Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: ❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ (/Temat-%E2%9D%93-AMA-Ask-Me-Anything-SEO-Afiliacja-PPC-MediaBuying-cokolwiek-%E2%9D%93-172252)

Strony: 1 2 3 4


RE: ❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - mahuzz - 24-07-2021 10:06

(23-07-2021 20:21)Oskarqq napisał(a):  Google zwraca uwagę na szybkość, ale kiedy się serwis ładuje mega długo. U jednego z moich klientów czerwcowy update spowodował spadki, nie jakieś duże, ale zauważalne, wynik na pagespeed bodajże 15-10/100. Lipcowy update i same wzrosty i to kilkukrotnie większe niż wcześniejszy spadek. W tym przypadku topical authority okazał się dużo bardziej znaczący niż prędkość.

Dokładnie to. Może jest to direct factor, ale jeśli te malutkie ułamki sekund miałyby aż takie kolosalne znaczenie, to ludzie robiliby strony w czystym htmlu żeby się tylko szybko ładowały Smile

Super cache używam. Generalnie optymalizacja - żeby się "szybko" ładowało, tyle. Nawet nie sprawdzam ile się ładuje. Jak nie zamula to jest good to go Wink


RE: ❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - cezar78 - 26-07-2021 12:29

Masz jakieś doświadczenie w pozyskiwaniu ruchu z twittera w niszy xxx? Gdzie najlepiej wstawiać linki żeby była największa klikalność, próbowałem już chyba wszystkiego


RE: ❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - mahuzz - 29-07-2021 12:44

(26-07-2021 12:29)cezar78 napisał(a):  Masz jakieś doświadczenie w pozyskiwaniu ruchu z twittera w niszy xxx? Gdzie najlepiej wstawiać linki żeby była największa klikalność, próbowałem już chyba wszystkiego

Nie mam właściwie żadnego. Ani twittera nie ruszam, ani xxx Tongue Choć bardzo bym chciał, niestety nie pomogę.


RE: ❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - Szezi - 31-07-2021 18:34

pewnie jakieśs boty i po sprawie


RE: ❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - Oskarqq - 31-07-2021 20:17

Dobra, to jakie masz podejście do link buildingu? Chodzi o to, czy kupujesz linki, czy sam zdobywasz, czy robisz swoje pbny, czy po prostu robisz jakiś stanrdard linków w komentarzach na blogach i wpisach na forach. Kiedyś pisałeś, że kupujesz głównie domeny z historią, więc zakładam, że one jakiś profil linków mają już zbudowany. A działasz też na nowych tematach, czy uważasz raczej, że gra nie warta świeczki?

No i pytanie na które chyba mi nie odpowiedziałeś, gdzie szukasz domen do przejęcia? Masz jakąś zagraniczną stronę z wygasającymi domenami lub takimi na sprzedaż, czy korzystasz może z usług jakiegoś jednego gostka/firmy, która zajmuje się pozyskiwaniem wartościowych domen?

@Edit. Kolejne pytania mi się nasunęły: Jeśli to nie tajemnica, jak szukasz produktów do swojego dropa? Masz jakąś listę hurtowni, którą sobie sam ogarnąłeś, czy jednak jak znajdziesz niszę, to wtedy zaczynasz szukać hurtowni (jeśli tak, to wtedy bezpośrednio w Google, gdzieś indziej, albo czy masz jakąś listę?). Czy może w ogóle działasz na aliexpress dropie, albo kupujesz produkty z alibaby taniej?


RE: ❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - mahuzz - 10-08-2021 21:49

(31-07-2021 20:17)Oskarqq napisał(a):  Dobra, to jakie masz podejście do link buildingu? Chodzi o to, czy kupujesz linki, czy sam zdobywasz, czy robisz swoje pbny, czy po prostu robisz jakiś stanrdard linków w komentarzach na blogach i wpisach na forach. Kiedyś pisałeś, że kupujesz głównie domeny z historią, więc zakładam, że one jakiś profil linków mają już zbudowany. A działasz też na nowych tematach, czy uważasz raczej, że gra nie warta świeczki?

No i pytanie na które chyba mi nie odpowiedziałeś, gdzie szukasz domen do przejęcia? Masz jakąś zagraniczną stronę z wygasającymi domenami lub takimi na sprzedaż, czy korzystasz może z usług jakiegoś jednego gostka/firmy, która zajmuje się pozyskiwaniem wartościowych domen?

