Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
ZUS ogłosił UPADŁOŚĆ! Stało się! Nie będzie emerytur! - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: ZUS ogłosił UPADŁOŚĆ! Stało się! Nie będzie emerytur! (/Temat-ZUS-oglosil-UPADLOSC-Stalo-sie-Nie-bedzie-emerytur-63983)

Strony: 1 2


RE: ZUS ogłosił UPADŁOŚĆ! Stało się! Nie będzie emerytur! - duzypawel - 28-01-2013 15:53

Cytat: na 11,4 miliona emerytów przypadałoby 14,8 miliona osób wpracujących. A to oznacza, że jeden pracujący miałby utrzymać jednego emeryta.
Przecież to głupie.

a co w tym głupiego?

gdyby obowiązywał normalny system, czyli JA pracuję i odkładam na SWOJĄ emeryturę a nie na emeryturę swoich rodziców / dziadków to wynik byłby przecież bardzo zbliżony do 1 osoby pracującej na 1 emeryturę.

no ale to raczej nie przejdzie więc wróćmy do tych 11,4 / 14,8 mln ludzi pracujących / biorących emeryturę.

Policzcie ile składek odkłada 'statystyczny Polak' zarabiający średnią krajową. Pomnóżcie to przez te lata pracy... I sprawdźcie ile taki statystyczny Polak żyje... czyli inaczej mówiąc ile lat może brać tą emeryturę.

tak jak Daniel zauważył - gdyby te same pieniądze odkładać na byle lokacie z 4% to przez 40 kilka lat zebrałby się spory kapitał... ale niestety w ZUSie jest za dużo pośredników i darmozjadów, którzy zamiast zarabiać dla nas chociaż te 4% rocznie przejadają nasze pieniążki. Aczkolwiek bankructwo im raczej nie grozi - temat jest zdecydowanie prowokacją do takich dyskusji jak nasza i ma wzbudzić ruch na stronie Smile


RE: ZUS ogłosił UPADŁOŚĆ! Stało się! Nie będzie emerytur! - Nicktim - 28-01-2013 17:17

Edit

Nie było pytania


RE: ZUS ogłosił UPADŁOŚĆ! Stało się! Nie będzie emerytur! - damianus627 - 28-01-2013 17:20

Jak pracujesz legalnie to musisz. Co za pytanie aż nie wierzębekabekabeka


RE: ZUS ogłosił UPADŁOŚĆ! Stało się! Nie będzie emerytur! - Nicktim - 28-01-2013 17:24

(28-01-2013 17:20)damianus627 napisał(a):  Jak pracujesz legalnie to musisz. Co za pytanie aż nie wierzębekabekabeka

Napisałem, że nie znam się i pytam " z ciekawości" bo wiesz w tym kraju służba zdrowia to dno, płaci się, a oni i tak nie leczą, trzeba leczyć się prywatnie, emerytury też nie dostanę.


RE: ZUS ogłosił UPADŁOŚĆ! Stało się! Nie będzie emerytur! - Max998 - 28-01-2013 20:39

Informacja rzeczywiście wyssana z palca odwiedziłem parę stron informacyjnych i nie było tam nic takiego.
Wpadłem min. na TVN 24 a tam pustka gdzie w takiej sytuacji ich strona przypominała by pasiekę miodu (ilość żółtego koloru).