Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozliczanie się z zarobków 24 option - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Opcje Binarne (/Forum-Opcje-Binarne-339)
+--- Wątek: Rozliczanie się z zarobków 24 option (/Temat-Rozliczanie-sie-z-zarobkow-24-option-113961)



Rozliczanie się z zarobków 24 option - RWX45 - 13-05-2015 16:19

Witam, mam pytanie czy broker 24 option wysyła jakieś pisma czy rozliczenia do urzędu skarbowego albo czy przysyła nam jakiś PIT, czy sami musimy bądź nie musimy się rozliczać z pieniędzy zarobionych na opcjach binarnych. Jak to jest w przypadku 24 option i innych brokerów?


RE: Rozliczanie się z zarobków 24 option - MaLiN - 13-05-2015 17:21

Cytat:Zyski i straty z opcji binarnych rozliczamy za pomocą PIT-38 na zasadzie: przychód - strata = dochód. Dochód rozliczamy więc poprzez odjęcie strat od wszystkich zysków. Podatek od dochodów na rynkach kapitałowych wynosi 19% i jest to podatek liniowy. Dodatkowo załączamy PIT/ZG, czyli dokument poświadczający przychody z zagranicy, gdyż żaden z istniejących brokerów nie ma swojej siedziby w Polsce.

Żadnych pitów brokerzy nie wysyłają.

Tu znajdziesz więcej informacji na temat rozliczania http://www.binary24.pl/pl/top/opcje-binarne-podatek Wink


RE: Rozliczanie się z zarobków 24 option - RWX45 - 13-05-2015 17:35

Dzięki za info. A co w przypadku gdybym się nie rozliczył z US? Bo gdzieś czytałem że w ciągu 5 lat US mógłby mnie za to ścigać i musiałbym oddać 75% zarobionej kwoty, czy to prawda?


RE: Rozliczanie się z zarobków 24 option - MaLiN - 13-05-2015 19:43

(13-05-2015 17:35)RWX45 napisał(a):  Dzięki za info. A co w przypadku gdybym się nie rozliczył z US? Bo gdzieś czytałem że w ciągu 5 lat US mógłby mnie za to ścigać i musiałbym oddać 75% zarobionej kwoty, czy to prawda?

Jeśli ktoś by Cię podkablował i zgłosił do Urzędu Skarbowego, że ponoć masz kasę nie wiadomo skąd, to wtedy możesz mieć przechlapane Tongue Oczywiście to jest rzadkością, musiałbyś naprawdę mieć wstrętnych sąsiadów albo rodzinę by to zgłosili. Wyrywkowe kontrole też są rzadkością - bardziej biorą pod lupę firmy albo osoby, na które konto co miesiąc przychodzi co najmniej 20 000.


RE: Rozliczanie się z zarobków 24 option - RWX45 - 13-05-2015 20:51

Ok, dzięki za info Wink


RE: Rozliczanie się z zarobków 24 option - MaLiN - 13-05-2015 21:31

Dlatego sporo osób inwestujących w opcje binarne korzysta ze Skrilla albo Netellera


RE: Rozliczanie się z zarobków 24 option - RWX45 - 14-05-2015 13:41

Tak, wiem tylko chciałem uniknąć zakładania kolejnego konta w tego typu podmiotach.