Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozbieżność wykresów - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Opcje Binarne (/Forum-Opcje-Binarne-339)
+--- Wątek: Rozbieżność wykresów (/Temat-Rozbieznosc-wykresow-110262)



Rozbieżność wykresów - Maersk - 10-03-2015 18:40

Witam,
dzisiaj zauważyłem nie ciekawą sytuację. Otóż mam konto na BDSWISS, Spotoption oraz oczywiście mam Metatrader4 bez którego ani rusz. Przygotowywałem się do zagrania na parze USD/CHF i powoli przenoszę się na BDSWISS na konto realne, więc dla porównania otworzyłem sobie trzy okna a tam niespodzianka. Na BDSWISS, Spotoption oraz MT4 ten sam wykres, ale wartości inne, różniące się nawet o kilkadziesiąt pipsów! Nie wiem czy było tak zawsze czy nie, ale zauważyłem to dopiero teraz i tutaj pytanie do Was - Macie tak samo ? Jak to poprawić i czy w ogóle się da coś z tym zrobić.

Poniżej wstawiam zdjęcie.


[Obrazek: O_co_chodzi.jpg]


RE: Rozbieżność wykresów - kozak38 - 10-03-2015 20:17

no nieźle


RE: Rozbieżność wykresów - xTKSD - 11-03-2015 11:59

Ale ruchy ceny są takie same Wink
Jeśli się nie myle, to optiontrade ma zsynchronizowany mt4 z ich platformą (dają Ci konto do mt4 i platforme) Smile


RE: Rozbieżność wykresów - Maersk - 11-03-2015 15:03

To czemu są takie różnice?


RE: Rozbieżność wykresów - longlay1 - 11-03-2015 18:12

z tego co wiem, brokerzy maja innych dostawców niż mt4 dlatego się różnią. Zauważ, że zawsze na mt4 cena jest niższa. Są również różnice pomiędzy brokerami na spocie i innych oprogramowaniach. Często również decyduje różnica w zamknięciach świec - co mam na myśli? Spróbuj sobie otworzyć mt4 u 2 różnych brokerów np. oanda i blackwellglobal - nawet tu są różnice i świece wyglądają inaczej. Jest taki indicator, co pokazuje cenę brokerów TS_marketprice. Ale jak pisał kolega wyżej - mimo różnych cen wykresy powinny się zachowywać podobnie


RE: Rozbieżność wykresów - Maersk - 11-03-2015 19:39

No dobra, ale w takim razie czego mam się trzymać? Do czego odnosić ? Na chłopski rozum to trzeba odnosić się do wartości zawartych na stronie brokera bo to tam będziemy zawierać transakcję prawda ? A MT4 wykorzystywać do ogólnego zarysu zachowania trendu na przestrzeni ostatnich kilku godzin/dni


RE: Rozbieżność wykresów - smoku1996 - 12-03-2015 17:54

Tak jak kolega wyżej napisał wartości są inne ale różnica w ruchach ceny jest ta sama. Transakcje zawieraj w oparciu o MT4 bo wykresy u brokerów nie dają tylu możliwości co właśnie MT4. Smile


RE: Rozbieżność wykresów - MaLiN - 14-03-2015 16:55

(11-03-2015 19:39)Maersk napisał(a):  No dobra, ale w takim razie czego mam się trzymać? Do czego odnosić ? Na chłopski rozum to trzeba odnosić się do wartości zawartych na stronie brokera bo to tam będziemy zawierać transakcję prawda ? A MT4 wykorzystywać do ogólnego zarysu zachowania trendu na przestrzeni ostatnich kilku godzin/dni

@[Maersk] Prawda jest taka, że na wykresie u brokera najlepiej grać na opcjach krótkoterminowych (max do 5 minut). W zależności jeszcze czy stosujesz strategie opartą o MT4 czy też nie. Ale ogólnie wzorowanie się samym ruchem na MT4 ma sens na opcjach +10 minut i więcej. Dlatego, że wtedy rozbieżność wykresów oraz cen pomiędzy brokerem a MT4 pozostaje mniejsza. MT4 to narzędzie do Forex, z stąd te różnice, jednak można przypuszczać, że powoli brokerzy OB będą wkraczać w rozwój swoich wykresów oparte o MT4


RE: Rozbieżność wykresów - Maersk - 14-03-2015 18:01

Dzięki za odpowiedź Milion, nie ukrywam, że czekałem na Twoja odpowiedź, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości Smile