Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Poradnik
Tworzymy stronę, która zarabia CZ.2 - Wersja do druku


+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Poradniki dotyczące Zarabiania przez Internet (/Forum-Poradniki-dotyczace-Zarabiania-przez-Internet-279)
+--- Wątek:
Poradnik
Tworzymy stronę, która zarabia CZ.2 (/Temat-Tworzymy-strone-ktora-zarabia-CZ-2-111137)



Tworzymy stronę, która zarabia CZ.2 - NetCashRevenue - 26-03-2015 21:24

Witajcie,

To część druga poradnika, w której pokazuję jak zrobić zarabiającą stronę. W poprzedniej części ustawialiśmy domenę i hosting oraz instalowaliśmy Wordpressa. Jeśli ktoś przegapił, zapraszam tutaj.

W tej części skupię się troszkę na automatyzacji, będzie więc trochę programowania. Każdy, kto chciałby zarabiać te kilkaset dolarów dziennie powinien znać przynajmniej podstawy programowania.

Chyba każdy wie, że w zarabianiu on-line należy znaleźć działający sposób i multiplikować. To właśnie multiplikacja jest kluczem. Jeśli Twoja strona zarabia 5 dolarów dziennie, to czemu nie założyć 100 takich stron? Oczywiście, nie będziemy robili tego ręcznie, bo w przypadku 100 stron ręczne dodawanie postów to masochizm.

Wróćmy do naszego bloga. Ja zakładam, że robimy standardowego bloga z hackami, ale pomyślcie – może to być zbiór software, sterownikami i całą masą innych rzeczy. Nie trzeba robić oklepanych hacków Smile Pamiętajcie, że to tylko przykład, który ma Wam pomóc w postawieniu swojej strony.

Na początku będziemy potrzebowali listę keywordów. Ja zebrałem sobie 200 gier FB.

Kod:
https://www.facebook.com/games/query/popular/

Nie kopiowałem i wklejałem tego ręcznie, tylko zapisałem stronę i użyłem PHP i wyrażenia regularnego.

Kod:
$f = file_get_contents('most.html');
preg_match_all('/<span><\/span>([a-zA-Z0-9 ]+)<\/span><\/span><\/a><\/span><\/span><\/div>/', $f, $data);
foreach ($data[1] as $l) echo ucwords(strtolower($l))."\n";

Mamy już listę keywordów, czas na treść. Napiszemy sobię tzw. template, który będziemy używać w każdym poście. Nie chcemy, aby treść była zduplikowana, tak więc potrzebujemy używać synonimów, może przykład Wam to nieco wyjaśni. Mając template:

Kod:
{Ala|Ola|Ela} {ma|posiada} {kota|spa}

możemy wygenerować 12 różnych tekstów. Przy pisaniu template skorzystajmy z „mieszarki”, dzięki temu na bieżąco będziemy wiedzieli, jak wygląda nasz tekst. Popularne mieszarki możecie znaleźć tutaj:

Kod:
https://www.google.pl/#q=mieszarka+tekstow

Przyłóżcie się do templatki, chodzi o to, żeby każdy wygenerowany tekst się jak najbardziej różnił. Warto spędzić trochę czasu i przygotować solidny template, aby każdy post na naszym blogu miał dużo unikalnej treści.

Zamiast keywordów czy kategorii używajcie tagów, np. %NAME%, %CATEGORY. Potem je zamienimy na właściwą kategorię i nazwę.

Przykładowy paragraf templatki może wyglądać następująco:

Kod:
{When|Once} {you do this|you do this|you'll download|you will download} install {this|chosen} %NAME% {on your computer|on your PC|on your PC|on your device|and start using it|and use it}. {As we said|As we mentioned|Of course|Remember that} {no survery|no pass|no password} {is needed|is required} to {download|install|use} this {%CATEGORY%|software|program}.

Co wygeneruje nam tekst:

Kod:
Once you do this install chosen %NAME% on your PC. Remember that no survery is required to install this %CATEGORY%.

Mając 200 keywordów możemy wygenerować 200 różnych tekstów w sekundę. Kwestia przygotowania templatki.

Czas na dodanie treści do bloga. Skorzystamy z protokołu XML RPC, wszystko poprzez skrypt, także nie będziemy się musieli logować nawet do Wordpressa. Poniżej zamieszczam mój soft. Do katalogu ze skryptem musimy dodać klasę class-IXR.php, możemy ją znaleźć np. tutaj:

Kod:
https://github.com/WordPress/WordPress/blob/master/wp-includes/class-IXR.php

Kod:
<?php

// FUNKCJA MIESZAJACA TEMPLATE

function losuj($wzor) {
  $wzor = str_replace('{}', '', $wzor);
  if(substr_count($wzor, '{') == substr_count($wzor, '}')) {
  while(preg_match("/[{]+/", $wzor)) {
  $wzor = str_replace('{}', '', $wzor);
    preg_match_all("/\{([^{}]+)\}/", $wzor, $data);
    $i = count ($data[1]);
    for ($x = 0; $x <= $i-1; $x++) {
      $tmp = explode('|', $data[1][$x]);
      $ile = count($tmp);
      $iles = rand(0, $ile-1);
      $wzor = str_replace('{'.$data[1][$x].'}', $tmp[$iles], $wzor);
    }
  }
  $wzor = str_replace('\\\'', '\'', $wzor);
  return $wzor;
  }
  else {
    return 'ERROR WHILE PARSING!';
  }
}



