Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
autoit - piksel-obrazek POMOC W KODZIE - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Programowanie (/Forum-Programowanie-364)
+--- Wątek: autoit - piksel-obrazek POMOC W KODZIE (/Temat-autoit-piksel-obrazek-POMOC-W-KODZIE-111681)



autoit - piksel-obrazek POMOC W KODZIE - INSPIR - 03-04-2015 18:42

witam all, borykam się z problemem, ale o tym niżej. wspomnę tylko ze ma wiedza jest mizerna aby samemu z tym się uporać.
nie wiem jak napisać poprawnie kod aby mi nacisnął piksel w odpowiednim wyznaczonym miejscu, jak go nie znajdzie w tym miejscy by poszedł do drugiego ,nie znajdzie to do trzeciego, znowu nie znajdzie to do 4-tego miejsca. 4y wystarczą zawsze jest w jakimś Smile. po znalezieniu takiego piksela chce by nacisnął na te miejsce gdzie go znalazł, i po 2 sekundach by zaczął szukać obrazek (img1.bmp), znajdzie go na pewno, i później po znalezieniu obrazka img1 ma znaleźć img2. niestety szuka mi piksela, szuka mi obrazek, ale nie mam bladego pojęcia jak to razem połączyć by działało jak wyżej napisałem. prosze o napisanie prawidłowego kodu. Wiecie że bez waszej pomocy nie dam rady i niestety wruce do tradycyjnego sposobu, ale straci na tym moja żona a i ja będę wysłuchiwał ile to czasu marnuje, prosze pommocy z tym robotem.wiem że sporo kodu mi brakuje...
to mój kod...
#include <GUIConstantsEx.au3>

HotKeySet("{F6}", "Praca")
HotKeySet("{F7}", "Pauza")
GUICreate("klikanie 1", 200, 200)
GUICtrlCreateLabel("F6 start" & @CR &"F7 stop" & @cr & "robot", 10, 10, 180, 50)

GUISetState(@SW_SHOW)

Pauza()

func Pauza()
While 1
$Msg = GUIGetMsg()
Switch $Msg
Case $GUI_EVENT_CLOSE
Exit
EndSwitch
WEnd
endfunc

func Praca()
While 1
$Variable = PixelSearch(624,549,640,575,0x894773);piksel wziety z 18 credits
If IsArray($Variable) = True Then
MouseMove($Variable [0],$Variable [1], 1)
EndIf
Sleep(2000)
MouseClick("")
Sleep(2000)
;...............................................................................​...
$Search = _imageSearch('img3.bmp', 0, $X, $Y, 0)
If $Search = 1 Then
MouseClick("left", $x, $y, 1)
EndIf

WEnd
endfunc


RE: autoit - piksel-obrazek POMOC W KODZIE - Ragnar - 03-04-2015 20:32

TUTAJ chłopaki z EPVP fajnie to opisuje i rozwiązują Wink tam znają autoita na wylot, wkońcu jakoś boty muszą robić ;p


RE: autoit - piksel-obrazek POMOC W KODZIE - INSPIR - 03-04-2015 20:39

daje plus, świetny temat nie powiem, ale przyznać się muszę że nie podołam sam tego połączyć do kupy z tym co ja potrzebuje, jest ktoś w stanie mi pomóc napisać ten kod prawidłowo ??


RE: autoit - piksel-obrazek POMOC W KODZIE - INSPIR - 04-04-2015 17:15

Naprawdę nie ma nikogo kto może pomóc ????


RE: autoit - piksel-obrazek POMOC W KODZIE - dzemba - 05-04-2015 00:45

Debugowanie twoim przyjacielem Big Grin przeanalizuj działanie programu krok po kroku, powstawiaj dużo sleepow i wyświetleń i analizuj Big Grin raczej nikt ci nie pomoże choćby przez to ze nie wie czego szuka program, może masz złe choćby koordynaty wyszukiwania, może obrazek wzorcowy jest w złej lokalizacji albo potrzebuje adresu bezwzględnego, kolor wyszukiwanego piksela jest błędny, lub cokolwiek innego nie do wykrycia po naszej stronie.


