Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wezwanie na policje za SUB SMS/SMS PREMIUM - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Wezwanie na policje za SUB SMS/SMS PREMIUM (/Temat-Wezwanie-na-policje-za-SUB-SMS-SMS-PREMIUM-115951)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Wezwanie na policje za SUB SMS/SMS PREMIUM - daniel42na - 09-07-2015 12:45

Przecież wystarczy, że poproszą serwis o ujawnienie informacji o właścicielu konkretnego linku.


RE: Wezwanie na policje za SUB SMS/SMS PREMIUM - matek697 - 13-01-2016 13:08

Dostałem takiego maila

[Obrazek: qupnbg.jpg]


RE: Wezwanie na policje za SUB SMS/SMS PREMIUM - Enigmato - 15-01-2016 21:47

@matek697, to najprawdopodobniej wykopowe trolowanie. Poczytaj drugi wątek odnośnie wezwań, na ostatniej stronie jest wyjaśnione.


RE: Wezwanie na policje za SUB SMS/SMS PREMIUM - griver1 - 16-01-2016 12:06

To jest troll też to dostałem, a jakoś póki co jest cisza. W sumie to słabo pamiętam to icharge ale coś tam zarabiałem. Zresztą zauważ, że nadawca jest już inny niż ten który był używany podczas działalności tego serwisu.


RE: Wezwanie na policje za SUB SMS/SMS PREMIUM - Jork - 19-01-2016 18:51

Suby są praktycznie 100% w pełni z prawem jeżeli działamy na real connect czyli użytkownik dostaje to czego chciał np: dany plik, wynik IQ, wynik daty śmierci itd.

Jeżeli chodzi o fake connect to tu użytkownik może złożyć już zawiadomienie o przestępstwie
Z resztą posłuchajcie sobie policjantki Big Grin

https://www.youtube.com/watch?v=F2ULnrssVYo


RE: Wezwanie na policje za SUB SMS/SMS PREMIUM - jupik - 19-01-2016 22:56

(13-01-2016 13:08)matek697 napisał(a):  Dostałem takiego maila

[Obrazek: qupnbg.jpg]

To jest fake nie przejmuj sie xd Big Grin


RE: Wezwanie na policje za SUB SMS/SMS PREMIUM - cpamen - 19-01-2016 23:02

Też dostałem ten email a nawet tam konta nie miałem xd


RE: Wezwanie na policje za SUB SMS/SMS PREMIUM - zdzislawski00 - 03-03-2017 18:33

witam. Mnie odwiedzili dziś rano dwóch policjantów w sprawie oszustwa na fb które zostało zrobione na koncie założone przeze mnie. na sprzedanym koncie. Podobno oszustwo na jakąś osobę szczegółów nie znam , mam się stawić na komisariacie w poniedziałek. przesłuchanie jako światka. powiedzieli mi że czeka mnie altanie po prokuratorach przez pół roku.


RE: Wezwanie na policje za SUB SMS/SMS PREMIUM - Jaskoo - 03-03-2017 19:23

(03-03-2017 18:33)zdzislawski00 napisał(a):  witam. Mnie odwiedzili dziś rano dwóch policjantów w sprawie oszustwa na fb które zostało zrobione na koncie założone przeze mnie. na sprzedanym koncie. Podobno oszustwo na jakąś osobę szczegółów nie znam , mam się stawić na komisariacie w poniedziałek. przesłuchanie jako światka. powiedzieli mi że czeka mnie altanie po prokuratorach przez pół roku.

Na początku prawie zawsze jest przesłuchanie w charakterze świadka, bo wtedy zgodnie z prawem nie możesz kłamać, więc tak zaczynają. Nie możesz odmówić składania zeznań, ale możesz uchylić się od odpowiedzi na zadane pytanie powołując się na artykuł 183 kpk. W praktyce możesz uchylić się od odpowiedzi na każde pytanie, ale na te, które Ciebie nie obciążają nie ma to sensu. Lepiej udawać, że się współpracuje, nie kłamać, a jeżeli jest temat, w którym mógłbyś powiedzieć coś co Ciebie obciąży, to wtedy powołujesz się na 183 kpk. Unikaj zdań gdzie mówisz o czymś w pełni "twierdząco" (zawsze lepiej mówić "wydaje mi się" "z tego co pamiętam to prawdopodobnie" "nie pamiętam..." "możliwe, że...").

Jeżeli w rzeczywistości to ty dopuściłeś się tego "oszustwa" to zalecam próbę kontaktu z poszkodowanym i naprawienie sprawy tak, aby się z nim pojednać. Najlepiej zaoferuj mu jakieś małe zadośćuczynienie. Jeżeli sprawa nie poszła jeszcze za daleko w kierunku postępowania dowodowego, to jest szansa na umorzenie, a nawet jeżeli nie, to zadośćuczynienie i dobrowolna próba naprawienia sprawy zostanie potraktowana jako czynnik łagodzący.


RE: Wezwanie na policje za SUB SMS/SMS PREMIUM - zdzislawski00 - 03-03-2017 20:07

(03-03-2017 19:23)Jaskoo napisał(a):  
(03-03-2017 18:33)zdzislawski00 napisał(a):  witam. Mnie odwiedzili dziś rano dwóch policjantów w sprawie oszustwa na fb które zostało zrobione na koncie założone przeze mnie. na sprzedanym koncie. Podobno oszustwo na jakąś osobę szczegółów nie znam , mam się stawić na komisariacie w poniedziałek. przesłuchanie jako światka. powiedzieli mi że czeka mnie altanie po prokuratorach przez pół roku.

Na początku prawie zawsze jest przesłuchanie w charakterze świadka, bo wtedy zgodnie z prawem nie możesz kłamać, więc tak zaczynają. Nie możesz odmówić składania zeznań, ale możesz uchylić się od odpowiedzi na zadane pytanie powołując się na artykuł 183 kpk. W praktyce możesz uchylić się od odpowiedzi na każde pytanie, ale na te, które Ciebie nie obciążają nie ma to sensu. Lepiej udawać, że się współpracuje, nie kłamać, a jeżeli jest temat, w którym mógłbyś powiedzieć coś co Ciebie obciąży, to wtedy powołujesz się na 183 kpk. Unikaj zdań gdzie mówisz o czymś w pełni "twierdząco" (zawsze lepiej mówić "wydaje mi się" "z tego co pamiętam to prawdopodobnie" "nie pamiętam..." "możliwe, że...").

Jeżeli w rzeczywistości to ty dopuściłeś się tego "oszustwa" to zalecam próbę kontaktu z poszkodowanym i naprawienie sprawy tak, aby się z nim pojednać. Najlepiej zaoferuj mu jakieś małe zadośćuczynienie. Jeżeli sprawa nie poszła jeszcze za daleko w kierunku postępowania dowodowego, to jest szansa na umorzenie, a nawet jeżeli nie, to zadośćuczynienie i dobrowolna próba naprawienia sprawy zostanie potraktowana jako czynnik łagodzący.

muszę zapytać w ogóle o jakie oszustwo chodzi bo nie mam pojęcia co to konkretnie jest. Jeżeli jest to sub sms to po linku można by trafić do serwisu z którego link pochodzi a następnie dzięki id w linku do konta na którym link jest przypisany. Ja tak przynajmniej myślę. Z tego co wywnioskowałem z rozmowy to ci policjanci mieli więcej takich spraw jak moja.
Pytali się też czy wiem komu te konta dałem.