Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Ogads podatek - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Ogads podatek (/Temat-Ogads-podatek-171518)

Strony: 1 2


RE: Ogads podatek - Owl_ - 28-04-2021 15:36

(28-04-2021 14:38)ggusiaja napisał(a):  Chciałabym i ja zadać pytanie odnośnie rozliczenia. Jeśli miałam w ciągu roku jedną umowę zlecenie to Pit 37? a resztę zarobków wpisuję w inne, prawda? W przychodzie całą kwotę zarobioną ogółem z tamtego roku, w rubryce dochód pomniejszoną o te 17% podatku? Czy muszę dwa pity 37 i 36?

Moim zdaniem wszystko w jeden PIT 36

W PIT 36 też jest rubryka na umowę - zlecenie.

"Podatnicy, którzy nie rozliczają się za pośrednictwem płatnika lub uzyskują przychody z wielu źródeł, w tym część bez pośrednictwa płatnika, powinni wybrać PIT-36."

"PIT-36 [...] składają podatnicy, którzy choćby część przychodów uzyskiwali bez pośrednictwa płatnika. Innymi słowy są to ci wszyscy, którzy byli zmuszeni w trakcie roku lub będą zmuszeni na koniec roku samodzielnie obliczyć zaliczki na podatek."

"PIT-36 złożyć należy również:

"posiadając źródła przychodów z innych źródeł, opodatkowanych na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej, od których płatnik w ciągu roku podatkowego nie miał obowiązku odprowadzania zaliczek".

"PIT-37 to typowy formularz składany przez pracowników, zleceniobiorców i te osoby, którym zaliczki na podatek oblicza i pobiera płatnik (np. pracodawca czy zleceniodawca)."

PS. Jeśli się mylę, to niech ktoś mnie poprawi :)


RE: Ogads podatek - rachman - 28-04-2021 16:25

Powtarzam - jeśli jest zarobek od którego musimy sami się rozliczyć - odprowadzić zaliczki - wtedy PIT-36. W nim są także pozycje na umowy zlecenia itd. 37 wypełnia się gdy ma się zarobki z prac od których "pracodawca" odprowadza podatek za nas. Jeśli mamy dodatkowo jakiś który sami musimy rozliczyć wtedy wypełniamy 36 a w nim i te od pracodawcy i te które samodzielnie rozliczamy.


RE: Ogads podatek - ggusiaja - 28-04-2021 16:28

(28-04-2021 15:36)Owl_ napisał(a):  
(28-04-2021 14:38)ggusiaja napisał(a):  Chciałabym i ja zadać pytanie odnośnie rozliczenia. Jeśli miałam w ciągu roku jedną umowę zlecenie to Pit 37? a resztę zarobków wpisuję w inne, prawda? W przychodzie całą kwotę zarobioną ogółem z tamtego roku, w rubryce dochód pomniejszoną o te 17% podatku? Czy muszę dwa pity 37 i 36?

Moim zdaniem wszystko w jeden PIT 36

W PIT 36 też jest rubryka na umowę - zlecenie.

"Podatnicy, którzy nie rozliczają się za pośrednictwem płatnika lub uzyskują przychody z wielu źródeł, w tym część bez pośrednictwa płatnika, powinni wybrać PIT-36."

"PIT-36 [...] składają podatnicy, którzy choćby część przychodów uzyskiwali bez pośrednictwa płatnika. Innymi słowy są to ci wszyscy, którzy byli zmuszeni w trakcie roku lub będą zmuszeni na koniec roku samodzielnie obliczyć zaliczki na podatek."

"PIT-36 złożyć należy również:

"posiadając źródła przychodów z innych źródeł, opodatkowanych na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej, od których płatnik w ciągu roku podatkowego nie miał obowiązku odprowadzania zaliczek".

"PIT-37 to typowy formularz składany przez pracowników, zleceniobiorców i te osoby, którym zaliczki na podatek oblicza i pobiera płatnik (np. pracodawca czy zleceniodawca)."

PS. Jeśli się mylę, to niech ktoś mnie poprawi Smile

Bardzo dziękuję za odpowiedź, rozwiałeś wszystkie moje wątpliwościSmile