Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Siłownia - odżywianie - masa - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+---- Dział: Ciekawe Dyskusje (/Forum-Ciekawe-Dyskusje-328)
+---- Wątek: Siłownia - odżywianie - masa (/Temat-Silownia-odzywianie-masa-82704)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Siłownia - odżywianie - masa - Komet - 29-12-2013 00:17

kolejna sprawa co ten warszawki koks mowi - o rozpisce kalorii na caly tydzien "jednego dnia zje 6k kalorii no to drugiego 2k" - jak dla mnie, to sa zwykle glupoty, ktore sobie potem dzieciaki wbija do glowy, bo zobacza ze ludzie dali lapki w gore to sie zgadzac musi. Organizm to nie jest jakis automat gdzie trzeba po prostu wbic dana ilosc punktow zeby zdobyc kolejny lvl, a jak sie wbije te punkty to juz nie ma znaczenia. Ale to jest internet, tutaj kazdy moze szerzyc teorie. Zeby przepchnac jakas glupote w danej dziedzinie wystarczy charyzmatyczna osoba, ktora wyglada na taka, ktora sie w danym temacie zna. WK ma juz sylwetke, widac ze cos wie o amatorskiej kulturystyce, wiec to co powie latwiej mlody narybek lyka.


RE: Siłownia - odżywianie - masa - Dennisek78 - 29-12-2013 00:31

Wy wszyscy chcecie mieć bojlery jak Kiljan ... róbcie kaloryfer a nie pokerface


RE: Siłownia - odżywianie - masa - Tiger04 - 29-12-2013 00:35

Nie znasz starego przysłowia? Najpierw masa potem rzeźba :>. Tak na poważnie to dużo osób ćwiczących już dłużej często na zimę robi masę, a potem redukcja Big Grin


RE: Siłownia - odżywianie - masa - Dennisek78 - 29-12-2013 00:48

Podobno jakoś się przezywa kolesi którzy zrobią kaloryfer bez masy ;x Ale uciekł mi ten wyraz ;x


RE: Siłownia - odżywianie - masa - Satan - 29-12-2013 11:46

Masa ;_ ; Odemnie mogę powiedzieć że mam podobne problemy jak wy Panowie Big Grin Wpierdalam i nic nie rosne Big Grin Ale to może dlatego że lubie sobie popić te kilka (oby tylko tyle.___.) razy w miesiącu, więc z automatu jestem skazany na spadki Big Grin Ale mi dużo do szczęścia nie potrzeba, nie potrzebuje być duży jak Coleman Big Grin Mam za sobą pierwsze 6 tygodni na kreatynie, 100% Creatine od Scitec Nutrition - najtańsze mono jakie znalazłem, lepszego nie potrzebowałem na pierwszy raz Big Grin Coś tam przybrałem ale nie pamietam ile dokładnie Tongue Miałem dalej lecieć kolejne 6 tygodni, ale cały kwit zawsze wydaje na alko i fajki wiec z suplami bywa ciężko Big Grin


RE: Siłownia - odżywianie - masa - Madroxx - 29-12-2013 12:00

A piwko co weekend lub rzadziej można ? Cool


RE: Siłownia - odżywianie - masa - jannowak - 29-12-2013 12:01

Gdy ja zaczynałem ćwiczyć na siłowni, masa szła mega szybko. Teraz szybko to tylko tłuszcz mi przybywa. Też byłem chudy 65 kg 180 cm wzrostu. Zacząłem chodzić na siłownie 4 razy w tygodniu ćwiczyłem tylko na wolnych ciężarach(hantle, sztangi), oprócz standardowych posiłków w domu jadłem 1 torbę ryżu i 100 G gainera dziennie, efekt 4 miesiące 12 kg.

Jeśli ktoś chce przybrać masy mięśniowej polecam właśnie ćwiczenie na wolnych ciężarach, ewentualnie wyciągi do tego, jak ktoś nie ma możliwości warto kupić przynajmniej hantle. Druga sprawa to dieta, jak ktoś zaczyna wystarczy że zwiększy kaloryczność swojej diety. Najlepiej sprawdź swoje zapotrzebowanie(kalkulator kalorii) i dodaj do tego ok 300-500 kcal, jeśli nie dajesz rady zjeść tyle kup gainera koszt ok 25 zł/1kg Zawiera on białko i węglowodany 100g to około 400kcal

Jeśli jednak nie jesteś początkującym należny będzie skomponować diete już szytą na miarę potrzeb (1,8g białka i 1g tłuszczu na kg ciała reszta węglowodany)

I co najważniejsze to systematyczność daj sobie 3 miesiące w których nie ominiesz żadnego posiłku ani jednego treningu

Co warto jeść Białko(kurczak, wołowina, ewentualnie wątróbka-jest tania ale nie polecam codziennie., ryby,jaja )
Węglowodany(Ryże, kasze, makarony,wafle ryż,płatki owsiane,warzywa, owoce, ewentualnie ciemne pieczywo)
Tłuszcze(orzechy, oliwa z oliwek, jaja, masło orzechowe, awokado, Olej z pestek winogron, siemię lniane,Tłuste ryby, olej ryżowy,słonecznik)


RE: Siłownia - odżywianie - masa - elbowndg - 29-12-2013 12:08

(29-12-2013 00:35)Tiger04 napisał(a):  Nie znasz starego przysłowia? Najpierw masa potem rzeźba :>. Tak na poważnie to dużo osób ćwiczących już dłużej często na zimę robi masę, a potem redukcja Big Grin

No bo tak jest łatwiej Big Grin Zimą człowiek automatycznie mniej się rusza co sprzyja budowaniu masy, przyjdzie wiosna każdy robi się bardziej aktywny dorzucamy biganko/rowerek/basenik po treningu + schodzimy poniżej zapotrzebowania kalorycznego i lecimy z redukcją ;D

Aktualnie jestem na masówce, na razie 6kg w 2 miesiace ale grudzień to ciężki okres żeby czegoś nie wypić jako że najlepszy przyjaciel ma urodziny a tydzień później mamy razem imieniny xD + święta i nowy rok ;x
No ale zostało już tylko jedno picie także 6kg w 2 miechy w takim okresie i tak jest mega progresem Smile jeszcze chce ze 4kg do połowy lutego i zaczynam redukcje Smile


RE: Siłownia - odżywianie - masa - Madroxx - 29-12-2013 12:09

Gdy już mówimy o odżywkach to co byście polecili na masę + rzeźbę ?Big Grin

Tylko bardziej coś naturalnego np. białko ? Bo nie chcę mieć zamiast mięśni - wody Tongue


RE: Siłownia - odżywianie - masa - elbowndg - 29-12-2013 12:13

ja bym Ci polecił po prostu diete, jaką konkretną zapytasz pewnie.
Tego Ci nie powiem, musisz sam wyliczyć swoje zapotrzebowanie na makroskładniki i rozpisać sobie je tak by się zgadzały na kilka regularnych posiłków.
I ciężko jest mówić o masie + rzeźbie...
Od rzeźby masz redukcje.