Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Od jakiego języka programowania zacząć? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Programowanie (/Forum-Programowanie-364)
+--- Wątek: Od jakiego języka programowania zacząć? (/Temat-Od-jakiego-jezyka-programowania-zaczac-109441)

Strony: 1 2 3


Od jakiego języka programowania zacząć? - LeftwardBus88 - 26-02-2015 21:47

Chcę rozpocząć swoją przygodę z programowaniem więc będę wdzięczny jak ktoś mi powie od jakiego języka najlepiej zacząć i jaką książkę do tego języka kupić.


RE: Od jakiego języka programowania zacząć? - mamrocik - 26-02-2015 21:52

Książek nie kupuj, Wszystko w necie. Polecam "Pascala" impreza na początek.
Łatwy dla początkujących. Lecz raczej nigdzie go nie wykorzystasz. Jak ogarniesz petlę,warunki i inne duperelki to polecam C++ . C++ na tym to można ładnie zarobić lecz trza dużo wiedzieć Smile


RE: Od jakiego języka programowania zacząć? - LeftwardBus88 - 26-02-2015 21:55

Jest tego sporo na necie, ale jak coś zapomnę to wole poszukać w książce niż szukać po necie Big Grin


RE: Od jakiego języka programowania zacząć? - Q-ba - 26-02-2015 22:11

Zależy co chcesz programować, teraz jest to bardzo podzielone na kilka grup m.in. mobilne, www, serwery, systemy biznesowe itp. Każdy język w zasadzie słóży do czegoś innego, chyba jedynie JAVA jest w pewnym stopniu ogólna do większości zastosowań, ale na pewno nie najlepsza.
Jeżeli chcesz zacząć to radze od C lub algorytniki, na tej podstawie możesz dalej coś budować.
Jeżeli chodzi o książki to raczej znich się nie nauczysz, ale wiadomo pasuje coś mieć to wtedy proponował bym symfonię c++ , jeżeli zaczniesz od języków z serii C.
Jak się postarasz to przejdź potem na JAVE, jest z tego fajna kasa i ciekawe projekty, nie mówiąc juz o tym że po kilku latach nauki np. napiszesz sobie dowolnego bota z tego forum, który zautomatyzuje Ci czynności zarobkowe.


RE: Od jakiego języka programowania zacząć? - ClassAxion - 26-02-2015 22:15

Java jesli oczekujesz wsparcia na wielu systemach lub c# pod aplikacje tylko na windowsa.


RE: Od jakiego języka programowania zacząć? - LeftwardBus88 - 26-02-2015 22:25

Jeśli nie z książki to z neta? Big Grin


RE: Od jakiego języka programowania zacząć? - Q-ba - 26-02-2015 22:37

Z neta masz oficjalne dokumentacje, tutoriale itp. Wybierz sobie jeden język i prześledź jego specyfikacje, do tego nie trzeba książki tyko leć po przykładach i ogarnij cała strukturę najpierw, a potem możesz coś kupić.


RE: Od jakiego języka programowania zacząć? - LeftwardBus88 - 26-02-2015 22:43

Chyba spróbuje c++ lub c Big Grin


RE: Od jakiego języka programowania zacząć? - dzemba - 26-02-2015 23:59

Lepiej C, trochę trudniej, ale za to niższy poziom języka więcej uczy (takie moje doświadczenia).


RE: Od jakiego języka programowania zacząć? - plove - 27-02-2015 00:21

Zacznij od Pascala lub od Delphi aby nauczyć się podstaw.
Dopiero potem łap za C i pochodne albo javy bo to trudne języki, ale co ja tam wiem.