Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Alternatywa dla jajecznicy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Kulinaria (/Forum-Kulinaria-119)
+---- Wątek: Alternatywa dla jajecznicy (/Temat-Alternatywa-dla-jajecznicy-109620)

Strony: 1 2


Alternatywa dla jajecznicy - szykiryki - 28-02-2015 21:07

Dziś moja (no dobra-nie taka moja, bo przepis znany wielu Tongue) alternatywa dla jajecznicy czy jajek na twardo.

Jajka pieczone!
Receptura z cyklu "jak coś ma krótki termin przydatności do spożycia- możesz użyć", jeśli więc mamy jakąś szyneczkę, serek, warzywka, które ledwo zipią nadadzą się idealnie. Od czasu do czasu przyrządzam to danie z całkowicie świeżych składników i smakuje równie dobrze Idea

Potrawa nadaje się idealnie na niedzielne, leniwe śniadania lub jeśli coś przeskrobałeś/przeskrobałaś u swojej drugiej połówki (zwykle więc pojawia się na moim stole, kiedy zachleję pałę z przyjaciółkami, wracam do domu o 4 rano i śpiewam wszystko co mi to głowy przyjdzie, tłukąc przy tym naczynia= potrzebuję wybaczenia u faceta).

Składniki:
jaja (na dwie osoby 4 jajca wystarczą)
sól, pieprz
oliwa z oliwek do wysmarowania naczynia

to tyle Tongue

Dodatkowe składniki:
szynka,
ser żółty,
papryka,
cukinia,
szczypiorek,
świeży szpinak,
gorgonzola,
suszone pomidory,
wędzony łosoś...
itp.itd.

Konieczne naczynie do zapiekania. Ja używam zwyczajnych kokilek (faceci niech sobie zguglują co toTongue), można też użyć form do pieczenia muffinek.

Jajka z solą, pieprzem (bazylią, chilli, oregano- dowolną ulubioną przyprawą) roztrzepujemy widelcem. Dodajemy składniki, jakie tylko nam się wymarzą lub jakich chcemy się pozbyć z lodówy (wcześniej pokrojone w niewielką kostkę)! Całość wlewamy do kokilek i wkładamy do rozgrzanego do 170 stopni piekarnika.

Czas: na dobrze ścięte jajo potrzebujemy 20 minut w piecu. Jeśli ktoś lubi bardziej pływające żółtko (fuj, fuj) wystarczy 12-15 min.

Po upieczeniu całość prezentuje się tak:

[Obrazek: kokilki-copy.jpg]
Źródło: inspirowanesmakiem.pl

i tak:

[Obrazek: DSC_6361.jpg]
Źródło: smakowisko.pl

Myślę, że fajna alternatywa dla tradycyjnych jajców. U mnie się sprawdza ;]


RE: Alternatywa dla jajecznicy - Scoobyx - 28-02-2015 21:16

No, no z bliska wygląda, jak mała pizza Big Grin Muszę tego spróbować jutro na śniadanie impreza
Próbowałaś kiedyś może to robić z salami? Cool


RE: Alternatywa dla jajecznicy - szykiryki - 28-02-2015 21:20

@Scoobyx, robiłam to z każdą możliwą odmianą mięsa (od boczku, przez szynkę parmeńska, salami, szynkę konserwową, kabanosy aż po kilkudniowe kotlety schabowe pokrojone w kostkę Tongue). Dla mojego faceta danie bez mięsa to nie jedzenie, więc nie było wyjścia.
Babki mogą przygotować dla siebie wersję lżejszą, z warzywami i wszyscy są zadowoleni.

Smak jest zbliżony do jajecznico-omleta jednak sama forma podania jest lekkim odejściem od klasycznego potraktowania jaja!


RE: Alternatywa dla jajecznicy - szeldo123 - 28-02-2015 23:21

Ekstra to wygląda. Co można podać do takich jajeczek?


RE: Alternatywa dla jajecznicy - szykiryki - 28-02-2015 23:33

Ja zwykle podaje z ciemnym pieczywem lub tostami, ale w wersji samodzielnej da rade rowniez Wink


RE: Alternatywa dla jajecznicy - examer - 03-03-2015 17:45

Ale to nie jajca ów faceta?


RE: Alternatywa dla jajecznicy - Pablo1988 - 31-01-2016 19:41

Jajecznice są pyszne, zwłaszcza te wegetariańskie Smile


RE: Alternatywa dla jajecznicy - ToxicIce - 01-04-2016 14:03

Haha, nie spodziewałem się czegoś takiego znaleźć na tym forum. Jednak muszę przyznać że wygląda smakowicie. Kiedyś na pewno spróbuję. ;]


RE: Alternatywa dla jajecznicy - Lukasz5555 - 01-04-2016 14:49

Jak mini pizza Big Grin


RE: Alternatywa dla jajecznicy - amrt - 07-03-2017 12:27

Zapiekanka wyglada nieźle. Sam również czasami nie mam ochoty na jajka i kombinuję z róznymi przepisami. Najczęściej jest to jednak jakiś omlet . Ewentualnie naleśniki. Tutaj można sobie naprawdę zaszaleć poniewaz można kombinować z mąką, róznymi dodatkami.
Poza tym w sieci są strony, na których jest cała masa przepisów, z których mozna skorzystać i w których jest wszystko dokładnie opisane. O tutaj na przykład:
https://www.przepisy.pl/przepisy/dania-i-przekaski/nalesniki
Warto jest czasami zrobić sobie naleśniki wytrawne.Na przykład z fasolą ala mexico.