Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu (/Temat-Podatki-Jak-sie-rozliczyc-z-zarobkow-przez-internet-Jak-sie-rozliczyc-z-uploadu-38927)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet ! Jak się rozliczyć z uploadu ! - arizzone33 - 16-10-2012 20:29

Witam przeczytałem trochę tutaj ale nadal jasno nie rozumiem , nigdy nie miałem styczności z podatkami i chciałbym się dowiedzieć jak się rozliczać i jakie dokumenty muszę mieć jak np Zarobie z różnych źródeł co miesiąc 300zł to gdzie iść i co wypełnić bo zupełnie nie rozumiem tego , jak np co miesiąc chciałbym się rozliczyć to gdzie mam iść i czy muszę mieć jakieś dokumenty bo jak np dostanę kasę z paypala to co mam wpisać bo oprócz przelewu nie mam żadnego rachunku a ni nic . Proszę o pomoc Smile


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet ! Jak się rozliczyć z uploadu ! - nitram - 19-10-2012 20:02

Przelew teżjest pewnego rodzaju potwierdzeniem nawet taki z PP dodatkowo możesz zrobić wydruki z konta. Jeśli przeczytałeś i jest to wszystko dla ciebie nadal nie zrozumiałe to najlepiej jak znajdziesz jakaś księgowa lub kogoś z US najlepiej niech to będzie znajoma osoba razem usiądziecie i wszystko to ogarniecie, dlaczego tak ? Ponieważ każda sytuacja jest inna i jest konieczność rozliczania sie w inny sposób.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet ! Jak się rozliczyć z uploadu ! - Xers - 21-10-2012 19:37

Witam, chciałem się rozliczyć z podatku (za cały rok) i mam teraz pytanie.

Czy jeśli Us mnie wezwie to czy muszę im pokazać skąd mam pieniądze?
Co jeśli zapomniałem jakie miałem konto na paypalu i nie mam teraz danych tej stronki na której zarabiałem (np. w styczniu?)
Czy to idzie jakoś wyjaśnić?(nie chce mieć problemów typu, że np. ukradłem te pieniądze)

Więc pytanie do was, czy US potrzebuje takich danych, czy wystarczy im np. dane z konta bankowego o pieniądzach które wpłyneły mi na konto w danym roku kalendarzowym.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet ! Jak się rozliczyć z uploadu ! - ultronic - 01-11-2012 15:34

Witam

Sam do dziś poszukiwałem informacji na temat odprowadzania podatku od zarobków (w moim przypadku z programów partnerskich) od osób nie prowadzących działalności gospodarczej czyli od osób fizycznych. Moje wątpliwości co do tego rozwiała interpretacja jednego z US zamieszczona na oficjalnej stronie Ministerstwa Finansów. Interpretację jak i wniosek zamieszczam w załącznikach.

[attachment=1006]
[attachment=1007]

Pozdrawiam


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet ! Jak się rozliczyć z uploadu ! - Admin - 01-11-2012 22:33

Miło z twojej strony ultronic że zarejestrowałeś się specjalnie żeby podzielić się tą informacją Smile


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet ! Jak się rozliczyć z uploadu ! - ultronic - 02-11-2012 09:39

(01-11-2012 22:33)Admin napisał(a):  Miło z twojej strony ultronic że zarejestrowałeś się specjalnie żeby podzielić się tą informacją Smile
Dziś konsultowałem jeszcze sprawę ze znajomą księgową. Odliczamy 18% od wpływów na nasze konto. Nie ma potrzeby fatygowania się do US a druki wpłaty można dostać na poczcie. Wpłacamy i po sprawie Big Grin jesteśmy spokojni że pewnego dnia nie zawita do nas US i nie wlepi kary za uchylanie się od płacenia podatków. Pozdrawiam i życzę jak najwyższych dochodów a co za tym idzie podatków.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet ! Jak się rozliczyć z uploadu ! - Bobik - 07-11-2012 08:35

Witam,przeczytalem tu dosc duzo postów dotyczacych uploadu o placeniu podatków,ale wciaz nwm czy upload jest legalny,czy jesli bd placil regularnie podatki za upload to prawo nigdy mi nic nei zarzuci,czy nawet jesli o glupie buxy z nich tez musialbym sie rozliczyc.Jesli chodzi o upload chcialbym zaczac z tym przygode,lecz boje sie konsekwencji.Mam prawie 17 lat.

Pozdrawiam i Czekam na odp.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet ! Jak się rozliczyć z uploadu ! - Coristo - 07-11-2012 08:43

(07-11-2012 08:35)Bobik napisał(a):  Witam,przeczytalem tu dosc duzo postów dotyczacych uploadu o placeniu podatków,ale wciaz nwm czy upload jest legalny,czy jesli bd placil regularnie podatki za upload to prawo nigdy mi nic nei zarzuci,czy nawet jesli o glupie buxy z nich tez musialbym sie rozliczyc.Jesli chodzi o upload chcialbym zaczac z tym przygode,lecz boje sie konsekwencji.Mam prawie 17 lat.

Pozdrawiam i Czekam na odp.

Jeżeli nie naruszasz praw autorskich to nie ma problemu Cool


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet ! Jak się rozliczyć z uploadu ! - dawidpg - 07-11-2012 17:36

" Odliczamy 18% od wpływów na nasze konto. Nie ma potrzeby fatygowania się do US a druki wpłaty można dostać na poczcie"

Super że to nam wytłumaczyłeś Huh Ale, jak wtedy wyjdzie że zapłacisz za mało/ za dużo podatku wg skarbowego ? I jeżeli dobrze rozumiem, nie trzeba wtedy w ogóle składać PIT'ów (jeżeli się nie pracuje)/Nie dopisywać tego do swojego pitu(jeżeli się pracuje) ?


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet ! Jak się rozliczyć z uploadu ! - Kabajana - 17-11-2012 09:28

Czyli zapisywać ile zarobiłem przez cały rok na necie, i odprowadzać to w podatku 18% ?

EDIT
Kwota wolna od podatku do 3091zł, czyli niestety muszę odprowadzić :|
Zaznaczę to jako "Inne dochody " i trzeba będzie oddać jedną wypłatę miesięczną na dietę poselską.