Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak nauczyliście się angielskiego ? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+---- Dział: Ciekawe Dyskusje (/Forum-Ciekawe-Dyskusje-328)
+---- Wątek: Jak nauczyliście się angielskiego ? (/Temat-Jak-nauczyliscie-sie-angielskiego-108665)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: Jak nauczyliście się angielskiego ? - kirm - 27-03-2017 06:19

Również próbowałem uczyć się języka samodzielnie ale mi to nie wychodziło. Może i słówek da sie nauczyć ale rozmowa to jakaś tragedia . Rozumiałem większość ale gadałem jak robot ( jak to określiła moja siostrzenica.....)
Ogólnie to równiez polecam zapisanie się do szkoły językowej ale takiej która stawia nacisk na konwersacje ( zorientujcie się czy jest tam opcja pogadania sobie z native speakerem. Ma to bardzo duże znaczenie).
Wyjazd za granice to równiez dobra opcja chociaz nie kazdy może sobie na to pozwolic.


RE: Jak nauczyliście się angielskiego ? - karo1919 - 12-09-2017 11:21

A to ja taką anegdotkę opowiem. Po maturze byłam w Anglii, używałam zwrotów, których nauczyli mnie w szkole.. ile razy mnie wyśmiali, że skad ja takie słowa wygrzebałam? to głowa mała Wink myślę, że system edukacyjny w naszym kraju powinien zostać mocno przeprogramowany. Szczególnie, żeby nie bać się mówić, a jak już czlowiek pokona tą barierę to reszta idzie gładko! W moim przypadku te parę miesięcy zagranicą zrobiły swoje i polecam kazdemu kto ma okazje, człowiek się tak osłucha, ze żadna szkołą mu tego nie zagwarantuje!


RE: Jak nauczyliście się angielskiego ? - Krzyszto96 - 28-09-2017 20:24

W szkole ^^


RE: Jak nauczyliście się angielskiego ? - daro555 - 18-04-2018 09:22

Jak chcesz to sie nauczysz ja niechcialem wiec nie umiem Smile


RE: Jak nauczyliście się angielskiego ? - jakobi4 - 27-04-2018 02:15

5 lat w Szkocji Smile


RE: Jak nauczyliście się angielskiego ? - amidalez - 10-08-2018 19:43

Do porozumiewania sie potrzebujesz ok 1000 słów. Zrobić podstawy w szkole, a resztę dorobić używając języka (gadając, oglądając filmy -np. na YT, czytając, pisząc). Do komunikacji nie potrzebujesz idealnego angielskiego - większość świata mówi takim sobie. Ważne, żeby się dogadywać


RE: Jak nauczyliście się angielskiego ? - Kulkin - 12-08-2018 16:09

Wg mnie na początek to nauka indywidualna z lektorem. Jest teraz mnóstwo możliwości od wizyt w 4 oczy do spotkań na skypie o bardzo różnorodnych porach dnia i nocy, a koszty są zbliżony do kursów w szkołach językowych. Potem wydaje mi się, ze wyjazd i kontakt z żywym językiem to najlepsza i najskuteczniejsza nauka.


RE: Jak nauczyliście się angielskiego ? - Artinesse - 12-08-2018 17:05

Trochę za dziecka w szkole, trochę z gier i komputera.


RE: Jak nauczyliście się angielskiego ? - hortex - 26-08-2018 20:50

Kursy językowe, szkoła, gry, filmy


RE: Jak nauczyliście się angielskiego ? - jestokejtu - 16-09-2018 08:47

Filmy z napisami gry fora anglojęzyczne to tak z grubsza. Ze szkoły mało co wyniosłem.