Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Inwestycja 120k - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: Inwestycja 120k (/Temat-Inwestycja-120k-101474)

Strony: 1 2 3


RE: Inwestycja 120k - verona - 12-11-2014 17:31

(12-11-2014 13:51)Szaman1644 napisał(a):  Powiem ci szczerze, że ostatnio czytałem artykuł o wynajmie mieszkań i sam się rozczarowałem. Co prawda nie mam tyle pieniędzy, ale w przyszłości o tym myślałem. Z tego co wyczytałem zwraca ci się średnio 4-5% zakupu rocznie. Można doliczyć, że nieruchomości drożeją jakieś 1% rocznie. Więc masz 6%. Zakup zatem mieszkania zwróci ci się dopiero po kilku-kilkunastu latach. Do tego musisz co kilka lat robić remonty, użerać się z lokatorami, a niekiedy nawet z ubezpieczycielami. Wydaje mi się, że jest dość dużo zachodu z tym. Lepiej można wyjść na budowie domu. Wydaje mi się, że 120K spokojnie wystarczy na wybudowanie domu w stanie surowym w większym mieście. Przy takim czymś masz zarobku z 30-40K. Oczywiście tu chyba będzie większy problem, bo musisz mieć swoją firmę.

120k budowa domu w dużym mieście? Nie wiem o jakiej walucie mówisz, ale na pewno nie PLN. 160 tys kosztowało mnie (kredyt) małe mieszkanie, a raczej kawalerka w Poznaniu. Kupno działki w centrum dużego miasta graniczy z cudem chyba że za przeproszeniem srasz pieniędzmi a co dopiero wybudowanie czegoś jeszcze na tym.

Jak ktoś wspomniał dla studentów liczy się lokalizacja, i to jest najświętsza prawda. A te właśnie cenne lokalizacje są zasypane blokami i kamienicami, i nikt tam nie postawi domku jednorodzinnego. Student woli najmniejszą kawalerkę blisko uczelni, niżeli 3x większe mieszkanie po za miastem by potem dojeżdżać do uczelni i pracy 30 km codziennie w dwie strony... Dostęp do komunikacji miejskiej (w szczególności tramwaje), sklepy całodobowe, uczelnie, centra handlowe to to co podnosi cenę i atrakcyjność danego lokum. Umeblowanie i kolor ścian to sprawa drugorzędna, bo to zawsze możesz zmienić, a mieszkania już nie przeniesiesz.


RE: Inwestycja 120k - Similquak - 12-11-2014 17:32

Otwórz ze dwa lokale z kebabami w dobrych miejscówkach, gdzie kręci się dużo osób, zarobek gwarantowany Wink


RE: Inwestycja 120k - Squnek - 12-11-2014 18:49

(12-11-2014 17:32)Similquak napisał(a):  Otwórz ze dwa lokale z kebabami w dobrych miejscówkach, gdzie kręci się dużo osób, zarobek gwarantowany Wink

Albo kup maszynę do waty cukrowej i pod gimbazy jeździj na przerwach masz branie Big Grin


RE: Inwestycja 120k - MaLiN - 12-11-2014 19:07

120 tys dobre byłoby w zainwestowanie w kupno działek, tylko musiałbyś poszukać fajnych lokalizacji, nie przez żadnych pośredników tylko osobiście. Kupno działki może być dochodowe, jeśli trafisz dobre miejsce, ale minusem jest to, że taki zwrot z inwestycji będzie dopiero po kilku dobrych latach.


