Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Ubezpieczenie od przypadkowego uszkodzenia laptopa - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Ubezpieczenie od przypadkowego uszkodzenia laptopa (/Temat-Ubezpieczenie-od-przypadkowego-uszkodzenia-laptopa-104064)



Ubezpieczenie od przypadkowego uszkodzenia laptopa - Stachu - 20-12-2014 00:39

Siema.
Dzisiaj wymieniłem się telefonem za laptopa, głupi bym był gdybym się nie zamienił (Galaxy S4 za najlepiej wyposażony Lenovo Y580). Laptop ma dwa mankamenty, mianowicie pierwszy to pęknięta obudowa, przez którą jest problem podniesienia ekranu (ale przy umiejętnym ruchu się otworzy), a drugi to koleś zalał klawiaturę smakową wódką, przez co przyciski w około "Y" się troszkę kleją. Na szczęście laptop ma wykupione ubezpieczenie w Ergo Hestii SA na tzw. przypadkowe uszkodzenia jeszcze do 2016 roku. Moje pytanie brzmi: Co mam powiedzieć przy zgłaszaniu usterki, żeby mi bez problemu wymienili laptop na nowy, bądź wymienili obudowę i klawiaturę? Pytam, ponieważ czytałem, że trudno jest o wymianę, bo zawsze ubezpieczyciel coś sobie wymyśli...

Z góry dzięki za pomoc Smile


RE: Ubezpieczenie od przypadkowego uszkodzenia laptopa - broofie - 20-12-2014 00:42

Zamiast czytac i zadawac pytani to udalbys sie do placowki albo wykonal prosty telefon do nich. Zakladam, ze taniej i lepiej wyjdzie to pierwsze, lecz cos mi podpowiada, ze wybierzesz telefon skoro zakladasz takie tematy.


RE: Ubezpieczenie od przypadkowego uszkodzenia laptopa - Stachu - 20-12-2014 00:49

Czytałem, że gdy np. powiem, że szedłem sobie ze szklanką soku pomarańczowego i laptopem, potknąłem się i laptop spadł a szklanka na niego = nic nie dostanę, a jak powiem, że szedłem sobie ze szklanką soku pomarańczowego i laptopem i nagle pies skoczył na mnie, po czym wywróciłem się i laptop skadł, a na niego szklanka = wymiana. Właśnie dlatego chciałem was zapytać - może ktoś już z was ma doświadczenie i chciałby się nim podzielić.


RE: Ubezpieczenie od przypadkowego uszkodzenia laptopa - bolo9797 - 20-12-2014 01:13

Mozesz nawet przy nich skakac na tym laptopie, a i tak musza dac ci nowego.
Klawia to nie problem wymienic, chyba ze masz na nitach (ja tak mialem i cala gora do wymiany)


RE: Ubezpieczenie od przypadkowego uszkodzenia laptopa - damianus627 - 20-12-2014 02:29

Nic nie muszą dawać nowego (zresztą głupi zrozumie że uszkodzenie przypadkowe to nie skakanie po sprzęcie facepalm).
Jest umowa spisana w sklepie między Ergo Hestia i kupcem więc warto tam zajrzeć. Ostatnio jak kupowałem notebooka i czytałem co tam pisze to zrezygnowałem. Takie "kruczki" że tak naprawdę każde "przypadkowe" uszkodzenie mogą zanegować.


RE: Ubezpieczenie od przypadkowego uszkodzenia laptopa - Siwy2606 - 20-12-2014 02:42

Na nowego bym nie liczył. Pewnie wymienią obudowę i klawiaturę i na tym się skończy. Pamiętaj, że jak będziesz dzwonił to stało się to wczoraj albo dzisiaj. Jak powiesz, że tydzień temu to Ci powie, że już za późno... Przy rozmowie trzeba strasznie uważać.
Poczytaj na forach co im powiedzieć i życzę powodzenia Smile

bolo9797 Nie masz racji... jak masz ubezpieczenie w Ergo Hestii to poczytaj jakie wypadki obejmuje to ubezpieczenie.

PS Nawet za kuriera będziesz musiał zapłacić 20 zł chyba.


RE: Ubezpieczenie od przypadkowego uszkodzenia laptopa - Stachu - 20-12-2014 11:44

Tutaj jest OWU: http://www2.ergohestia.pl/sigeh/iboa_files/pdfy/EHMajatek/Ogolne%20warunki/Ergo_Hestia_Warunki_Ubezpieczenia_sprzetu_zakupionego_w_EURO-NET_SP.zo.o._30.07.2013_A4.pdf Może komuś uda się znaleźć tam jakiś haczyk, przed którym mógłbym się zabezpieczyć?


RE: Ubezpieczenie od przypadkowego uszkodzenia laptopa - bolo9797 - 20-12-2014 12:26

No jakos jak ja rozwalilem lapka i telefon to odrazu kurier do domu z nowym sprzetem i stary zabieraja.


RE: Ubezpieczenie od przypadkowego uszkodzenia laptopa - bios - 22-01-2016 10:29

Całkowicie zgadzam się z Tobą przyjacielu.