@Edit. Kolejne pytania mi się nasunęły: Jeśli to nie tajemnica, jak szukasz produktów do swojego dropa? Masz jakąś listę hurtowni, którą sobie sam ogarnąłeś, czy jednak jak znajdziesz niszę, to wtedy zaczynasz szukać hurtowni (jeśli tak, to wtedy bezpośrednio w Google, gdzieś indziej, albo czy masz jakąś listę?). Czy może w ogóle działasz na aliexpress dropie, albo kupujesz produkty z alibaby taniej?
@[Oskarqq]
Siemka, sorry za czas odpowiedzi.
Linki; to zależy. W tym momencie staram się kupować bo brakuje mi na to czasu, wszelkiego rodzaju - uważam, że google przestał patrzeć w sposób "o to link z profilu to znaczy ze zły" bo każdy Ci może takiego linka zrobić czy kupić Smile więc zasady nie ma - różnorodność - i zdecydowanie ogromna uwaga do anchorów. Ostatnio gram ostrożnie - naked urle, brandy i generic'i w dłużej większości.
W PBNy/zapleczówki się nie bawię, bo nie są to linki warte świeczki w aktualnych branżach. Wiadomo, pomogą, ale potem mogą szybko wyrzucić mnie "na ziemię", a tym bardziej nie widzę sensu tworzenia swoich. W innych branżach - jeśli ktoś robi seo dla siebie - może to być spoko opcja, choć z pewnością nie najbardziej oszczędna.

Z domenami to też ciekawa sprawa. Swego czasu, jakoś w 2017-2018 kupiłem jedną domenę bo "hehe, fajnie wygląda i spoko brzmi" i się okazało że do tej pory tak dobrej domeny nie trafiłem Big Grin totalnie w ciemno, nie sprawdzając wtedy w ogóle linków czy czegokolwiek.
oczywiście ona już dawno wygasła po poprzednim właścicielu, ale pewnie jakiś tam juice trzymała.

Teraz albo szukam świeżynek (oczywiście sprawdzając je w ahrefs przed zakupem), albo expireddomains. Swego czasu używałem strony SpamZilla.


Co do dropa- ali ale nie tak prymitywnie- tylko znajduję sprzedawcę, kontaktuję się z nim, ustalam warunki, labeling, itd itd.
Co do szukania produktów - nigdy nie szukałem Big Grin zazwyczaj jest tak, że coś mi się rzuci w oczy samo i działam.
Pozdro!


RE: ❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - Oskarqq - 11-08-2021 12:16

To w sumie mam jeszcze ostatnie pytania: Jak podchodzisz do kwestii dostawy? Na większość produktów ten 1-2 miesiące trzeba poczekać, oczywiście są też produkty wysyłane z magazynów w danym państwie i niektóre produkty przychodzą w kilka dni, jednak takich produktów jest zazwyczaj mało. Korzystać z pomocy jakiegoś ali ogarniacza, co w Chinach organizuje szybsze transporty, czy po prostu masz wywalone na ten czas i w regulaminie zaznaczasz, że może produkt iść nawet 2-3 miesiące?

Jeśli zaczynasz od 0 z jakimś produktem, od razu startujesz u sprzedawcy, żeby dodawał Twoje logo, czy to też dla Ciebie mało ważne, albo dopiero przy większej ilości zamówień dopinasz takie szczegóły? I w sumie jakbyś miał jakieś rady na początek, związane o czym gadać z dostawcą z ali, czego ma nie robić, o co ja powinienem pytać itp. to byłoby fajnie Wink

Kolejne mi wpadło w międzyczasie do głowy Big Grin jakie procesory płatnicze polecasz, w regiony w których działasz, chodzi mi o to, czy np. globalnie działasz paypalem i/lub czymś jeszcze, czy jednak w każdym kraju szukasz indywidualnego procesora?

Jeszcze w sumie o prawne aspekty chciałbym spytać, czy masz jakieś uwagi, na co zwracać uwagę, na co uważać przy sklepie z aliexpress? Znalazłem fajną niszę, w jednym z krajów które polecałeś ^^ konkurencja rzeczywiście bardzo mierna. Boję się trochę jednak jak to wszystko ugryźć, żeby nie mieć jakichkolwiek kłopotów prawnych, początkowo ruszam bez działalności.


RE: ❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - zgtrx - 22-09-2021 11:42

Mam wrażenie że kiedyś więcej się z tych dzienników uczyłem. Mimo to fajnie się znowu czyta z herbatką pod kocem, zwłaszcza że sam dotrwałem do stworzenia własnego projektu generującego wypłatę polaka co msc prawie na czysto. XD

Ale przechodząc do sedna postu:
Możesz polecić jakieś źródełko wiedzy pod e-commerce? Nie mam pojęcia co jeszcze można zrobić by było fajniej, co próbuje to dużego efektu nie przynosi, może po prostu ciężko już to wyżej wyskalować. Nisza też ma znaczenie wiadomo. Działam w PL, ale teraz próbuję podpiąć pod projekt ogads by spróbować wykorzystać ruch zagraniczny (bo odziwo też jest, taka nisza). Wiem że przede wszystkim przydałoby się zrobić inne języki na stronie ENG/DE/FR.

Pozdrawiam i śledzę po cichu. Smile


RE: ❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - Lanserek - 22-09-2021 11:56

Wolałbyś walczyć z kaczką wielkości konia czy z setką koni wielkości kaczki?


RE: ❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - Ala0707070 - 26-01-2022 18:17

Co byś proponował jako kanał pozyskiwania klientów - medium do reklamy. Sprzedajemy na allegro oraz przez sklep online. Reklamuje się na FB/Instagramie. Przez 6 miesięcy próbowaliśmy z adsami google - projekt był prowadzony przez doświadczoną osobę i odpuściliśmy.