Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
podatek co miesiac? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+---- Dział: LeadMore (/Forum-LeadMore-396)
+---- Wątek: podatek co miesiac? (/Temat-podatek-co-miesiac-111280)

Strony: 1 2 3 4


RE: podatek co miesiac? - Squall112 - 01-04-2015 22:08

No rozumiem i załóżmy że Chcę płacić ten ryczałt. To mam w styczniu 2016 roku złozyć jakiś wniosek w urzędzie czy coś że chcę się rozliczyć za pomocą ryczałtu, wypełnić pit i wysłać pieniądze za cały rok ?

Również pracuje poza domem na umowę o dzieło, tam mnie oczywiście jak wiadomo rozliczają, i nie wiem do końca jak to zrobić.


RE: podatek co miesiac? - feellove - 02-04-2015 08:28

jesli zarabiasz od stycznia tego roku to ryczalt powinienes zglosic w styczniu. jakbys zaczal zarabiac od marca wtedy mozesz to zrobic teraz, a tak zostaje Ci rozliczenie na zasadach ogolnych czy umowie


RE: podatek co miesiac? - KarmazynowyPirat - 06-04-2015 23:16

Admin, nie widzę związku między podatkami firmy a rozliczaniem się użytkowników formy, uściślij co masz na myśli jeśli możesz.

Co do tego, że nawet grata za tysiaka nie moge sobie kupić jeśli się nie rozliczam, to bzdura. Nie rozliczam się z kasy zarobionej w necie, ale mam też inny opodatkowany dochód w papierach skarbówki, więc zawsze mogę powołać się na to Smile


RE: podatek co miesiac? - Tidus - 06-04-2015 23:47

(06-04-2015 23:16)KarmazynowyPirat napisał(a):  Admin, nie widzę związku między podatkami firmy a rozliczaniem się użytkowników formy, uściślij co masz na myśli jeśli możesz.

Co do tego, że nawet grata za tysiaka nie moge sobie kupić jeśli się nie rozliczam, to bzdura. Nie rozliczam się z kasy zarobionej w necie, ale mam też inny opodatkowany dochód w papierach skarbówki, więc zawsze mogę powołać się na to Smile

@[KarmazynowyPirat] wydaje mi się, że Admin źle zrozumiał Twój post i po prostu wyczytał, że podatek w jakimśtam x przypadku wynosi 0%.


RE: podatek co miesiac? - jarekxD - 08-04-2015 22:39

Żeby nie robić nowego tematu. Ponieważ chciałbym wypłacić kasę z leadmore na konto mojej mamy, a ona miesięcznie zarabia więcej niż 3091zł, więc ten podatek musze, no i zresztą chce, odprowadzić. Czyli wystarczy, że wypłacę kasę, a mama skoczy do Urzędu i zapłaci podatek od tej kwoty i w tej rubryce zaznaczy "inne"? Przeczytałem cały poradnik z leadmore i nadal nie dużo z tego rozumiem.

ps. kase wypłacam na rachunek, o ile ma to jakieś znaczenie.


RE: podatek co miesiac? - szwarc - 28-04-2015 11:15

Również nie chcę zakładać nowego tematu, a mam mały problem, mimo, że przeczytałem kilka tematów.

Mianowicie zrobiłem wypłatę na 342zł. Chcę (a właściwie to nie chcę, no ale trzeba) zapłacić 18%, czyli 62 zł.

Mój bank BZ WBK daję mi możliwość wysłania przelewu do US, tylko za Chiny nie wiem którą opcje wybrać.

http://zapodaj.net/e65eb98bd2b43.png.html

Jeśli np. PIT (co wydaje mi się poprawne), to jest kolejna lista:

http://zapodaj.net/6e158328c782f.png.html

Pytam, bo nigdy tego nie robiłem, a nie chcę walnąć gafy. Z góry dziękuję za konkretną odpowiedz,
Pozdrawiam!


RE: podatek co miesiac? - szykiryki - 28-04-2015 13:35

Nie możesz sobie zrobić od tak przelewu do urzędu skarbowego.
Rozumiem, ze te kwotę zarobiles w 2014 r? czy teraz?

1.Jeśli w 2014 roku to powinienes złożyć odpowiedni pit (pit 36 lub pit37) najpierw do swojego urzedu skarbowego.
DOpiero po wykonaniu tej czynnosci robisz przelew ze swojego banku wybierając PIT o numerze, ktory wczesniej zlozyles do skarbowki.

2. Jesli w tym roku zarobiles, to zapierdzielaj do swojego US, składaj wniosek o możliwosć rozliczania ryczałtem i Pani Ci powie, jaki PIT co miesiąc bedzie Cie obowiazywal (i bedzie to kwota 8,5%).

Lub za zarobki w 2015 r. rozliczasz się do kwietna 2016 r (na zasadach ogolnych- postępujesz jak w pkt. 1)


RE: podatek co miesiac? - szwarc - 29-04-2015 08:40

Zarobiłem to w kwietniu 2015r.

Skorzystam z opcji rozliczenia się do kwietnia 2016, bo PIT'a z pracy i tak wtedy rozliczam. Dziękuje za jasną odpowiedz.


RE: podatek co miesiac? - hejter - 29-04-2015 09:05

nie placic najlepeij ;p


RE: podatek co miesiac? - Squnek - 29-04-2015 09:27

(29-04-2015 09:05)hejter napisał(a):  nie placic najlepeij ;p

Nie wprowadzaj ludzi w błąd.. Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to lepiej nic nie pisz, bo jeszcze ktoś weźmie to na serio i będzie miał problemy, może nie teraz, ale za rok dwa czy pięć lat. Jak się chce spać spokojnie podatki trzeba płacić i kropka.