$slowa = file("games.txt"); // PLI Z KEYWORDAMI
class remotePost {
    private $client;
    private $wpURL = 'http://DOMENA.COM/xmlrpc.php';
    private $ixrPath = 'class-IXR.php';
    private $uname = 'UZYTKOWNIK';
    private $pass = 'HASLO';
    public $postID;
    function __construct($content) {
        if(!is_array($content)) throw new Exception('Invalid Argument');
        include_once $this->ixrPath;
        $this->client = new IXR_Client($this->wpURL);

        $this->postID = $this->postContent($content);
    }
    private function postContent($content) {
        $content['description'] =  $content['description'];
        if(!$this->client->query('metaWeblog.newPost','',$this->uname,$this->pass,$content,true)) throw new Exception($this->client->getErrorMessage());
        return $this->client->getResponse();
    }
}

$ilee = "1";

foreach($slowa as $slowo) {
    $slowo=trim($slowo);
    $search = $slowo;
    $search = trim($search);

        // content txt to nasz plik z templatką

    $echo = losuj(file_get_contents('content.txt'));

        // ZAMIANA TAGOW NA WLASCIWE:
    $echo = str_replace('%NAME%', $slowo . ' hack' , $echo);
    $echo = str_replace('%URL%', 'DOMENA.com', $echo);
    $echo = str_replace('%CATEGORY%', 'game hack', $echo);


    $content['title'] = ucwords(trim($slowo.$subtitle)). ' hack'; // DO KAZDEJ NAZWY GRY DODAJEMY SLOW HACK W TYTULE
    $content['categories'] = array("KATEGORIA");
    $content['description'] = $echo;
    $content['mt_keywords'] = explode(" ", $slowo);
    
    try {
        $posted = new remotePost($content);
        $pid = $posted->postID;
    }
    catch(Exception $e) {
        echo $e->getMessage();
    }
    unset($posted);
    echo '[ '.$slowo.' ] ' .$apicall;
    echo $ilee++."\n";
    

//if ($ilee ==2) die(); // mozna odkomentowac i zobaczyc jak sie dodaje, zanim dodamy wszystkie  posty
}
?>

Zapraszam do testowania i promowania NetCashRevenue. Tutaj oficjalny wątek naszego programu.


RE: Tworzymy stronę, która zarabia CZ.2 - MrSlasher - 26-03-2015 21:38

Czekałem na ten poradnik baaardzo długo, ale było warto. Dzięki wielkie dla was, na pewno przyda się to wielu osobom które ogarniają programowanie troszkę mniej Smile

Przy okazji chciałbym zapytać o dwie bardzo ważne rzeczy.
1.Otóż mam w głowie kilka nisz, które wymagają tego aby wasz instalator był bezpośrednio na danym serwerze i nie ma możliwości odświeżania tego pliku co 24h jak to jest przez was wymagane (o ile dobrze zrozumiałem). Czy istnieje taka możliwość, że pobiorę po prostu instalator i wrzucę go tam gdzie chcę wrzucić i po prostu będę zarabiał pieniądze ? Jeśli nie ma takiej opcji to przydałoby się gdybyście postarali się o coś takiego, pozwoliłoby to zwiększyć zarobki nawet kilkukrotnie Smile
2.Raz zainstalowałem wasz soft, który przygotowałem sposobem EXE wrapping i mój problem jest taki, że nie mam zielonego pojęcia gdzie znajduje się plik docelowy. Jest to dla mnie bardzo ważne gdyż zarabianie na real content jest o wiele skuteczniejsze.


RE: Tworzymy stronę, która zarabia CZ.2 - siuvax - 26-03-2015 21:43

strasznie ogólnikowo wszystko opisane, ale sprobuje jutro sie z tym pobawic Wink dobry sposob na stworzenie duzej ilosci podstron w wordpressie


RE: Tworzymy stronę, która zarabia CZ.2 - domson - 26-03-2015 23:05

Za niedługo sam zabieram się za PPI, więc poradnik na pewno się przyda. Czekam na kolejne części Smile


RE: Tworzymy stronę, która zarabia CZ.2 - Mafiozo19990 - 28-03-2015 10:55

Poradnik niezły, szczerze to pierwszy raz się spotykam aby ktos odsłaniał tajniki programowania w zarabianiu.
Jak zapisać stronę i użyć PHP? jakiś program? Pierwszy raz się z tym spotykam.


RE: Tworzymy stronę, która zarabia CZ.2 - pepe67 - 28-03-2015 16:55

Testuję właśnie skrypt i mam mały problem...
Konfiguruję wszystko zgodnie z tym co napisane, oraz zgodnie z komentarzami w pliku itp.

Problem występuje gdy odpalam ostatni skrypt, który ma wrzucać posty automatycznie.
Pojawia się błąd:
Kod:
transport error - could not open socket[ Linia 1 ] 1

Jak to można rozwiązać?


RE: Tworzymy stronę, która zarabia CZ.2 - cezar78 - 30-03-2015 14:46

Do automatycznego postowania na wp mogą się przydać także plugin scheduler postów - zipposter
a także pluginy autoblogged i wp autopost które publikują z dodanych łaczy RSS


RE: Tworzymy stronę, która zarabia CZ.2 - mcraft - 02-04-2015 08:06

No dobra opisałeś co zrobić ale nie napisałeś gdzie to zrobić mam zainstalowanego bloga domene i smiga a jak zrobić to co opisałeś w tym poradniku który nie udzielił mi żadnej porady?


RE: Tworzymy stronę, która zarabia CZ.2 - Skrypter21 - 02-04-2015 09:02

Dzięki, przyda się Huh


RE: Tworzymy stronę, która zarabia CZ.2 - mcraft - 03-04-2015 12:33

mógł byś powiedzieć dokładniej gdzie i jak to umieszczać ?