Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Czy w Polsce powinno obchodzić się Halloween? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+---- Dział: Ciekawe Dyskusje (/Forum-Ciekawe-Dyskusje-328)
+---- Wątek: Czy w Polsce powinno obchodzić się Halloween? (/Temat-Czy-w-Polsce-powinno-obchodzic-sie-Halloween-139950)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Czy w Polsce powinno obchodzić się Halloween? - selfie - 31-10-2016 19:00

Generalnie to mam w dupie, kto co obchodzi. Jak ktoś chce to może nawet modlić się do zlewozmywaku, jeśli taka jego wola i nie uprzykrza życia innym ludziom. Jak ktoś mi mówi, że nie jestem Polakiem bo obchodzę halloween, to ja gdzieś mam życie w takiej społeczności i Polakiem być nie musze Wink


RE: Czy w Polsce powinno obchodzić się Halloween? - kookee - 31-10-2016 19:15

(31-10-2016 03:08)sqmany napisał(a):  
(31-10-2016 02:12)adik7276 napisał(a):  
(30-10-2016 22:47)kookee napisał(a):  Taaaak :')

Halloween ? A co to takiego? Chora moda na obchodzenie tego pogańskiego "święta". Dzisiaj "świętują" halloween, a jutro na cmentarz modlić się za zmarłych.

Absurd !!! Jeżeli ktoś NIE wybiera się na cmentarz 1 listopada to niech się bawi do woli, ale osoba wybierająca się na drugi dzień na cmentarz chrześcijański jest chyba niespełna rozumu. A takich bezmózgów jest wiele.

Dzisiaj obchodzisz pogańskie święto, a jutro modlisz się do Boga za zmarłych ? Litości. facepalm
Mała, ale konkretna poprawka: Halloween nie jest świętem, lecz zwyczajem, takim, jak np. Walentynki. Także porównywanie Halloween do święta zmarłych i mówienie, że jest to jakieś konkurencyjne i satanistyczne święto w stosunku do święta zmarłych nie ma sensu.

Dobrze mówisz: )


RE: Czy w Polsce powinno obchodzić się Halloween? - lukaswu - 31-10-2016 19:23

Każde święto to okazja do zarobku więc jak najbardziej Wink


RE: Czy w Polsce powinno obchodzić się Halloween? - Arivi - 31-10-2016 20:54

(31-10-2016 16:21)adik7276 napisał(a):  Ciekaw jestem czy już oznajmiłeś bliskim że po Twojej śmierci chcesz być pochowany na cmentarzu komunalnym skoro jesteś osobą nie wierzącą. jak znam życie będzie całkiem odwrotnie, a ksiądz będzie odprawiał mszę za Ciebie.

Nie ma znaczenia czy ktoś odprawi w jego intencji mszę czy też pochowa go z krzyżem na nagrobku skoro on sam wie, że nie wierzy. Symbolika jest wtedy pusta i warta tyle co Jezus za 20centów z AliExpress.

Podobnie jest z Halloween. Gwarantuje ci, że większość dzieci, nawet tych świadomych co to święto oznacza w intencji nie czcić szatana tylko uznaje ten dzień jako dobrą zabawę/dobry zwyczaj. Tak samo jest z 'Bożym Narodzeniem taaa... ile w ten dzień dzieci rzeczywiście myśli o bożych narodzinach, a ile tylko o prezentach.

To jest efekt uboczny tego, że od małego stawiacie dziecko w sytuacji w której musi 'wierzyć' albo 'nie wierzyć' z większym naciskiem na słowo 'wierzyć'. W dzisiejszych czasach szczególnie w gimnazjach znajduje się dużo buntowników*, którzy nie chcą być bierzmowani, a jednak pod naciskiem to robią. Pod wpływem presji, krzywych spojrzeń i braku akceptacji idą na kompromis. Wiem dlaczego jesteś wściekły i po części cię rozumiem, ale prawda jest taka, że do decyzji czy się wierzy lub też nie, trzeba dojrzeć, a większość z góry decyduje, że ich dziecko będzie wierzące i teraz widzimy efekt tego. Oni ślepo wierzą i obchodzą różne święta bez zastanowienia się po co, bo tak ich nauczono lub przyzwyczajono.

Od urodzenia robią wszystko żebyśmy wierzyli i teraz nastały takie czasy, że to ateista musi udowadniać, że jest niewierzący. "Jesteś ateistą? To czemu odróżniasz dobro od zła?", "Jesteś ateistą to czemu jesteś bierzmowany? Tak naprawdę to wierzysz i nie wmówisz mi, że nie! Ja wiem lepiej!"


RE: Czy w Polsce powinno obchodzić się Halloween? - FAPERNEST - 31-10-2016 20:56

(31-10-2016 19:23)lukaswu napisał(a):  Każde święto to okazja do zarobku więc jak najbardziej Wink
Jak i okazja do napicia się. Wink


RE: Czy w Polsce powinno obchodzić się Halloween? - adik7276 - 31-10-2016 20:59

(31-10-2016 19:23)lukaswu napisał(a):  Każde święto to okazja do zarobku więc jak najbardziej Wink

W sumie podejście dobre Big Grin Każdy sposób na kase dobry


RE: Czy w Polsce powinno obchodzić się Halloween? - Obywatel - 31-10-2016 21:12

Komercyjna bzdura dla ubogich umysłowo, jak walentynki.
Święto zmarłych, lub "Dziady".


RE: Czy w Polsce powinno obchodzić się Halloween? - Akaishi909 - 31-10-2016 21:21

Dzięki autorze tematu, po lekturze tego cudownego tematu dostałem raka odbytu. Kościół Szatana i Halloween o kurwa iks de wszyscy przeczytali artykuł na wikipedi, gratuluję Big Grin Halloween u Celtów jeeej znowu wszyscy ładnie pokazali, że da się korzystać z Google. Halloween w naszych rejonach nie obchodzono, jeeej znowu Wikipedia. Zaskocze was, mało wiemy o słowiańskich obyczajach ale na litość przeczytajcie coś więcej niż pierwsza stronę z Google jak chcecie się wypowiadać, bo co roku jak widzę dyskusje na ten temat mam coraz większą ochotę pogryźć takich dyskutantów.


RE: Czy w Polsce powinno obchodzić się Halloween? - adik7276 - 31-10-2016 21:27

Widzę że czytałeś wikipedie, bo ja nie :/ Ale zamknąłem ten temat w kwestii poglądów bo ta dyskusja jest bezcelowa tak czy inaczej. Swoje już powiedziałem i chodziło mi o historie tego dnia, a nie o to jakie kto ma poglądy.


RE: Czy w Polsce powinno obchodzić się Halloween? - Maniero - 31-10-2016 21:40

Jaki rak wątek XD, a co mnie obchodzi co sobie ludzie tam obchodzą, powie mi ktoś? Chcesz to biegaj i proś o cukierki czy idz na jakąś imprezę Big Grin takiego tematy powodują tylko raka raka