Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Siłownia - odżywanie - redukcja - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+---- Dział: Ciekawe Dyskusje (/Forum-Ciekawe-Dyskusje-328)
+---- Wątek: Siłownia - odżywanie - redukcja (/Temat-Silownia-odzywanie-redukcja-82697)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Siłownia - odżywanie - redukcja - Admin - 29-12-2013 15:33

(29-12-2013 11:31)Satan napisał(a):  Wezwany przybywam aby udzielać porad .___ .

Tak jak kałcin napisał - moja filozofia na masówce na której jestem to "wcinaj tyle węgli i białka ile tylko dasz rade" Big Grin Nie mam jakiejś ściśle ustalonej diety, poprostu patrzę żeby białko/węgle/tłuszcze się zgadzały Big Grin Szykuje sie ostatni miesiąc masy, trzeba zwiększyć kcal Big Grin Co do redukcji to narazie mam za sobą jeden sześciomiesięczny okres podczas którego zgubiłem 25kg tłuszczu, no troszku grubasek byłem Big Grin To była taka redukcja czysto żeby schudnąć, a nie rzeźba Big Grin Pierwszą rzeźbę będę zaczynał od lutego, zobaczym co tam dam rade zgubić Big Grin Tak więc jakby ktoś potrzebował porad dotyczących zgubienia dużej ilości tłuszczu w dość krótkim czasie bez żadnych skutków ubocznych, efektów jojo itp. to zapraszam - służę poradą Big Grin
to co żeś jadł że chudłeś po 4kg miesięcznie?Tongue


RE: Siłownia - odżywanie - redukcja - kapa137 - 29-12-2013 19:29

ja redukcję wprowadzam już wkrótce , na przełomie styczeń-luty


RE: Siłownia - odżywanie - redukcja - kammic8 - 04-01-2014 00:00





Cała redukcja w pigułce.


RE: Siłownia - odżywanie - redukcja - Tiger04 - 04-01-2014 00:53

Naprawdę super człowiek obejrzałem wszystkie jego odcinki. Smile


RE: Siłownia - odżywanie - redukcja - nawrop - 04-01-2014 23:19

Często powtarza, że 75% sukcesu to dopasowana dieta.


RE: Siłownia - odżywanie - redukcja - Krissu - 04-01-2014 23:32

Bo to prawda. Smile


RE: Siłownia - odżywanie - redukcja - kammic8 - 05-01-2014 04:31

cudo *_*





Taka motywacja dla Pań na redukcje ;>


RE: Siłownia - odżywanie - redukcja - fafu777 - 06-01-2014 22:22

Dopiero zaczynam z tym zabawę ale najważniejsze to obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Jest dużo kalkulatorów skorzystałem z tego: TUTAJ na przykładzie mężczyzny 180cm wzrostu 80kg wagi wieku 18 lat i lekkiej aktywności fizycznej wyszło coś takiego:
Aby utrzymać wagę
Kalorie 2675.21

Nas obchodzi żeby waga zmalała więc ucinamy 500 kcal i mamy 2175.21 kcal i jest to tyle kalorii jakie musimy opierdzielić w ciągu dnia lub pomnożyć je razy 7 i wychodzić z liczbą wyliczoną co 7 dni taką jaką ustaliliśmy. Nie obcinajcie więcej i nie korzystajcie z diet 1000kcal bo wasz metabolizm zwolni, spalicie wodę a potem efekt jojo Big Grin

Oprócz kalorii interesują nas białko, węglowodany i tłuszcz. W zależności od rodzaju diety jaką wykorzystamy będą inne proporcje spożywanych makroskładników (jest coś takiego jak low carb polegający na ucinaniu węglowodanów) ja zaczynam tak 30% białko 30% tłuszcz 40 węgle. Jak to przeliczyć? Teraz tylko matematyka
Dane:
1g białka=4kcal
1g węgli=4kcal
1g tłuszczu=9kcal

Szukane
30% białka=?
40% węgli=?
30% tłuszczu=?
Na początek mnożymy nasze kcal przez nasz % następnie dzielimy przez naszą proporcję dla danego makro
a) Dla tłuszczu 2175*30%/9 = 72g
b) Dla węgli 2175*40%/4 = 217g
c) Dla białka = 2175*30%/4 = 163g

Teraz według tych makroskładników komponujecie posiłki.

Pozdrawiam i pamiętajcie jestem amatorem, dopiero zaczynam ,a wskazówki robione na p odstawie ogólnego czytania sfd kfd i Michała Karmowskiego.


RE: Siłownia - odżywanie - redukcja - kammic8 - 10-01-2014 06:51

Dokładnie zgadzam się z tym co napisał kolega wyżej. Tylko że mam troszkę inne proporcje makroskładników 50% węgle 30% białko i 20% tłuszczy.
łap reputa :3


RE: Siłownia - odżywanie - redukcja - Tiger04 - 10-01-2014 10:12

Też byłbym za tymi proporcjami co podał kammic