Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Allegro - Problem prawny - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Allegro - Problem prawny (/Temat-Allegro-Problem-prawny-100422)



Allegro - Problem prawny - mikiniki - 27-10-2014 17:46

Cześć.
Otóż mam taki problem.
Kupiłem serwis na Allegro ( od firmy )
Jak się teraz okazuje, serwis około półtorej roku temu został skradziony, sprzedający o tym wiedział, mimo to serwis sprzedał. Teraz ja nie mogę zmienić abonenta domeny ( cesja ) bo właściciel nic nie zaakceptuje ( cesji )
I moje pytanie tutaj, czy mogę zażądać rozwiązania umowy ( tak jak na przykład przy zakupie butów czy komputera ) bo jest na to 10dni. Pytam dlatego, iż mam pierwszy raz taką sytuację a nie kupiłem komputera, tylko serwis. I czy w przypadku serwisów jest tak samo jak w przypadku towarów. Domyślam się że tak, lecz nie jestem pewien.
DZIĘKI !


RE: Allegro - Problem prawny - Scoobyx - 27-10-2014 17:55

Oczywiście, jeśli sprzedający nie będzie chciał zwrócić pieniędzy, to od razu zakładaj spór na allegro i napisz, że kupiłeś skradzioną rzecz.


RE: Allegro - Problem prawny - mikiniki - 27-10-2014 17:59

(27-10-2014 17:55)Scoobyx napisał(a):  Oczywiście, jeśli sprzedający nie będzie chciał zwrócić pieniędzy, to od razu zakładaj spór na allegro i napisz, że kupiłeś skradzioną rzecz.

Właśnie opisałem całą sytuację pracownikowi Allegro.
Mam nadzieję, że będzie się to dało załatwić, nie chcę brać udziału w tej paserce.


RE: Allegro - Problem prawny - verona - 27-10-2014 19:22

"Spór allegro" to tylko pic na wodę, by serwis mógł się chwalić że "chroni kupujących". Allegro same niczego nie załatwi, jak zostałeś oszukany to zgłaszasz to na policję lub do sądu (w zależności od charakteru sprawy), i dopiero jak jest to w toku to wtedy Allegro może oddać Ci pieniądze z programu ochrony kupujących. Żadnego pracownika nie interesuje czy zostałeś oszukany, i zostaniesz potraktowany formularzem by się móc wyżalić.
Tak więc teraz założysz spór, a jeśli sprzedający go zignoruje bo uzna że ma racje, to dalej radzisz sobie sam.


RE: Allegro - Problem prawny - player9 - 27-10-2014 20:09

idz do adwokata i sie poradz (50zl) i on ci powie jak to zalatwic


RE: Allegro - Problem prawny - Kaspirek - 28-10-2014 06:31

Zalezy za ile serwis kupil bo moze niewarte prawnika . A od razu na psy hehe


RE: Allegro - Problem prawny - mikiniki - 28-10-2014 06:47

Kilka tysięcy, średnie xxxx.

Od Allegro otrzymałem info, że nie przysługuje mi prawo zwrotu, bo zakupiłem na licytacji.
Także jestem w D***e...
Abo na Policję, albo kasa poszła się .....


Sprawa się wyjaśniła, oszukał 1 właściciel osobę która pomagała mu w modernizacji serwisu ( Nie zapłacił mu za prace w kodzie strony )
Dziękuję Wszystkim za pomoc


Pozdrawiam.


Allegro - Problem prawny - Roben - 28-10-2014 16:18

Wątek zostaje zamknięty, ponieważ moderator uznał że temat został wyczerpany bądź rozwiązany. Jeśli posiadasz nowe pytania prosimy o założenie kolejnego tematu.