Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Od jakiego języka programowania zacząć? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Programowanie (/Forum-Programowanie-364)
+--- Wątek: Od jakiego języka programowania zacząć? (/Temat-Od-jakiego-jezyka-programowania-zaczac-109441)

Strony: 1 2 3


RE: Od jakiego języka programowania zacząć? - LeftwardBus88 - 27-02-2015 07:18

Dobrze więc na obecną chwilę plan jest taki: Zaczne moją naukę programowania od pascala a później kiedy już trochę poznam ten język to przerzuce się na C naucze się podstaw z neta i kupię do jakąś książkę


RE: Od jakiego języka programowania zacząć? - TechByte - 27-02-2015 08:33

Uczenie sie Pascala to strata czasu. Proponuje zacząć od C++, on sam w sobie jest dość łatwy wiec nie powinieneś mieć problemów. Na start polecam ebooka online: "Od zera do gier kodera"


RE: Od jakiego języka programowania zacząć? - BobBudowniczy64 - 27-02-2015 08:43

Ja także polecam Ci zacząć przygodę z programowaniem od C++. Ja od tego zacząłem żeby więcej ogarniać w programowaniu webowym. C++ jest najlepszy na start bo później jest dużo łatwiej zrozumieć inne języki programowania, także programowania webowego.

Polecam Ci wideo kurs Pana Mirosława Zelenta, świetne tłumaczy, ja się bardzo szybko nauczyłem podstaw C++, teraz uczę się HTML i CSS, także z jego wideo kursów. Jego kanał znajdziesz na YouTube lub na stronie miroslawzelent.pl


RE: Od jakiego języka programowania zacząć? - LeftwardBus88 - 27-02-2015 08:52

Dzięki wszystkim za pomoc Big Grin


RE: Od jakiego języka programowania zacząć? - LeftwardBus88 - 27-02-2015 11:24

Jak ktoś ma jeszcze jakieś poradniki do c++ to byłbym wdzięczny jakby ktoś dał do nich linki Big Grin


RE: Od jakiego języka programowania zacząć? - Radiant - 27-02-2015 12:31

(27-02-2015 11:24)LeftwardBus88 napisał(a):  Jak ktoś ma jeszcze jakieś poradniki do c++ to byłbym wdzięczny jakby ktoś dał do nich linki Big Grin

Zapraszam na cpp0x.pl.


RE: Od jakiego języka programowania zacząć? - Victoremque - 02-11-2015 17:36

Ja również proponuję zaczęcie nauki od C++, jeżeli książka w wersji tradycyjnej to polecam tą:

http://helion.pl/ksiazki/symfonia-c-standard-programowanie-w-jezyku-c-orientowane-obiektowo-tom-i-i-ii-jerzy-grebosz,a_006w.htm


RE: Od jakiego języka programowania zacząć? - MajaJuliaOla - 15-11-2015 11:28

Desktop czy web Cię interesuje?

Na pewno nie od tych umarlaków o których wspomniał plove Smile


RE: Od jakiego języka programowania zacząć? - Polsky - 16-11-2015 23:13

Polecamy Pythona. Możesz zainstalować dodatek do visual studio aby programować w Pythonie co przyśpiesza pracę. Python nie ma żadnych klamer więc uczy pisać czysty i przejrzysty kod Smile. Nie idz w żadne pascale


RE: Od jakiego języka programowania zacząć? - imanust - 18-11-2015 22:50

(16-11-2015 23:13)Polsky napisał(a):  Polecamy Pythona. Możesz zainstalować dodatek do visual studio aby programować w Pythonie co przyśpiesza pracę. Python nie ma żadnych klamer więc uczy pisać czysty i przejrzysty kod Smile. Nie idz w żadne pascale

Tak jest. Chociaż c++ tez nie jest wcale takie trudne do opanowania dla laika (myślę tutaj o prostych wyrażenia, liczbach, zmiennych) Najlepiej zacząć od prostych spraw. Napisać jakiś kalkulator albo program pytający o twoje imię i nazwisko które później wypisuje w konsoli.

Ja z mojej strony poleciłbym Ci zacząć pisać programy przykładowo w netbeansie który bardzo ułatwia robote w wielu językach programowania. Ma dużo podpowiedzi przy czym łatwiej zapamiętujesz nazwy poszczególnych funkcji i ich schematy.

Druga sprawa - język angielski minimum poziom B1 ponieważ większość dokumentacji nie jest w pełni przetłumaczona a niektóre nie są wcale.

Trzecia sprawa ja bym nie słuchał tego, żeby nie czytać książek.
Książki = wiedza. To nie to samo co internet.
Masz zawsze pod ręką, możesz czytać w pociągu, autobusie, na przystanku, gdziekolwiek. Pozatym jest masa świetnych książek napisanych przez d.dobrych programistów z których ja czerpałem wiedzę i często do nich wracam żeby sobie coś przypomnieć lub znaleźć jakieś rozwiązanie którego nie ma w internecie.

Po Czwarte jak już wydasz hajs na książkę, to będziesz miał lepszą motywacje zeby ją przeczytać i przećwiczyć zawarte w niej zadania.