Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Fires a Polskie Prawo - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+---- Dział: Fires (/Forum-Fires-381)
+---- Wątek: Fires a Polskie Prawo (/Temat-Fires-a-Polskie-Prawo-82539)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Fires a Polskie Prawo - hunterpl444 - 30-12-2013 08:04

(30-12-2013 07:57)jaro225 napisał(a):  Czyli jednak mamy się rozliczać co miesiąc?
Rozliczał się już z zarabiania na subskrypcjach?
Będzie źle, jeśli zapłacę podatek w rozliczeniu rocznym?

Na to wychodzi
Wiesz co trudno powiedzieć dzisiaj będę dzwonił do US na infolinię bo to orzeczenie jest z sierpnia 2012.
Dobra dzwoniłem do urzędu skarbowego i ich stanowisko w sprawie jest takie. Jeżeli dochody sa nie uzyskiwane w sposób ciągły z tego typu zarobków rozliczamy się w picie w rubryce inne dochody. Tak więc myślę że sprawa wyjaśniona


RE: Fires a Polskie Prawo - szamot - 30-12-2013 15:24

Kiljan, czy jeśli dostaniesz 200zł od kogokolwiek z rodziny, w formie prezentu to rozliczasz się z tego?
Proszę Cie nie osłabiaj mnie. facepalm


RE: Fires a Polskie Prawo - jaro225 - 30-12-2013 17:09

(30-12-2013 08:04)hunterpl444 napisał(a):  
(30-12-2013 07:57)jaro225 napisał(a):  Czyli jednak mamy się rozliczać co miesiąc?
Rozliczał się już z zarabiania na subskrypcjach?
Będzie źle, jeśli zapłacę podatek w rozliczeniu rocznym?

Na to wychodzi
Wiesz co trudno powiedzieć dzisiaj będę dzwonił do US na infolinię bo to orzeczenie jest z sierpnia 2012.
Dobra dzwoniłem do urzędu skarbowego i ich stanowisko w sprawie jest takie. Jeżeli dochody sa nie uzyskiwane w sposób ciągły z tego typu zarobków rozliczamy się w picie w rubryce inne dochody. Tak więc myślę że sprawa wyjaśniona
Czyli rozliczenie coroczne?


RE: Fires a Polskie Prawo - bolo9797 - 30-12-2013 17:14

(30-12-2013 15:24)szamot napisał(a):  Kiljan, czy jeśli dostaniesz 200zł od kogokolwiek z rodziny, w formie prezentu to rozliczasz się z tego?
Proszę Cie nie osłabiaj mnie. facepalm
Oczywiscie ze tak ... Jest to tak zwany podatek od darowizny .


RE: Fires a Polskie Prawo - matek697 - 30-12-2013 18:07

Czas na złożenie PITu za 2013 jest do końca kwietnia 2014?

Ja konto w banku założyłem na koniec lipca, od początku sierpnia dość regularnie - 3-5 razy w miesiącu wpada kasa no ALE to jednak nie jest ciągły zarobek (przed sierpniem nic nie zarabiałem) więc się rozlicze na pit 37, zobaczymy co z tego wyjdzie Wink


RE: Fires a Polskie Prawo - Qwik - 30-12-2013 18:22

(30-12-2013 15:24)szamot napisał(a):  Kiljan, czy jeśli dostaniesz 200zł od kogokolwiek z rodziny, w formie prezentu to rozliczasz się z tego?
Proszę Cie nie osłabiaj mnie. facepalm

Kiljan pisał żeby się nie odzywać jak się nie wie ale Ty musisz swoje głupoty pisać.


RE: Fires a Polskie Prawo - szamot - 01-01-2014 17:07

Podatek od darowizny, spoko ale on musi przekraczać dana kwotę Smile


RE: Fires a Polskie Prawo - Kiljan - 01-01-2014 17:17

(01-01-2014 17:07)szamot napisał(a):  Podatek od darowizny, spoko ale on musi przekraczać dana kwotę Smile
Tak, żeby go zapłacić, nie żeby fakt taki zgłosić, zgłosić musisz jeśli dostaniesz nawet 1zł, to że tego nie robisz nie znaczy, że tak jest zgodnie z prawem. Więc powtórzę jeszcze raz, jeśli nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj.
Ponadto to nie może być potraktowane jako darowizna, firma od której dostajecie owe darowizny nie działa charytatywnie, ponadto jeśli traktowaliby to jako darowizny to u siebie musieliby wykazać to także jako darowizny, więc nie wiem po co w ogóle poruszacie temat darowizn, to jest inne źródło przychodu i koniec tematu, co do zgodności z prawem to jest to oczywiście niezgodne ponieważ nie można uzyskiwać korzyści majątkowych wprowadzając kogoś w błąd.