Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Properly - Proptrading na rynku Forex (~25-75% rocznie) - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Forex (/Forum-Forex-340)
+--- Wątek: Properly - Proptrading na rynku Forex (~25-75% rocznie) (/Temat-Properly-Proptrading-na-rynku-Forex-25-75-rocznie-164235)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Properly - Proptrading na rynku Forex (~25-75% rocznie) - adiif1 - 08-01-2021 08:28

Proszę o usunięcie


RE: Properly - Proptrading na rynku Forex (~25-75% rocznie) - marek505 - 08-01-2021 11:40

Mam nadzieje że Marek się nie zdenerwuje, jako że też trochę zarobiłem na "kopiowaniu" traderów postanowiłem pograć coś samemu zaznaczając żę mam dosłownie zerową wiedzę myśle że wynik jest całkiem ok patrząc na "7 dni pracy..." 48 transakcji z czego tylko 1 stratna :/ łączny zysk na dzień dzisiejszy 217 dolarów.

Gratuluje! Daj znac jak twój rachunek będzie wyglądał za 3/6/9/12 miesięcy, zobaczymy na ile starczy ci paliwa. Ja też kiedyś z 200$ zrobiłem 2000$ na farcie w miesiac, a pozniej wszystko stracilem w 3 dni!

Kopiowanie traderow jest mega ryzykowne, mam kilka wyczyszczonych rachunkow, wiec wez prosze tez o tym wspomnij. Bo kazdy medal ma 2 strony.

a poza tym, ten watek nie dotyczy tego co ty robisz, wiec spamujesz tylko

Pozdrawiam.


RE: Properly - Proptrading na rynku Forex (~25-75% rocznie) - adiif1 - 08-01-2021 13:47

Proszę u usunięcie


RE: Properly - Proptrading na rynku Forex (~25-75% rocznie) - Properly - 12-01-2021 00:49

Serdecznie zapraszamy na Live, na którym Miłosz Cichocki podsumował cały rok 2020.

https://www.facebook.com/watch/live/?v=864001977734720


RE: Properly - Proptrading na rynku Forex (~25-75% rocznie) - adiif1 - 13-01-2021 14:47

Proszę o usunięcie


RE: Properly - Proptrading na rynku Forex (~25-75% rocznie) - tomek019 - 13-01-2021 16:36

tak może być, tylko załóż sobie dziennik i tam to dopisuj Rolleyes
bo ten temat nie jest tematem do reklamowania swojej strategii, tylko strategii Properly

Masz z 1 miesiąca, tylko z 1 konta.... niedużego xD ...
i przestań się już chwalić drobnymi Smile
[Obrazek: Zrzut-ekranu-174.png]


RE: Properly - Proptrading na rynku Forex (~25-75% rocznie) - Properly - 28-01-2021 23:21

Zapraszamy na zaktualizowaną prezentację firmową Properly : https://fb.watch/3iYClMYqbq/ https://fb.watch/3iYClMYqbq/


RE: Properly - Proptrading na rynku Forex (~25-75% rocznie) - tomek019 - 29-01-2021 22:04

(28-01-2021 23:21)Properly napisał(a):  Zapraszamy na zaktualizowaną prezentację firmową Properly : https://fb.watch/3iYClMYqbq/ [url]https://fb.watch/3iYClMYqbq/[/url]

Mega sprawa dla osób które boją się sami nagrywać Smile tak to tylko skopiują link i podeślą osobie zainteresowanej współpracą Idea


RE: Properly - Proptrading na rynku Forex (~25-75% rocznie) - Properly - 02-02-2021 00:01

Kolejny tydzień

Perturbacje rynkowe są pośród innych powodów przejawem zwątpienia inwestorów w wysokie wyceny ryzykownych aktywów. Jednocześnie jednak gwarancje wsparcia fiskalno/monetarnego dla ratowania ożywienia ograniczają skalę korekt, po których przychodzą odbicia. Restrykcje aktywności gospodarczej będą się odkładać na danych makro, o ile ktoś teraz zwraca na nie uwagę.
W USA styczniowy raport z rynku pracy (pt) ma wskazać niewielki wzrost zatrudnienia (prog. 55 tys.) po zaskakującym ubytku miejsc pracy w grudniu. Dane sugerują zahamowanie odbudowy rynku pracy, skłaniając Fed do podtrzymania ultra-łagodnej polityki. Wskaźniki ISM dla przemysłu (pon) i usług (śr) prawdopodobnie potwierdzą utrzymanie tempa ekspansji, co sugerowały regionalne indeksy koniunktury. Kierunek dla USD będzie przede wszystkim zależał od generalnego sentymentu i nastawienia do ryzyka, choć trzeba podkreślić aktualnie kruchy stan rynków.
W strefie euro tydzień przynosi finalne szacunki PMI (pon, śr), PKB (st) inflację (śr) i sprzedaż detaliczną (czw), ale małe są szanse, aby dane mogły wpłynąć na wycenę euro. EUR/USD pozostaje barometrem nadstawienia do ryzyka, a ostatnio dodatkowo zakłócany jest szumem z EBC dotyczącym gotowości banku do kontrolowania kursu walutowego. Uważamy bezpośrednie oddziaływanie na kurs EUR za mało prawdopodobne.
W Wielkiej Brytanii głównym wydarzeniem tygodnia jest posiedzenie Banku Anglii (czw). Zaostrzony lockdown i kłopoty z wymianą handlową po brexicie rysują ponure tło dla nowych prognoz makroekonomicznych. Mimo to nie spodziewamy się zmian w polityce pieniężnej, choć na konferencji prezesa Baileya ważnym punktem będzie opinia o ujemnych stopach procentowych. BoE prawdopodobnie stwierdzi, że takie narzędzie jest do dyspozycji, co rynek będzie musiał zacząć uwzględniać w wycenię funta.

