Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Miesięczna opłata za kartę - na co uważać - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Konta Bankowe (/Forum-Konta-Bankowe-449)
+--- Dział: Banki (/Forum-Banki-237)
+--- Wątek: Miesięczna opłata za kartę - na co uważać (/Temat-Miesieczna-oplata-za-karte-na-co-uwazac-115873)



Miesięczna opłata za kartę - na co uważać - Zagee - 13-06-2015 12:22

Cześć.
Postanowiłem zamieścić małe info dla osób, które pilnują (jak ja), by nie ponosić comiesięcznej opłaty za kartę robiąc tą kartą transakcje bezgotówkowe na kwotę zwalniającą z tej opłaty. Tu na przykładzie mBanku. Otóż 30.maja (sobota) zapłaciłem kartą kwotę 311 zł (to była moja jedyna transakcja na tej karcie w maju, mam konto główne gdzie indziej, a Visę w mBanku trzymam tylko na wypadek wszelkich ewentualnych promocji) będąc pewny, że spełniłem warunki banku (płatności kartą na kwotę 300+ zł w miesiącu kalendarzowym). Dziś na koncie widzę pobraną opłatę za kartę 6 zł. Żeby być przygotowanym na ewentualną reklamacje u konsultanta wczytałem się w regulamin i widnieje tam zdanie:

"Transakcja musi zostać rozliczona w danym miesiącu kalendarzowym. "

Sprawdziłem w szczegółach transakcji i rozliczona została 01.czerwca (poniedziałek), czyli już mi się nie zaliczyła do transakcji majowych. Z punktu widzenia klienta jest to nieuczciwe, ale regulamin regulaminem, z nim nie ma co dyskutować (a, że regulamin bywa zmieniany często i to już bez zgody klienta to już inny temat, jedyne co jako klient mogę zrobić to zmienić bank...). Jedyne o co zapytałem konsultantkę, to czy w takim razie ta transakcja policzona mi będzie jako czerwcowa (wbrew pozorom wcale nie jest to takie logiczne) i ta potwierdziła. Więc podsumowując może ta informacja będzie dla kogoś przydatna, pamiętajcie, ze dla banku liczy się data rozliczenia transakcji (na którą nie mamy wpływu, a może trwać do kilku dni), a nie faktyczna data płatności - nie odkładajcie ich zatem na ostatnią chwilę Smile


RE: Miesięczna opłata za kartę - na co uważać - xyourneyx - 13-06-2015 12:46

O jakiej karcie mowa (debetowej?) i o jakim koncie (izzy czy ekonto)?

Pół roku temu skończyłem 18 lat, narazie nic nie płacę za ekonto, a znajomy mówił, że płaci...


RE: Miesięczna opłata za kartę - na co uważać - Zagee - 13-06-2015 12:50

(13-06-2015 12:46)xyourneyx napisał(a):  O jakiej karcie mowa (debetowej?) i o jakim koncie (izzy czy ekonto)?

Pół roku temu skończyłem 18 lat, narazie nic nie płacę za ekonto, a znajomy mówił, że płaci...

Jest to karta debetowa do eKonta (ale opisany przeze mnie sposób rozliczania jest identyczny dla każdej karty płatniczej). Za ekonto faktycznie nie ma opłaty, więc jeśli znajomy płaci, musi mówić o jakiejś innej opłacie (może właśnie za kartę).


RE: Miesięczna opłata za kartę - na co uważać - xyourneyx - 13-06-2015 12:57

Ok, sprawdziłem i jednak mam konto izzy - mimo, że jestem pełnoletni.

Ale info się przyda, gdy mi zmienią na ekonto.


RE: Miesięczna opłata za kartę - na co uważać - nitram - 13-06-2015 20:42

To ja dodam że w niektórych bankach, zamiast okresu rozliczeniowego w skali miesiąca czyli na przykład od 1maja do 31 maja biorą po uwage tzw okres rozliczeniowy wyliczając 30 dni od założenia konta czyli przykładowo założymy konto 10 maja to mamy czas na płatność karta do 10 czerwca. Ma to swoje plusy i minusy. Przykładowo robiąc operacje karta 8 maja zostaje ona naliczana na okres rozliczeniowy kwiecień nie robiąc wiecej operacji w maju ani do dnia 10 czerwca zostanie nam naliczana olpata za maj.
W skrócie dla naszego spokoju musimy sie dowiedzieć na jakiej zasadzie bank rozlicza platnosci i w jakich okresach, a potem musimy dopilnować tych terminów.


RE: Miesięczna opłata za kartę - na co uważać - grzesiek1990 - 17-06-2015 18:56

Rozliczenia operacji zazwyczaj następują tego samego lub następnego dnia. Wyjątki to weekendy, gdzie księgowania czekają do poniedziałku.


RE: Miesięczna opłata za kartę - na co uważać - rachman - 17-06-2015 19:35

Potwierdzam to co nitram napisał. Poszczególne banki mają swoje zasady. Miałem już z 10 kont i niektóre miały właśnie zasady że liczyli miesiąc rozliczeniowy od dnia zawarcia umowy co prowadziło nieraz do zdziwienia... Jedyne wyjście to zapoznać się z regulaminem niestety.
Co do mBanku to zmiany regulaminów są po prostu nieporozumieniem. Dawno już przez to zrezygnowałem z używania tego konta bo bywało że dokonywali kilka zmian w miesiącu. Coś przeoczysz i dupa... Chore podejście. Konto leży nieużywane, karta dawno zamknięta. Może jak przestaną z tą padaczką regulaminową to też zacznę ich poważniej traktować...


RE: Miesięczna opłata za kartę - na co uważać - damianus627 - 17-06-2015 21:11

Ja otrzymałem e-mail od T-Mobile Bankowe i jest w nim podana informacja że opłata zostanie pobrana 30.06. Więc tutaj chyba rozliczają jako miesiąc kalendarzowy.