Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Nazwa domeny, a prawa autorskie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Obrót domenami (/Forum-Obrot-domenami-253)
+---- Dział: O domenach (/Forum-O-domenach-241)
+---- Wątek: Nazwa domeny, a prawa autorskie (/Temat-Nazwa-domeny-a-prawa-autorskie-111840)



Nazwa domeny, a prawa autorskie - tronjheim - 06-04-2015 12:33

Co jeżeli domena ma w sobie nazwę serialu?
Mogą zakończyć współpracę po tym jak będę udostępniał odcinki?

Pozdrawiam Smile


RE: Nazwa domeny, a prawa autorskie - Haxite - 06-04-2015 14:30

Nie rozumiem pierwszego pytania. Skonstruować musisz je w bardziej konkretny sposób ponieważ na chwile obecną odp brzmi "nic".

Mogą pod warunkiem, że w umowie zapisano inaczej.


RE: Nazwa domeny, a prawa autorskie - Voldir - 26-05-2015 18:28

Kto ma z Tobą zakończyć współpracę?


RE: Nazwa domeny, a prawa autorskie - mamrocik - 26-05-2015 18:44

1. Myślę że nic Ci nie zrobią, a może będą chcieli odkupić Tongue
2.Dziwnie sformułowane pytanie,( jeśli nie zabraniają na rozpowszechnianie serialu to nie ma problemu)


RE: Nazwa domeny, a prawa autorskie - Haxite - 26-05-2015 18:55

@[Voldir] ależ czytam ze zrozumieniem i dostał odpowiedź taką jakie zadał pytanie. Czyli mało konkretnie.
Tym bardziej jeżeli gość jest na tyle nieogarnięty, że woli pytać ludzi na forum których nie zna zamiast u źródła szukac informacji Jerk2
(06-04-2015 12:33)tronjheim napisał(a):  Mogą zakończyć współpracę po tym jak będę udostępniał odcinki?

Dla przykładu:
- Czy to jego domena (czyt. wykupił ją i posiada do niej 100% praw)?
- Może wydzierżawiona jest tylko ale wtedy obie strony musiały by podpisać umowę cywilnoprawną, którą reguluje Kodeks Cywilny (art 693-709).

Wiesz to? Ja nie bo nie wspomniał nic prócz tego, że "współpracuje" dlatego dostał odpowiedź taką, a nie inną i nie powinieneś mieć o to do mnie pretensji Xpokerface

---
Edytowałeś post i wychodzi na to, że jestem nienormalny, epic drama facepalm

---
(26-05-2015 18:44)mamrocik napisał(a):  1. Myślę że nic Ci nie zrobią, a może będą chcieli odkupić Tongue
2.Dziwnie sformułowane pytanie,( jeśli nie zabraniają na rozpowszechnianie serialu to nie ma problemu)

@[mamrocik]
Ad 1. Jeżeli domenę wykupił po zrealizowaniu pierwszych odcinków to firma produkująca serial może ubiegać się nawet sądowniczo o odebranie domeny. Inna sprawa jeśli zarejestrował PRZED powstaniem serialu. Wtedy nic nie mogą mu zrobić Wink
Ad 2. Tutaj zależy wszystko od umowy jeżeli w ogóle jakąś podpisał.