Zapraszamy także na Live informacyjny, który odbywa się każdy 1 poniedziałek nowego miesiąca.
Na live można zadawać pytania uzyskać odpowiedź na żywo, albo zadać pytanie w komentarzu i odpowiemy na nie tam.

Zapraszamy:

https://fb.watch/3ofVvMyQ6B/


RE: Properly - Proptrading na rynku Forex (~25-75% rocznie) - Properly - 17-02-2021 11:57

Moja lekcja tradingu - mniej, ale dłużej...

Rynek finansowy możemy podzielić na wiele kategorii, jedną z nich jest stosunek zysku do ryzyka.

Z jednej strony mamy takie instrumenty jak lokaty, które charakteryzują się bardzo małymi zyskami, ale wysokim bezpieczeństwem (małym ryzykiem), na drugim krańcu mamy takie walory jak kryptowaluty, które dają możliwość zarobienia wysokich %, ale przy maksymalnym ryzyku utraty całego kapitału.

Dawno, dawno temu jak chyba każdy Trader szukałem takich narzędzi, które dadzą szybkie i duże zyski, ale zapominałem o ryzyku. Handel w oparciu o taką regułę okazał się wyniszczający.

Po pierwsze powodował niesamowite wahania emocji, duże % w jedną i drugą stronę.

Po drugie, w efekcie końcowym okazywał się wyniszczający dla kapitału. Gdy ryzykujesz wszystko, granica między zyskiem, a stratą jest bardzo cienka. Wystarczy jeden błąd.

Wtedy natrafiłem na nurt, który skupiał się przede wszystkim na zarządzaniu ryzykiem. Wszyscy mówili o nietraceniu, dbaniu o ryzyko, nie było w ogóle mowy o zyskach. Okazało się również, że do tego nurtu należą wszyscy wybitni inwestorzy i spekulanci. Dało mi to mocno do myślenia. Coś w tym musi być? Postanowiłem sprawdzić.

Diametralnie zmieniłem podejście do tradingu. Doszedłem do wniosku, że:

1. Chcę być na giełdzie przez dekady,

2. Do tego potrzebny jest mi kapitał,

3. Dlatego muszę o niego dbać,

4. Zyski przychodzą z czasem, im więcej czasu tym te zyski stają się praktycznie nieograniczone,

5. A niskie ryzyko, daje stabilność - chce unikać hazardu.

I zacząłem handlować w ten sposób. Wszystko okazało się prostsze, spokojniejsze i co może się wydawać absurdalne - zyskowniejsze.

Podczas gdy inne instrumenty potrafią zmieniać się o kilka % w ciągu godzin, mój kapitał potrzebował na to dni czy tygodni.

Ta zasada stała się jednym z filarów filozofii Properly. Jak spojrzycie na wyniki strategii to ich wynik jest pomiędzy 6-10% średnio w skali roku. Daleko do zmienności na krypto walutach, ale obsunięcia również wynoszą zaledwie kilka procent i to jest olbrzymia zaleta. Nie tracimy kapitału, nie musimy odrabiać (Jeśli straci się 50% to trzeba odrobić 100%)

Wybieramy spokój i stabilność kosztem wyższych zysków - choć czy faktycznie?

Okazuje się, że jak zrobi się bilans zysków i strat długoterminowo zyskowność jest bardzo wysoka co powtórzę jeszcze raz przy dużo większym spokoju.

Jak wszytko ma swoje plusy i minusy.

+ spokój

+ bezpieczeństwo kapitału

+ długoterminowość wyklucza element szczęścia/pecha

+ brak wahań emocji dzięki niskim obsunięciom kapitału

-okresy stagnacji, które polegają nie tyle na tym, że się ciągle traci, ale na tym, że przez jakiś czas wyniki idzie „bokiem”.

-cierpliwość i konsekwencja



Podsumowując.

Każdy Trader wybiera swoją drogę. Filozofia Properly i Traderów Properly opiera się na długoterminowym i stabilnym zarządzaniu kapitałem. Rozumiemy, że czas jest naszym zwolennikiem, a okresy straty to tak naprawdę małe obsunięcia sięgające zaledwie kilku procent.

PS. Z każdym kolejnym rokiem na rynku doceniam poczucie spokoju Smile