Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Prepaid a podatki - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Prepaid a podatki (/Temat-Prepaid-a-podatki-108059)



Prepaid a podatki - liroypl - 07-02-2015 14:09

Witam. Nie posiadam swojego konta bankowego i postanowiłem założyć karte prepaid. I gdzieś na forum wyczytałem, że to w jakiś sposób omija płacenie podatków. Mógłby ktoś mi bardziej przybliżyć ten temat?


RE: Prepaid a podatki - Doseq - 07-02-2015 16:20

Niby coś jest(prawo bankowe) ale nikomu nic o tym nie wiadomo .
Kumpel korzysta z karty(BZWBK) od ponad roku kwoty ~1-1000pln . Żadnych konsekwencji, problemów z nią nie miał .


RE: Prepaid a podatki - marcel_kk - 07-02-2015 16:29

@up, a niby jakie miał mieć ?
Wszystko jest dla ludzi, tylko ludzie nie są do wszystkiego Huh


RE: Prepaid a podatki - Doseq - 07-02-2015 16:36

Piszę że niby jakieś tam informacje o tym są ale nikomu nic o tym nie wiadomo Wink
A co do podatków to nic się nie płaci .


RE: Prepaid a podatki - marcel_kk - 07-02-2015 16:43

Jedynie zapłacisz 5 zł za wypłatę z bankomatu za pomocą karty Preipad WBK Bank Zachodni.


RE: Prepaid a podatki - rachman - 07-02-2015 23:11

Cytat:Witam. Nie posiadam swojego konta bankowego i postanowiłem założyć karte prepaid. I gdzieś na forum wyczytałem, że to w jakiś sposób omija płacenie podatków. Mógłby ktoś mi bardziej przybliżyć ten temat?
Nie bardzo rozumiem jak karta taka miałaby umożliwić niepłacenie podatków... ale od czego ten podatek? Jeśli chodzi Ci że od osiągniętego dochodu to:
- taka karta może co najwyżej utrudnić (lub ewentualnie uniemożliwić) fiskusowi namierzenie osoby która się taką kartą posługuje, teoretycznie często taką osobę namierzyć się da tylko czy ktoś to kontroluje... ?
- używanie takiej karty nie zwalnia z płacenia podatku czy konieczności założenia działalności gospodarczej jeśli taki wymóg Cię obowiązuje, wg prawa podatki powinieneś płacić zawsze a czy to robisz to Twoja sprawa Wink


RE: Prepaid a podatki - Doseq - 08-02-2015 10:31

A wgl. jesteś pełnoletni ?