Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Ukradli 18 867 BTC (5 milionów USD) przez zwykły phishing - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Wiadomości (/Forum-Wiadomosci-117)
+--- Wątek: Ukradli 18 867 BTC (5 milionów USD) przez zwykły phishing (/Temat-Ukradli-18-867-BTC-5-milionow-USD-przez-zwykly-phishing-117078)



Ukradli 18 867 BTC (5 milionów USD) przez zwykły phishing - Haxite - 04-07-2015 07:38

Cytat:W styczniu tego roku trzecia największa światowa giełda BTC padła ofiarą sporej kradzieży (link). Z jej gorącego portfela w ciągu kilku godzin wytransferowano 18 867 BTC. Do dzisiaj tylko kilka osób wiedziało, w jaki sposób doszło do kradzieży, jednak w sieci znalazł się szczegółowy raport opisujący między innymi przebieg włamania. To dość ciekawa lektura.

Po więcej informacji i jak zwykle ciekawy artykuł zapraszam na z3s: https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/szczegoly-kradziezy-tysiecy-bitcoinow-z-portfela-trzeciej-najwiekszej-swiatowej-gieldy-btc/


RE: Ukradli 18 867 BTC (5 milionów USD) przez zwykły phishing - Mafesto - 04-07-2015 08:08

Zwykły phishing? Socjotechnika jest potężnym narzędziem. W psychikę o wiele łatwiej się wkraść bo zazwyczaj zawiera o wiele więcej błędów niż program Wink


RE: Ukradli 18 867 BTC (5 milionów USD) przez zwykły phishing - Haxite - 04-07-2015 08:29

Akuratnie to wiem, bezpieczeństwem internetowym interesuje się kupę czasu co nick mógłby wskazywać na to Cool
Wrzuciłem info bo uwazam, że warto znać takie ciekawosti, a przy tym można się ddoedukować jak nie zostać oszukanym. Chociaż fakt, że skuteczna socjotechnika i tak zdziałac potrafi cuda. Dla zainteresowanych polecam książkę Kevin Mitnick - Sztuka podstępu. Łamałem ludzi, nie hasła. Gość jest jednym z najlepszych hakerów na świecie Smile


RE: Ukradli 18 867 BTC (5 milionów USD) przez zwykły phishing - Mafesto - 04-07-2015 08:36

Dokładnie, warto wiedzieć takie reczy. Polecam wszystkim użytkownikom regularne czytywanie z3s i niebezpiecznika Smile


RE: Ukradli 18 867 BTC (5 milionów USD) przez zwykły phishing - Kurus92 - 04-07-2015 09:03

Ktoś się konkretnie nachapał Big Grin


RE: Ukradli 18 867 BTC (5 milionów USD) przez zwykły phishing - Mercz - 04-07-2015 10:24

Z tymi BTC co raz więcej akcji. Ostatnio było o błędzie w kasynie.


RE: Ukradli 18 867 BTC (5 milionów USD) przez zwykły phishing - Haxite - 04-07-2015 10:48

Tak jest, wrzuciłem też info o tym. Nie ma się co dziwić. BTC nabiera rozpędu, a Grecja tylko pomaga w tymSmile