RE: autoit - piksel-obrazek POMOC W KODZIE - linoskoczek - 05-04-2015 16:31

Kod:
$Search = _imageSearch('img3.bmp', 0, $X, $Y, 0)
If $Search = 1 Then
MouseClick("left", $x, $y, 1)
EndIf

Wielkości w zmiennych chyba mają znaczenie.

Tutaj jest sporo przykładów: http://www.autoitscript.com/forum/topic/148005-imagesearch-usage-explanation/


RE: autoit - piksel-obrazek POMOC W KODZIE - bolo9797 - 05-04-2015 17:35

(05-04-2015 16:31)linoskoczek napisał(a):  
Kod:
$Search = _imageSearch('img3.bmp', 0, $X, $Y, 0)
If $Search = 1 Then
MouseClick("left", $x, $y, 1)
EndIf

Wielkości w zmiennych chyba mają znaczenie.

Tutaj jest sporo przykładów: http://www.autoitscript.com/forum/topic/148005-imagesearch-usage-explanation/
Autoit nie rozroznia malych i duzych liter ! Wielkosc liter nie ma znaczanie, ale wiadomo ze przeklada sie to na czytelnosc kodu.

@INSPIR
Napisz dokladnie o co ci chodzi bo zbytnio nie rozumiem xD
Tak wgl to otwierasz jedna petla, jak jej nie zamkniesz <np exitloop> to nic nie zrobisz. Zamiast petli uzyj do startu adlibregister, a do pauzy adlibunregister.
Oczywiscie nie zapomnij o glownej petli programu.


RE: autoit - piksel-obrazek POMOC W KODZIE - INSPIR - 05-04-2015 19:12

dostaliście po plusie, ale lepiej jak zacznę od początku.
wiem jak znaleźć sam piksel, wiem jak znaleźć dany obrazek,
problem mam z łączeniem tego wszystkiego razem.
a więc zaczynamy....
chcę aby robot na start wyszukał mi piksel 0xE27217 znajduję się on w 5 różnych obszarach
1- 080,127,025,139
2- 180,127,125,139
3- 380,127,225,139
4- 580,127,425,139
5- 780,127,625,139
któryś znajdzie na pewno, ale jak już nie możne znaleźć to ma nacisnąć odpowiedni obrazek który znajduje się w rance 580,127,525,139 a obrazek nosi nazwę img2.bmp

jeżeli znajdzie w jakimś wyżej wymienionym obszarze to klika na niego myszką pojawią mu się nowe symbole i w śród nich ma znaleźć obrazek img1.bmp, jak go znajdzie to klika na niego i otworzy mu się nowe okienko które zniknie za max 1 min.
jak zniknie to ma znaleźć piksel w tym obszarze 777,147,826,165,0xFF0000
i oczywiście to wszystko w pętli o z funkcją start F6-start F7-stop
wiem że to nie jest jakieś trudne, radzę sobie ze wszystkim ale jak to połączyć to jeszcze dla mnie za wysoka półka..ale jak zobacze kod z pewnościa moja wiedza się zmieni.i to mnie cieszy najbardziej. Naprawdę więlkie dzięki za próby wszelkiej pomocy.naprawdę.
pozdrawiam....... . . . . . . .robie strony i sklepy http://www.prestige4u.ie , więc grzebanie w kodach to moje ulubione zajęcie..


RE: autoit - piksel-obrazek POMOC W KODZIE - INSPIR - 06-04-2015 18:57

kolejny dzień bez odpowiedzi, nie chce mi się wierzyć że nie ma tu odpowiedniej osoby co potrafi to napisać. dawać Panowie, zróbcie mi tę przysłógę


RE: autoit - piksel-obrazek POMOC W KODZIE - INSPIR - 08-04-2015 13:57

i kolejny dzień Sad