015 22:33

Wszystko zalezy od uczelni => od osoby prowadzacej dany przedmiot/cwiczenia. Zdarzaja sie osoby, ktore potrafia robic tyle poprawek az wszyscy zdadza a sa tacy profesorowie, gdzie kilkadziesiat % roku potrafia upieprzyc. Przedmioty matematyczne to zmora studentow, analiza matematyczna, rachunek prawdopodobienstwa itp to czesto najwiekszy doplyw gotowki do kieszeni uczelni ($$ za warunki). Najwazniejsze o czym musisz pamietac, ze studia to nie liceum/gimbaza, tu trzeba duzo dac z siebie.


RE: Studia w poznaniu - sojusznik - 15-07-2015 22:39

Jeśli chodzi o uczelnie w Poznaniu i ich, że tak powiem "prestiż" to polecam Politechnikę. Sam się wybieram właśnie tam składałem również na IB jednak dostałem się na logistykę i wybieram się na ten kierunek. Zawsze myślałem, że pójdę na coś typowo informatycznego, ale po dłuższych przemyśleniach zmieniłem to. Nie sądzę, żeby gospodarka przestrzenna była czymś przyszłościowym i konkretnym. Co do informatyki i ekonometrii słyszałem bardzo dobre opinie, że dość perspektywiczny kierunek(ekonometria) i pracodawcy rozglądają się za czymś takim, jednak to tylko zasłyszane opinie.
Pozdrawiam Smile