Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Inwestycja w farmy fotowoltaiczne - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: Inwestycja w farmy fotowoltaiczne (/Temat-Inwestycja-w-farmy-fotowoltaiczne-163719)

Strony: 1 2 3


RE: Inwestycja w farmy fotowoltaiczne - xerty - 02-08-2019 15:22

(02-08-2019 14:18)archi996 napisał(a):  
(02-08-2019 13:48)itmaster napisał(a):  @archi996 a Wasza firma, również wydzierżawia ziemię i stawia tam panele? Jakie muszą być warunki abyście podjęli współpracę - ile min. ha, na ile lat, itp?
My tylko i wyłącznie stawiamy panele dla klienta [Obrazek: 581b5cb137e7b4e1eef7047822cd7889.jpg]

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Powiedź prosze co jest konieczne do sporządzenia jakiegoś początkowego projektu aby się dowiedzieć jaka ilosć paneli wejdzie na działkę, jaki będzie koszt +/- postawienia takiej farmy itp. ?


RE: Inwestycja w farmy fotowoltaiczne - archi996 - 02-08-2019 16:35

(02-08-2019 15:22)xerty napisał(a):  
(02-08-2019 14:18)archi996 napisał(a):  
(02-08-2019 13:48)itmaster napisał(a):  @archi996 a Wasza firma, również wydzierżawia ziemię i stawia tam panele? Jakie muszą być warunki abyście podjęli współpracę - ile min. ha, na ile lat, itp?
My tylko i wyłącznie stawiamy panele dla klienta [Obrazek: 581b5cb137e7b4e1eef7047822cd7889.jpg]

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Powiedź prosze co jest konieczne do sporządzenia jakiegoś początkowego projektu aby się dowiedzieć jaka ilosć paneli wejdzie na działkę, jaki będzie koszt +/- postawienia takiej farmy itp. ?
Najważniejsze jest rozpoznanie warunków , by dalej obliczyć ile wejdzie paneli na naszą ziemię mniej więcej 1 Mw to 2 h ,tak samo patrząc na koszty mogę podać przykładowe ale najlepszym rozwiązaniem jest indywidualnie sprawdzenie terenu by idealnie wszytko wyliczyć już pomijając najważniejsze czyli jakość materiałów i techników zajmujący się montowaniem

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Inwestycja w farmy fotowoltaiczne - Snaggy - 02-08-2019 22:51

Autorze, jesli chcesz konkretow to zapraszam cie na priv mam kumpla, ktory siedzi w temacie.

Jak chcesz skontaktuje Cie z nim to ogarnie ci wszystko.



Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


RE: Inwestycja w farmy fotowoltaiczne - Mistax - 16-08-2019 22:52

Widziałem. Na stronie pracownia finansowa że za 50k można zainwestować w wiatraki produkujące prąd a co o tym myślicie?


RE: Inwestycja w farmy fotowoltaiczne - medicpl - 22-08-2019 09:59

Ktoś inwestował w swoją farmę fotowoltaiczna i mógłby podzielić się wioskami ? Smile

Jak to jest ze sprzedażą takiej energii, czy jest to opłacalne? Mam kilka tyś m2 działki wolnej obok domu, gotówka na farmę myślę że by się znalazła, lecz nie mogę nigdzie znaleźć jakichś konkretnych informacji na temat opłacalności takich farm, zysków, sprzedaży energii, po jakiej cenie itp.


RE: Inwestycja w farmy fotowoltaiczne - bepol - 22-08-2019 10:35

Opłacalność w Polsce OZE jest taka jaką widać w krajobrazie = mała. Cena odkupienia kwh to około 15gr - wydaje się niedorzeczne ale tak jest. Resztę policz sobie sam


RE: Inwestycja w farmy fotowoltaiczne - medicpl - 22-08-2019 12:04

To jak opłaca się takim firmom dzierżawić przestrzeń aby postawić farmę fotowoltaiczna ? Smile


RE: Inwestycja w farmy fotowoltaiczne - xerty - 22-08-2019 21:09

(22-08-2019 09:59)medicpl napisał(a):  Ktoś inwestował w swoją farmę fotowoltaiczna i mógłby podzielić się wioskami ? Smile

Jak to jest ze sprzedażą takiej energii, czy jest to opłacalne? Mam kilka tyś m2 działki wolnej obok domu, gotówka na farmę myślę że by się znalazła, lecz nie mogę nigdzie znaleźć jakichś konkretnych informacji na temat opłacalności takich farm, zysków, sprzedaży energii, po jakiej cenie itp.

Podobno liczy się że trzeba mieć 2 HA dla instalacji o mocy 1 MW
żeby zagospodarować 2 HA to się niby liczy 3 miliony zł

sam się zastanawiam nad postawieniem takiej farmy, ale niby największe problemy są z podłączeniem się do energetyki ( w moim przypadku ENEA ) + w pobliżu musi być linia wysokiego napięcia


RE: Inwestycja w farmy fotowoltaiczne - reber - 10-09-2019 08:52

Najlepiej to robic na Ukrainie.
Zobacz ile placi za kw


RE: Inwestycja w farmy fotowoltaiczne - itmaster - 21-10-2019 20:32

Na platformie crowdfundingu udziałowego Bessfund.com pojawiła się możliwość zainwestowania w spółkę, którą tego typu instalacje fotowoltaiczne stawia.

https://zainwestujwslonce.pl

Także też ciekawa sprawa. Co sądzicie?