Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
PayPal a płatność brutto - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Konta Bankowe (/Forum-Konta-Bankowe-449)
+--- Dział: Systemy Płatności Internetowych (/Forum-Systemy-Platnosci-Internetowych-206)
+---- Dział: PayPal (/Forum-PayPal-335)
+---- Wątek: PayPal a płatność brutto (/Temat-PayPal-a-platnosc-brutto-104512)



PayPal a płatność brutto - Bio21 - 24-12-2014 23:39

Witam,
Sprzedałem na ebayu pewne przedmioty w ilości kilku sztuk jednemu kupującemu, następnie ten kupujący wysłał przelew PP (należność wynosiła 32,94 zł i tyle on przelał, z tym że jest to zapisane jako płatność brutto, a ja dostałem na swoje konto 29,98 zł).
Mam więc rozumieć, że to jakiś podatek? Nie mam zarejestrowanej działalności, więc czy dałoby się tego jakoś uniknąć przy najbliższej wpłacie?


RE: PayPal a płatność brutto - twardy - 25-12-2014 00:51

Jesli wysle Ci platnosc jako "prezent" to pewnie tak Smile


RE: PayPal a płatność brutto - Bio21 - 25-12-2014 02:26

Ale po kupieniu przedmiotu na ebayu i dokonaniu natychmiastowej wpłaty przez PP (na mojej aukcji można zapłacić tylko natychmiast przez PP) to z tego co się orientuję nie można wybrać opcji jako prezent. Chyba że ktoś wie coś więcej?


RE: PayPal a płatność brutto - TeYroXOfficial - 25-12-2014 03:06

Ja sadze ze to zalezy od tego czy masz PayPala na osobe prywatna czy na firme, bo to tez ma duze znaczenie (tak mi sie wydaje), moze mozna negocjowac stawki z ebayem jak ma sie duza sprzedaz? tego nie wiem, ale patrzac jak chinczyki sprzedaja po 1-2$ + darmowa wysylka no to idzie sie domyslec ze jakis uklad maja bo za pare groszy chyba nie sprzedaja Lol


RE: PayPal a płatność brutto - marcel_kk - 25-12-2014 07:30

@[Bio21] Kupujący od Ciebie dla własnego bezpieczeństwa wysłał Ci zapłatę
jako "Płace za towary i usługi" ( możliwe że Ebay ma tylko taką opcje zapłaty, tego nie wiem) a tym samym PayPal pobrał od tej kwoty
prowizje w wysokości 0,80 zł + 2,9% stąd ta pomniejszona kwota,
która trafiła na Twoje konto.
PayPal jest firmą zarejestrowana w raju podatkowym w Luxemburgu,
ich Twoje podatki nie interesują.


RE: PayPal a płatność brutto - Bio21 - 25-12-2014 17:38

Właśnie Ebay na 90% na tylko taką opcję zapłaty.
Kilka minut temu otrzymałem kolejny przelew błyskawiczny na PP, kwota brutto 28,45zł, kwota netto 25,71zł, więc wysokość opłąty wyniosła 2,74zł. Więc wychodzi na to że Ebay pobiera 2,5% ceny końcowej i 0,35zł za wystawienie, a PP 2,9% i 0,80zł więc wszystko się wyjaśnia. Dzięki za pomoc Smile


RE: PayPal a płatność brutto - marzyciel - 25-12-2014 17:44

zabiera hajs bo to prowizja paypala jak kupujacy wysle pieniadze jako prezent to unikniecie prowizji impreza


RE: PayPal a płatność brutto - marcel_kk - 25-12-2014 17:48

@[marzyciel] czytaj ze zrozumieniem: Ebay ma tylko taka opcje zapłaty "Płace za towary i usługi" stąd za każdym razem pobranie od sprzedającego 0,80 zł + 2,9 %