Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Czy to karalne? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Uploading (/Forum-Uploading-282)
+--- Dział: Dyskusja o Uploadzie (/Forum-Dyskusja-o-Uploadzie-286)
+--- Wątek: Czy to karalne? (/Temat-Czy-to-karalne-100396)

Strony: 1 2 3 4


RE: Czy to karalne? - GreenDay - 27-10-2014 00:14

Oszukiwanie i okradanie ludzi uważasz za dobry pomysł i jeszcze to interesem nazywasz ? Big Grin


RE: Czy to karalne? - damian0507 - 27-10-2014 00:17

Bo ludzie odostępniający tzw hacki do róznych rzeczy robią prawie to samo


RE: Czy to karalne? - GreenDay - 27-10-2014 00:23

Tak jeśli tego hacka tam nie ma to jest to oszustwo, jednak osoba ściągająca hacka postępuje również nie legalnie w stosunku do twórcy gry np. Big Grin


RE: Czy to karalne? - damian0507 - 27-10-2014 00:25

A jeśli dodam w regulaminie punkt że strona jest fałszywa i klikasz na własną odpowiedzialność to wtedy mogę kontynnowac czy lepiej zamknąc ten projekt?


RE: Czy to karalne? - GreenDay - 27-10-2014 00:30

Nie jestem znawcą prawa ale zobacz jak działają serwisy z subskrypcjami, jedno pisze a w regulaminie co innego, że to zabawa. Więc przy odpowiednim regulaminie za pewne masz jakąś furtkę w tym temacie.


RE: Czy to karalne? - Branzolek - 27-10-2014 00:43

Najlepiej wybrac sie do prawnika, ogarnal by ci stosowny regulamin ale jak by nie patrzec mogl bys beknac i ostro Smile


RE: Czy to karalne? - damian0507 - 27-10-2014 00:46

Taki regulamin byłby dobry? http://prntscr.com/5043yt


RE: Czy to karalne? - Kede - 27-10-2014 01:01

Rany człowieku. Takim myśleniem w życiu tylko narobisz sobie problemów.

a) Prowadzenie sprzedaży (ciągłej online) podlega pod obowiązek założenia działalności gospodarczej bo stajesz się przedsiębiorcą.
b) Żeby coś sprzedawać to musisz mieć do tego prawa autorskie. Naruszenie praw autorskich grozi grzywną i karą pozbawienia wolności do lat 2.
c) Jeżeli SPRZEDAJESZ coś czego nie posiadasz to jest to celowe oszustwo internetowe i twój klient może domagać się swoich praw. To jak sprzedać na allegro laptopa, zgarnąć pieniądze a kupującemu wysłać pustą paczkę albo po prostu go olać.

Sprawa zmienia się gdy niczego nie sprzedajesz. Tylko oferujesz na blogu np. hacki, które nie są chronione prawami autorskimi bo sobie sam zrobiłeś takiego fake hacka. Nie narusza też on w żaden sposób gry. Nawet jeżeli hack byłby prawdziwy to nie łamie on praw autorskich właściciela danej gry/aplikacji. O ile mi wiadomo cheatowanie nie jest niezgodne z Polskim prawem. Możesz sobie napisać cheat do Windowsowego pasjansa i się jarać wynikiem i nikomu nic do tego. Jeżeli się mylę to napiszę sprostowanie Tongue Pobranie jest możliwe po wypełnieniu ankiety, która nie jest darmowa. Ale nie jest to sprzedaż w pewnym stopniu omija prawo. Każdy wie, że suby i ppa często są przedstawiane na granicy prawa. To już zależy od tego kto jak używa/reklamuje Wink

PS. Z tego co widzę chcesz sprzedawać klucze do gier, których nie posiadasz. Nie pierwszy wpadłeś na taki pomysł, trochę tego kiedyś było pewnie nadal jest. To wszystko zależy od tego jak przedstawisz ofertę czy będzie w miarę legalna czy też 100% oszustwem. Na pewno nie może być sformułowane, że cokolwiek sprzedajesz. Ani, że jest to za darmo ani, że za 5zł skoro "klientowi" będzie ściągać kasę z konta kilka razy w tygodniu więc to też wprowadzenie w błąd.


RE: Czy to karalne? - damian0507 - 27-10-2014 01:09

Dobra, wielkie dzięki za wyjaśnienie. Zamknąłem to, lepiej problemów nie mieć, co prawda 6 $ wpadło ale może z tego afery wielkiej nie będzie. Nie wiedziałem że popełniam aż takie wykroczenie :/.
Ale cóż, uczę się na błędach


RE: Czy to karalne? - Kede - 27-10-2014 01:21

Nie zrozum mnie źle. Nie napisałem tego żeby Cie straszyć tylko uświadomić Wink Sam skonfrontuj to co napisałem z tym co oferujesz i w jaki sposób oferujesz. Jesteś wolny i sam decydujesz co robisz, tylko warto wiedzieć jakie mogą być konsekwencje jeżeli coś się robi w nieodpowiedni sposób.
(27-10-2014 01:09)damian0507 napisał(a):  Ale cóż, uczę się na błędach
Kiedyś z niewiedzy groziło mi 10tys. zł kary. Też byłem młody i naiwny jak Ty Tongue Nie skończyło się to na szczęście tragicznie Wink