Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pit 40A jak rozliczyć się z sub sms - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Pit 40A jak rozliczyć się z sub sms (/Temat-Pit-40A-jak-rozliczyc-sie-z-sub-sms-109417)



Pit 40A jak rozliczyć się z sub sms - krzysieksz55 - 26-02-2015 16:16

Witam, mam pytanko muszę się rozliczyć z PIT'u 40A(dla emerytów i rencistów).
Lecz wiem, że z subów trzeba się rozliczyć na PIT 36. I moje pytanie jest takie jak to zrobić?


RE: Pit 40A jak rozliczyć się z sub sms - szykiryki - 26-02-2015 17:56

Złozyc dwa pity?


RE: Pit 40A jak rozliczyć się z sub sms - krzysieksz55 - 26-02-2015 18:13

(26-02-2015 17:56)szykiryki napisał(a):  Złozyc dwa pity?

A w tym drugim to tylko zarobki ze sub wpisać? I nie wiesz może czy przez takie coś mogą wstrzymać rentę?


RE: Pit 40A jak rozliczyć się z sub sms - szykiryki - 26-02-2015 18:21

Tutaj trudno mi radzić. Wiem tylko, że moj facet, prowadzący firmę, czasami rozlicza dwa pity (np. z umów o dzieło/zlecenie dodatkowo), wiec takie coś jest jak najbardziej mozliwe.

Co do renty- musisz się dowiedziec, czy uzyskiwanie dochody nie spowoduje wstrzymania jej wypłaty (całkiem możliwe- pewnie jest jakiś limit zarobków, których nie powinno się przekraczać). Ale tego dokładnie nie wiem niestety...


RE: Pit 40A jak rozliczyć się z sub sms - buu - 26-02-2015 21:37

rozliczasz dwa pity, potwierdzam
w PIT36 rozliczasz jako inne źródła przychodu, 40A według klasyfikacji przychodu


RE: Pit 40A jak rozliczyć się z sub sms - rachman - 09-03-2015 01:40

normalnie skoro musisz ten formularz to jeden formularz 36 robisz - tam jest na renty miejsce i inne dochody. użyj programu e-pity.pl darmowy i najprostszy jakie znam a najlepszy.

z jakiej racji dwa formularze, bez sens.