RE: Inwestycja 120k - fato - 12-11-2014 20:19

dom za 120 tyś i kawalerka za 70 zł nie wiem skąd Wy takie ceny macie , nawet w mniejszych miejscowościach za tyle nie kupi sie nieruchomości


RE: Inwestycja 120k - MaLiN - 12-11-2014 22:09

(12-11-2014 20:19)fato napisał(a):  dom za 120 tyś i kawalerka za 70 zł nie wiem skąd Wy takie ceny macie , nawet w mniejszych miejscowościach za tyle nie kupi sie nieruchomości

Kupić można, ale są to wtedy w fatalnym stanie, często w kamienicach. Jeśli mówimy o domach, to na wsi jedynie za taką kwotę można kupić Tongue


RE: Inwestycja 120k - fato - 12-11-2014 23:49

(12-11-2014 22:09)MLN napisał(a):  
(12-11-2014 20:19)fato napisał(a):  dom za 120 tyś i kawalerka za 70 zł nie wiem skąd Wy takie ceny macie , nawet w mniejszych miejscowościach za tyle nie kupi sie nieruchomości

Kupić można, ale są to wtedy w fatalnym stanie, często w kamienicach. Jeśli mówimy o domach, to na wsi jedynie za taką kwotę można kupić Tongue

hhmmmm biorąc pod uwagę że studenci zazwyczaj mieszkają w duzych miastach opcja zakupu domu na wsi nie wchodzi w grę, a kupować jaką ruderę do remontu generalnego myślę że budżet byłby nadszarpniety.

tak jak ktoś pisał może warto kupić ziemię


RE: Inwestycja 120k - 8gruzin8 - 18-11-2014 11:24

Z taka kasą możesz juz myśleć o planowaniu fajnego biznesu na długie lata. Możesz pomyśleć o sklepie franczyzowym np. z zabawkami lub rzeczami dla dzieci - aktualnie ludzie wydaja kosmiczne ceny na dzieci (ale w większych miastach).
Możesz pomyśleć o zakupie maszyn pod wynajem - budowlanych typu:
osuszacze pomieszczeń, nagrzewnice budowlane, sprzęt murarski, piły, wiertarki, klimatyzatory itp. itd.

Możesz też założyć wyporzyczalnie (sklep) sprzętu zimowego (narty, snowboard, lub wypożyczalnie bagażników dachowych ( w okresie letnim duze zapotrzebowanie).

Możesz też kupić 2-3 auta, busa i 2 osobowe i wynajmować za 80-120zł na dobę.

Z taka kasa opcji jest naprawde sporo. Mam zanjomego w Koninie który prowadzi wypożyczalnie samochodów - robi piękną kasę i co chwila dokupuje nowe busy bo takie ma zapotrzebowanie. Na czysto z takiego biznesu możesz wyjść średnio od 8 - 15 tys. zł na miech - przy opcji około 6-8 aut będących w ruchu przynajmniej 15 dni w miesiącu.


RE: Inwestycja 120k - Domel32 - 18-11-2014 11:58

Zainwestuj w wódę, hazard i panienki, na tym zawsze jest hajs Jerk2...a tak na serio to otwórz sobie sklep z odzieżą używaną Smile


RE: Inwestycja 120k - Krakersik - 18-11-2014 12:23

Szczerze? Czarny biznes. Mowa oczywiście o niewielkim zakładzie pogrzebowym. Był jest i będzie dochodowy. Ale to tylko dla twardzieli. Suma też wydaje się nie powalać ale zależy od lokalizacji. W małym miasteczku dałbyś radę. Używany karawan, jakieś pomieszczenia i chłodnia. Może musiałbyś jeszcze trochę dozbierać. No i pracownicy chociaż nie ukrywam że na początku musiałbyś tyrać sam. To na pewno trudniejsze "psychicznie" od gangsterki przynajmniej ja tak myślę. Ale do wszystkiego idzie się przyzwyczaić. Z pozwoleniami i innymi sprawami papierkowymi to nie wiem jak jest. Dobre kontakty z księdzem by się przydały impreza Szybko zdobyłbyś pierwszych klientów.
Konkurencja w tym biznesie to musi być jeszcze gorsza od mafijnych porachunków. Ale gdyby Ci się udało to hoho. Kolejne oddziały... może kiedyś własne krematorium Jerk