Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozliczenie z duzej sumy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Rozliczenie z duzej sumy (/Temat-Rozliczenie-z-duzej-sumy-103661)

Strony: 1 2


Rozliczenie z duzej sumy - russiamanzara - 14-12-2014 12:55

W jaki sposób przesłać sumę około 50000zł na konto by ponieść jak najmniejsze koszty przy rozliczeniu się z zarobionych piniędzy? Całość została zarobiona przez ppa w ciągu 2 lat


RE: Rozliczenie z duzej sumy - Twister92 - 14-12-2014 20:48

Jako Darowizna? O ile masz taką możliwość.


RE: Rozliczenie z duzej sumy - rachman - 10-01-2015 02:30

ppa ma mu przesłać darowiznę??? niezłe jaja Smile ciekawe jak to zaksięgują. chyba że też nielegalnie działają i nie bawią się w takie rzeczy - to wtedy umawiasz się z ręki do ręki. za taką kasę chyba stać go na bilet.
bilet tańszy będzie niż podatek Idea

Darowiznę od obcych w takiej kwocie poza tym też się zgłasza... Undecided wtedy dopiero byłoby tłumaczenia - "czyli mamy rozumieć że obca osoba dała ot tak panu 50000zł?" ... beka

Jak chcesz legalnie i koniecznie na konto bankowe to tu nie ma żadnych opcji. Przynajmniej nie słyszałem, nie znam. Jak ktoś zna chętnie przeczytam.

Kasa przychodzi i się z niej rozliczasz jak z dochodu. Niemniej jednorazowo taka kwota może zaciekawić US i lepiej byś wydrukował sobie regulamin programu, wydruk z konta, chyba że masz jakiś rachunek czy umowę bo nie wiem za bardzo jak to Twoje ppa działa.


RE: Rozliczenie z duzej sumy - russiamanzara - 01-03-2015 15:22

Dawno mnie ty nie bylo. Aktualnei sytuacja wyglada tak:

2012 zarobilem 400 zl i sie nie rozliczalem (przelew na konto rodzicow)
2013 zarobiłem 20000 i sie nie rozliczalem (przelew na konto rodzicow)
Od 2013 do teraz mam na koncie astrocash 60 000 zł. Chcialbym to jakos przelac. Ryczalt nadal wchodzi w gre? Czy tylko to co zarobilem od 2014? Ale w sumie.. jak ktos ma mi udowodnic kiedy ja to zarobilem?

Samemu mozna rozliczyc w ryczalcie? Gdzie moge zaplacic by uzyskac pomoc?


RE: Rozliczenie z duzej sumy - marcel_kk - 01-03-2015 15:35

[Obrazek: u2bty.jpg]


RE: Rozliczenie z duzej sumy - rachman - 01-03-2015 21:09

Cytat:2012 zarobilem 400 zl i sie nie rozliczalem (przelew na konto rodzicow)
2013 zarobiłem 20000 i sie nie rozliczalem (przelew na konto rodzicow)
Lepiej by rodzice nie mieli kontroli...

Cytat:Od 2013 do teraz mam na koncie astrocash 60 000 zł. Chcialbym to jakos przelac. Ryczalt nadal wchodzi w gre? Czy tylko to co zarobilem od 2014? Ale w sumie.. jak ktos ma mi udowodnic kiedy ja to zarobilem?
Raczej jak Ty cokolwiek udowodnisz. W urzędzie to Ty masz coś udowadniać jeśli urzędnik coś nie rozumie, podejrzewa lub interpretuje sytuację inaczej niż Ty Sad Jak coś będzie nie tak to raczej ich wersję przyjmą a nie Twoją jeśli będzie wg nich nie udowodniona. To nie Ty tylko oni Ciebie mogą ukarać jeśli coś im się nie będzie zgadzać.

Nie liczy się czy Ty "zarobiłeś" w 2008 czy 2014 tylko kiedy wypłaciłeś to na konto z którego masz możliwość dysponować kasą czyli: konto PayPal lub konto bankowe itp. Wtedy z tego co wiem uznaje się że osiągnąłeś dochód. Wcześniej tej kasy nie miałeś fizycznie - nie mogłeś nią płacić na przykład. Obowiązek podatkowy nie powstaje w chwili sprzedaży czy zatwierdzenia leada czy tym podobnych czynności tylko w momencie otrzymania kasy do dyspozycji.

Z taką kasą to nie patyczkuj się i dzwoń na KIP, do swojego US lub idź do biura podatkowego skoro możesz zapłacić.


RE: Rozliczenie z duzej sumy - russiamanzara - 03-03-2015 18:56

Kontaktując się z księgowym czy KIP wspominać o nierozliczonych 20000 czy ominac to i pytac sie tylko jak rozliczyc sie z tego co mam teraz?


RE: Rozliczenie z duzej sumy - twardy - 03-03-2015 19:18

To juz nie ma za bardzo znaczenia, rok podatkowy 2013 zostal zamkniety w 2014 roku, teraz jedynie groza Ci (Twoim rodzicom) kary za przestepstwa podatkowe za brak rozliczenia. Rozlicz sie tylko z tego co zarobiles w zeszlym roku i modl sie do kazdego bostwa na tej ziemii zeby Cie nikt nie podpierdolil fiskusowi.


RE: Rozliczenie z duzej sumy - sylwu - 04-03-2015 00:45

Wypłać to na Payze, wyrób karte i płać lub powoli wypłacaj z bankomatów.


RE: Rozliczenie z duzej sumy - asiorek - 04-03-2015 00:50

albo wypłać sobie na prepaid , potem wyplacasz to z bankomatu i wplacasz na konto swoje np tytułem ze na studia albo od rodzicow na mieszaknie cos takiego xD