Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Paypal a podatek. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Konta Bankowe (/Forum-Konta-Bankowe-449)
+--- Dział: Systemy Płatności Internetowych (/Forum-Systemy-Platnosci-Internetowych-206)
+---- Dział: PayPal (/Forum-PayPal-335)
+---- Wątek: Paypal a podatek. (/Temat-Paypal-a-podatek-109232)



Paypal a podatek. - Mercz - 23-02-2015 19:07

Witam, siemanerko! Mam do Was zapytanie. Mianowicie chodzi o to, że od pewnego czasu zarabiam w sieci (Roznie to bywa, sprzedaje konta, FP i rozne uslugi, typu odblokowanie jakiegos konta, badz napisanie postow itd. Zarobki sa rozne, raz 40zl w ciagu miesiaca, a raz trafi sie 200zl, taka forma dodatkowego zarobku)
Kwoty są przelewane na System Płatności Paypal. Później, jak mam możliwość, to co miesiąc przelewam na konto kolegi, bądź swoje. (Z moim są jednak problemy, prywatne) i moje zapytanie jest takie, czy musze od tego odprowadzac podatek? (Mam ukonczone 18 lat), czy nikt sie do tego nie przyczepi? Czy moze jak trzymam pieniadze na Paypalu, to nie musze sie rozliczac z urzedem skarbowym? I odprowadzic podatek dopiero w momencie wplyniecia pieniedzy na konto bankowe? Bylbym wdzieczny za wszelkie odpowiedzi, informacje, czy tez wskazowki jakies! Wink

Dodam, ze nie jest to staly zarobek, w jednym miesiacu zdarzy mi sie miec takiego lenia, ze praktycznie nic nie zarobie. Nie jest to stała działalność o stałym dochodze. Wink


RE: Paypal a podatek. - daniel42na - 23-02-2015 19:18

Rozliczać się powinieneś, dziwne pytanie.
Jeśli chodzi o PayPal czy inny portfel internetowy to nie ma znaczenia czy gotówke potem przelejesz na konto bankowe czy na coś wydasz - powinieneś się z tego rozliczyć, dlatego że z pieniędzy które masz na Paypalu możesz korzystać, więc jest to Twój przychód.


RE: Paypal a podatek. - twardy - 23-02-2015 19:26

Jesli wydajesz pieniadze tylko przez paypala to teoretycznie nie musisz sie rozliczac, bo US nie ma mozliwosci zajrzec Ci na pp. Jesli natomiast przelewasz to na konto to juz inna sprawa.


RE: Paypal a podatek. - daniel42na - 23-02-2015 19:42

To jest niestety nieprawda, jasne że prawdopodobieństwo kontroli przy małych kwotach jest prawie żadne i nie powineneś się niczego obawiać, ale rozliczać się z tego teoretycznie powinieneś a urząd skarbowy ma dostęp do danych paypal - jeśli zechce.

https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/ua/privacy-full?locale.x=pl_PL

Cytat:Użytkownik wyraża zgodę na i zobowiązuje firmę PayPal do przeprowadzania następujących działań:
Ujawnianie informacji dotyczących m.in. transakcji, informacji o koncie, danych osobowych i treści korespondencji policji, innym służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo, uprawnionym instytucjom rządowym



RE: Paypal a podatek. - Mercz - 23-02-2015 20:05

Wszystko zrozumiałem, trzeba się rozliczyć z każdej zarobionej złotówki, prosze o zamknięcie tematu. Smile
dzięki za pomoc! Smile


Paypal a podatek. - surfer0700 - 24-02-2015 09:12

Wątek zostaje zamknięty, ponieważ moderator uznał że temat został wyczerpany bądź rozwiązany. Jeśli posiadasz nowe pytania prosimy o założenie kolejnego tematu.